Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek a Wicca vallást venné fel?

Figyelt kérdés
Ez ilyen kelta újpogányság, modern boszorkányság.

2022. nov. 20. 12:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%
Kinövi, én is kinőttem. Nekem is volt ilyen korszakom kamaszként.
2022. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
92%

Megjegyzendő, hogy a wicca nem kelta pogányság, nem használja a kelta ősvallás eredeti elemeit, csak inspirálódott a kelta, angolszász hittvilágból, és más pogány és okkult hagyományokból, amiket modern köntösbe bújtatt. A hagyományos értelembe vett boszorkánysághoz pedig semmi köze.

Sokan úgy vannak, hogy a wiccával kezdik aztán idővel több irányzattal megismerkedve más ösvényre vándorolnak (van, aki a boszorkányság mellet teszi le végül a voksot vagy egy adott nép pogányságának rekonstrukciója, vagy egy másik neopogány irányzat mellett). Tehát ez nem feltétlenül olyan dolog, amelyet kinőnek, hanem inkább egy olyan alternatív vallási, spirituális gyakorlat, ami változik az évek folyamán. De persze vannak akik megmaradnak wiccának, én ismerek olyan személyt aki már 15 éve gyakorolja a vallást.

2022. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
1%

GYEREK. Innentől kezdve átgondolt döntést nem tud hozni.

Semmit se szólnék, csak legyintenék egyet.

2022. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%

#13

Elég szomorú. Kissé összekevered a szezont a fazonnal.

2022. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
29%
15# Miért is?
2022. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Semmit, csinálja nyugodtan. Mondjuk az én kamasz gyerekem ateista, nekem azzal sincs bajom, az ő dolga. Amíg nem valamilyen veszélyes szekta, addig nálunk vallásszabadság van.
2022. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
88%
Én majdnem wiccakénnt (avatásra várok) azt mondanám neki h9gy l
2022. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
45%

Banyek véletlen küldésre nyomtam xD

Szóval azt mondanám neki hogy az egy felnőtt vallás és ha érdekli olvasgasson róla stb de ha a tradwicca érdekli annak része a rituális meztelenség, és nem engedném neki 18 éves koráig. Addig vagy kinövi ahogy eddig említették, vagy komolyan veszi, de az ő döntése (18. életév betöltésével)

2022. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
48%
Ja és mielőtt mindenki pánikbaesik: nem, a wiccának nem mindegyik ágában jelenik meg a rituális meztelenség, pl az Alexandriánus wiccában meg a neowiccában ez nincs. De ezt csak azért mondom (annak ellenére hogy tudom hogy mindenki egybeköti a csupasz testet a szexualitással és a vallásban köze nincs hozzá) hogy tudjanak a szülők róla hogy bizony ez is benne van a pakliban és amíg kiskorúról van szó, rendesen körbeszaglásznék a helyetekben hogy milyen fajta okkult dologról is van szó a saját biztonsága érdekében
2022. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%

"mielőtt mindenki pánikbaesik: nem, a wiccának nem mindegyik ágában jelenik meg a rituális meztelenség"

Miért kéne pánikba esni a meztelenségtől? A fiatal wiccák egyébként is magyányosan tevékenykednek. Én 15 éves korom óta végzek pucéran rituálékat (magányos gyakorlóként). Bár én konkrétan nem vagyok wicca.

2022. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!