Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gyereketek részegen...

Ha a gyereketek részegen hazaérve összehányta a fürdőt/vécét, kitakarítottátok utána, vagy hagytátok, hogy őt várja meg a feladat?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 06:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk az takarít aki piszkol, így neki kellett volna megcsinálni. Még kb azonnal amint észreveszem, nem vártam volna semennyit, mivel csak egy wcnk van.
2022. dec. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen kitakarítanám. Semmi kedvem a hányást kerülgetni fél napig, mire olyan állapotba kerül, hogy megcsinálja ő maga.

Talán ha lenne két vécé/füri, akkor ráhagynám, és addig használnánk a másikat, de se biztos.

2022. dec. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha arra volt esze hogy hányásig igya magát amint észre veszem ki takarittatnám vele
2022. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább kitakarítanám, és a leb*szás helyett délelőtt amikor felkel, és olyan állapotba kerül, leülnék vele nyugodtan beszélni, hogy mennyire csúnya dolog ez, ugye neki sem tetszett, legközelebb gondoljon erre és próbáljon nem inni ennyit.



Egyszer egyetemen a mostani férjem után takarítottam le a fürdőt (menet közben a falat is lehányta 🤣), nagyon hálás volt és nagyon szégyellte, minek szégyenítettem volna még meg emellé? Tanult az esetből és azóta rúgott be ennyire (volt vagy 8 éve ez). Na meg én is hánytam le az ágyról ugyanabban a koliszobában, linóleum volt, akkor meg ő takarította fel.🤣

2022. dec. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Én a kamaszkoromat valahogy megúsztam ilyesmi nélkül (pedig ittam, nem is keveset, de a rosszullétig sose jutottam el), de felnőttként egyszer sikerült merev részegre piálnom magam valami ágyas pálinkával. Borzalmas volt, azóta rá se bírok az ilyesmire nézni.

De azóta legalább tudom, hogy ha valaki ilyen állapotban van, képtelen takarítani, másrészt meg úgy gondolom, ez meg a másnap épp elég büntetés neki, minek szívassam még én is.

Persze ha ez rendszeressé válik, azzal kezdeni kell valamit, de az első ilyen balesetből biztos, hogy nem rendeznék drámát.

2022. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Azonnal kitakarítanék és segítenék neki mihamarabb jobban lenni. Ha jobban van pedig átbeszélni az esetet. Ha még egyszer előfordul, akkor is mást találnék ki, mondjuk valami hasonló kaliberű feladatot bíznék rá, hogy azt most ő csinálja meg helyettem.
2022. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Fognám a fejét és kitakarítanám természetesen. Ilyen előfordul.
2022. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Magamat szivatnám vele, hogy ha nem takarítanék ki egyből, de fix, hogy körbefotóznám, hogy józan állapotában szembesíthessem vele, ha "esetleg" nagyon egyszerűen elfelejtené.
2022. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Megkéne tanítani célozni. Nem amugy viccet félre téve feltakarítanám de másnap adnék neki egy nagy fejmosást
2022. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még közel sem annyi idős a gyerekem, de gyakran gondolok arra, hogy csak felnőttként jöttem rá, mennyit gürcölt anyám helyettem/értem (is). Ennek egy része természetes, mert a szülőséggel jár, de voltak bőven extrák is. Bár én sem hánytam össze részegen semmit, példaként mégis ez jutott eszembe, mert a rokonságban is volt ilyen mostanában, a férjemmel is megesett kamaszkorában. Mindenhol anyuka takarított szó nélkül. És arra gondoltam, ha velem megtörtént volna, akkor bocsánatot kértem volna ugyan, de azt, hogy ő takarítja fel, olyan természetesnek vettem volna, mint a napfelkeltét, mert hát az ilyesmiket ő csinálja meg, és kész, ez így szokott lenni. Szóval csak azért kértem volna bocsánatot, amiért a hülyeségemmel pluszmunkát csináltam NEKI, és fel sem merült volna bennem, hogy feltakarítani magam után az ÉN dolgom lenne, tőle csak szívesség. Biztos nem köszöntem volna meg olyan hálásan, mint a 4-es válaszoló barátja, hanem arra, hogy felnyalta, kb. már nem szóltam volna semmit. Nagyon meglepődtem volna, ha meghagyja nekem. Most, felnőve pedig elképesztő, hogy hogy lett volna pofám mással feltakaríttatni a hányásomat.

Úgy érzem, káros volt ez az egész mindannyiunknak. Ő elmártírkodta az életét. Ne értsétek félre, nem vagdosta a fejemhez, és nem büntetett érte soha, de visszatekintve látom, hogy mennyire túlhajtotta magát mások kényelméért, a klasszikus "egy anya nem pihen" módon. Amit most már sajnálok (még ha az ő választása is volt), mert nem tett jót neki sem (fizikailag is szétdolgozta magát, mentálisan is kiégett, egy folyton siető, elhavazott, gondterhelt, gyakran ideges takarítórobot volt), és igazából nekem sem. Én később tanultam felelősséget, és később tanultam empátiát, pedig nem lett volna semmi bajom abból, hogyha legalább annyit mond, hogy "ugye tudod, hogy ezt most helyetted csináltam meg?".


A férjem anyja is, mint sokan a mai idős és középkorú anyák, a másokat erőn felül való kiszolgálásnak áldozta az életét, amiben mindenkinek jár a pihenés, a kímélet, és ezt ő adja meg, de csak neki nem jár. Ő meg egy teljesen beszűkült ember lett, aki már nem is tud magával mihez kezdeni, ha éppen nincs a kezében törlőrongy vagy mosogatószivacs. Ha felmerül hogy lazíthatna, akkor: minek, neki nem kell, ő nem szeret. Ha felmerül, hogy a férje vagy a fia is meg tudja csinálni a saját dolgát, akkor: hát de annak pihenni kell, ő meg segíteni akar. Közben meg nyomorultul van, és kissé zavaróan rátelepedős a gondoskodási kényszerével, mert ezzel tölti ki az életét. A férjem pedig mellettem lepődött meg, hogy mennyi nyűg a háztartásnak már az egyharmada is, amit ő csinál meg, mert én már nem csinálom meg helyette, mint az anyja.


Én máshogy akarom csinálni a gyerekeimmel. Nem keménykedve, hogy "márpedig felkelsz és feltakarítod, ha már ilyen hülye voltál!", de a teljes megértés mellet megmondanám reggel, hogy tudom, hogy undorító, nekem sem lenne nagyobb öröm feltakarítani, és mégiscsak ő alkotta, úgyhogy ha majd készen áll, szeretném, ha megpróbálná helyretenni a dolgot. Addig hozok egy citromos teát, vagy ami segít.


Kíváncsi voltam, hogy mások mit tennének, nem esek-e át anyámhoz képest a ló túloldalára.

2022. dec. 13. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!