Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd hogy a gimis lányodna...

Engednéd hogy a gimis lányodnak hogy kolis legyen?

Figyelt kérdés
Most 13éves és 7.es. iskolába bejáros már rég. 1óra út oda 1vissza. fárasztó de még kibírható. gimiből kinézett többet is de van köztük jópár olyan ami távol lenne 1,5órára. egy nap 3órát utazna úgy. hogy válasszon mást nem jöhet szóba mivel közepes alatti tanuló nem sok helyre vennék föl és már tudja mi szeretne lenni és hova menne. ismerős lenne a gimi közelébe ugyan de nem várhatjuk el tőle hogynálla aludjon és az illető is elutasította ezt. milyen feltételekkel engednétek kolisnak? egyszerűbb ételeket elkészít, önálló, ruháit szépen elpakolja, szobája rendezett, összepakol maga után? hétvégére esetleg és esetleg 1x hétközbe jönne haza.

2022. dec. 17. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ha jó a kollègium, akkor igen, ha nem jó akkor nem.


( magam is kollègista voltam)

2022. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ellenőrzött helyre elengedném, ha tudnám, hogy ott ránéznek azért időnként, és baj esetén van kihez fordulnia. Na meg persze ha elég érett ehhez a gyerek, mert van, akinek 14 évesen még nagyon kell a folyamatos szülői támogatás.
2022. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne engedném? Ez maximálisan rajta múlik. Ha nem idegenkedik a kolis léttől, sőt, tetszik neki, támogatnám. Még örülnék is neki, hogy nem lett olyan, mint én, mert én soha nem bírtam volna ki koliban, túl introvertált voltam hozzá.

Nyilván direkt nem küldeném ilyen helyre, ha nem ő akarja.

2022. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
14%
Magyarországon nem, főleg most.
2022. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

14 éves gyereknek nem kell magára főznie, kap kollégiumi ellátást. Ha odafigyelnek a gyerekekre, vannak szabályok és be is tartják, akkor igen, engedném.

Engedtem.

2022. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
Csak én lepődtem meg azon, hogy engedélyt kér a gyerek azért, hogy kolis lehessen? Nálunk azt mindenki próbálta minél messzebbre elkerülni. Én kifejezzetten otthon ülős típus vagyok, de még engem is elborzasztott, mikor az egyetemi szaktársaimtól hallottam, hogy a gimis koliban mennyire bevoltak korlátozva.
2022. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Miért merült fel, hogy nem?
2022. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7es csak azért mert ő lenne a családból legkorábban kolis
2022. dec. 17. 18:10
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

🤔 Basszus, ne haragudj, de annyira nem értem a kérdést..

Mi az, hogy milyen feltétellel engedném kollégiumba?


Nem kritérium kell, hanem józan paraszti ész..

Naponta 3 óra utazás.. Ez éppen elég. A gyerek hajnalok hajnalán kelne fáradtan, majd figyeljen oda egész nap, majd buszozzon haza, és még tanuljon..

2022. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Engedném, persze, nyilván megfelelő kollégiumba. Mi mindannyian kolisok voltunk már gimiben; tesóim is, én is. Semmi bajunk sem lett, sőt. Azért több órát utaztatni a gyereket csak azért mert neked ellenérzéseid vannak a kolival kapcsolatban, elég meredek. Gimis koliban egyébként nem kell kaját főznie, mert van étkezés. Csak mondom.
2022. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!