Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd hogy a gimis lányodna...

Engednéd hogy a gimis lányodnak hogy kolis legyen?

Figyelt kérdés
Most 13éves és 7.es. iskolába bejáros már rég. 1óra út oda 1vissza. fárasztó de még kibírható. gimiből kinézett többet is de van köztük jópár olyan ami távol lenne 1,5órára. egy nap 3órát utazna úgy. hogy válasszon mást nem jöhet szóba mivel közepes alatti tanuló nem sok helyre vennék föl és már tudja mi szeretne lenni és hova menne. ismerős lenne a gimi közelébe ugyan de nem várhatjuk el tőle hogynálla aludjon és az illető is elutasította ezt. milyen feltételekkel engednétek kolisnak? egyszerűbb ételeket elkészít, önálló, ruháit szépen elpakolja, szobája rendezett, összepakol maga után? hétvégére esetleg és esetleg 1x hétközbe jönne haza.

2022. dec. 17. 16:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk sajnos rossz döntés volt, de a kollégiummal van a baj. Mindent megengednek a gyerekeknek. Csavarognak este 9-ig. Nem számít a tanulmány, mehet ki bukásnál is. A lányom pl. nem hajlandó menzán enni, így semmit nem eszik. Vasárnap visz ebédet és azt mondta egész hétre elég (1 adag ebéd). Elkezdett cigizni és nem foglalkozni a tanulással. Mi azt hittük ez jó lesz, de nagyon megbántuk. A lányommal azóta csak a probléma van a nagy szabadság miatt. Lehet csak nekünk sikerült ilyen rosszul választanunk.
2022. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj be vele, nézd meg, mi van ott.

Ha normális hely, simán engedheted - de figyelj oda rá utána is, és a tanulásra is.

2022. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%

Koliba mentem 14 evesen.

Egy undorito ferto volt. Nem csak szemceruzat loptak, laba kelt meg a hajszaritomnak is. Mocsok volt, senkinek se ajanlanam. Persze a nyilt napon nem ilyen szinben volt feltuntetve.

Ket ev utan dobbantottam egy masik kollegiumba, ott imadtam lenni,

2022. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben a koli nem egy drogos/piástanya és nincs kifejezetten rossz híre, én engedném.
2023. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha jó kollégium és érett a lányod, felelősségteljes, tud magára vigyázni, akkor igen.
2023. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
63%
Persze, hog engedném. Ell kell kezdenie felnőni, és kiszaakdni a családi környezetből. Jót fog neki tenni, önállósodik. Életre szóló barátságokat köthet a kollégiumba, és rengeteg programon részt tud venni, szocializálódik. Hétvégére biztosan hazamehet, hétközben meg a kollégium válogatja. De szerintem bőven elég hétvégére hazamenni. Én is kollégista voltam, sőt katolikus kollégium volt. Figyelnek ott a nevelők, de biztosan máshol is így van.
2023. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Ha megbízható iskola 🏫 akkor igen.
2023. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!