Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el anyának,...

Hogyan mondjam el anyának, hogy megkaptam életem első egyesét?

Figyelt kérdés

10-es vagyok jelenleg, és ma megkaptam angolból életem első egyesét. Egyébként elég jó tanuló vagyok, tavaly 4.85 voltam év végén, egy elég erős gimnáziumban. Most is 3 tantárgyon kívül mindenből 4.5 felett vagyok, de az a három is 4.0 feletti.

Ma angolból a háziban az egyik feladat (a kb 6-ból) nem volt kész, és kaptam értem egy “fekete pontot”’ amivel kigyűlt az egyesem. A másik kettőt egy teljes háti hiányért kaptam, amit megértek, mert tényleg elfelejtettem, a harmadikat pedig azért, mert angol szótár helyett a német szótáramat vittem véletlenül.

Én nem teljesen érzem jogosnak a legutolsót, főleg, mert van olyan tantárgy ahol rendszeresen nincs nálam felszerelés, nyelvtanból pl füzetem sincs, mégsem kapok érte semmit.

Szerintetek hogy mondjam el anyának?

Nem azzal van baj, hogy most ez annyit rontana a jegyemen, így is 4,14 vagyok, félévig lazán kijavítom, csak félek, hogy kiakad, és esetleg azt mondja, hogy az sport és az edzések miatt rontottam, és esetleg eltilt. Mit tegyek? (nem nézi a naplót, de ettől függetlenül szeretném elmondani)



2017. nov. 23. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem úgy, hogy "Anya! Kaptam egy egyest angolból."

Aztán hozzátenném, hogy félévig kijavítom.

Szerintem 10 év tanulás alatt egy db egyesért nincs az a szigorú szülő, aki haragudna.

Én laza, mindent megbeszélős anya vagyok.

Ha a fiam hazahozna egy egyest 10 év alatt én nem, hogy megszídnám, hanem inkább örülnék, hogy az az első.

2017. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell belole nagy ugyet csinalni,megmondod es kesz.

Az atlagodat nezve biztosan kijavotod majd.

2017. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg és kész.

Egy darab 1-es nem a világ vége, túl nagy ügyet csinálsz belőle.

2017. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Cuki vagy, mondd el simán, nem lesz gond.
2017. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyád nem nézi a jegyeidet, akkor úgyis leszarja, nem is értem, min aggódsz. Az én anyám anno fejből tudta az összes jegyemet, és még decemberben is a véremet szívta az 1 db NÉGYES miatt, amit szeptemberben kaptam.
2017. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Attól még el szeretném neki mondani, mert zavar, és nagyon rosszul érzem magam miatta. És azért parázok tőle, mert nagyon hangulatember, és tényleg kiszámíthatatlan a reakciója. Tudja, hogy számomra mennyire fontos a sport, és félel, hogy esetleg arra fogja fogni, és eltilt... :/
2017. nov. 23. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
99%
Sosem felejtem el anyám reakcióját, amikor egyetemista voltam és boldogan újságoltam a makroökonómia kettesemet.... Totál kiakadt, hogy miért örülök a kettesnek.
2017. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg ő is kapott rossz jegyet, amikor diák volt, ezen mindenki átesik egyszer, ez nem a világ vége, ne így fogd fel. Pár év múlva rájössz, hogy sokkal rosszabb dolgok is vannak annál, mint kapni egy egyest. Simán ki lehet javítani az iskolában bármit (persze, ha van hozzá érzéked), de az életben nem mindig tehetsz jóvá valami rosszat.
2017. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mondd el neki ezt, hogy feketepontot kaptál, és abból gyűlt össze. Ez azért kisebb vétség, mintha doga lenne - bár nyilván a jegy ugyanannyit nyom a latban.

(Mellesleg: jézusom, 16 éves kamaszoknál még feketepontolni???)

Arra mondjuk nem lennék büszke a helyedben, hogy bezzeg más tantárgyból nincs felszerelésed. :) Ezt inkább ne dobd fel érvként otthon.

Félévig pedig már nincs sok, szóval húzz bele. :)


Válassz egy olyan pillanatot, mikor jobb kedve van anyudnak, és hajrá. :)

2017. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát backi.. ha én lennék az anyád, megsimizném a buksidat, és azt mondanám, semmi baj, év végére kijavítod.

És közben magamban szidnám a tanár anyukáját, mert hogy a viharba lehet egyeseket osztogatni azért, mert nincs az embernél véletlenül füzet. A jó ég áldja meg, felírja azt a 15 szót egy papírra, és este bemásolja a szótárba, még jót is tesz vele magának, mert gyakorol. Ezt a kreténséget... -_-

2017. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!