Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szexuális felvilágosítást...

A szexuális felvilágosítást mikor kéne kezdeni?

Figyelt kérdés
13éves a lányom. menstruációrol és a kamaszodással járó testi változásokról lett felvilágosítva eddig csak. sexről mikor kéne és a védekezésről?

2022. dec. 29. 20:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Máris késő. Garantáltan hallott dolgokat a barátoktól, látott neten, tv-ben ezt, azt.
2022. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
13 évesnél már elkéstél. 12 éves lányként én már maszturbáltam. Tinimagazinokból pedig már sok mindent tudtam. Egy mai tininek még könnyebb infóhoz jutni, csak épp kétséges, megfelelő helyről jut-e hozzá.
2022. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 3 évvel korábban kellett volna :D 13 évesen már mindent tudtam, mondjuk engem nem is világosítottak fel, de már 3.ban kb beszélgettünk ilyenekröl a barátnöimmel (nyilván nem úgy, mint a felnőttek, inkább csak kíváncsian meg néha fújolva :D)
2022. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem lettem felvilágosítva a szüleim által a szex kapcsán. De szintén már 12 évesen maszturbáltsm rendszeresen. Kérlek világosítsd fel a lányod, nekem jól esett volna, ha anyukám beszél erről!

18/L

2022. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Úgy 0 éves kortól kellett volna, folyamatosan. Így baromi ciki leszel.
2022. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon elkéstèl. Pici koràtòl fokozatosan kellett volna. Most annyit kéne megbeszélni, vele, hogy pontosan tisztàban van-e mindennel, nincs-e fèlreinformàlva. Menstruàciòs eszközöket mind problàma nèlkül hasznàlja-e. Védekezèssel, szexnèl a belegyezès mibenlètèvel, fontossàgàval tisztàban van-e.
2022. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk sosem volt ilyesmi a szüleimmel. A netről persze tájékozódtam, szóval na, de nyilván más azért egy konkrét tapasztalt embertől hallani, mint az internetről olvasgatni, mert mind tudjuk, hogy az interneten van hasznos infó is, de azért sok hülyeséget is lehet olvasni, szóval még is csak az a legjobb, ha ténylegesen egy szülő mondja el az infókat és nem csak az szedett-vedett infókkal rendelkezik a gyerek. Igazából jó esetben 13 évesen nem fog még a lányod nemi életet élni, meg ilyesmi, de aztán kitudja a mai világban, meg azért fel kéne már világosítani, mert biztos már ő is utána keresett ennek-annak a neten, legalább had hallja hitelesebb forrásból is.
2022. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Úgy 10 éves kor előtt, ha a bonyolultabb dolgokra vagy kíváncsi.

De azért akkor még ne azon a szinten legyen, hogy a gólya hozza kisbabákat.

2022. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy olyan dolog amit majd valamikor el kell kezdeni, hanem erről mindig is beszélni kellett volna éppen az aktuális értelmi szintjének megfelelő módon.
2022. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

“Szexuális nevelésre” lenne szükség.


Tehát mindig minden alkalommal az életkorának megfelelően.

Nem kellene ilyne felvilágosító időpontokat tartani.


Mondjuk az 5 évesem tőlem tudja, hol jön ki a gyerek

Hogy kell férfi és nő ahhoz, hogy kisbaba legyen

Hogy a nők menstruálnak, a cukkust nem tudja, nem is kell, de ismeri a tampont és a betétet, tisztasàgit is.

És azt is tudja , hogy mind a nőknek és férfiaknak szőr nő a nemiszerveiken, hónaljon, amit van, aki eltávolít.


Ennek egy részét a 2,5 èves fiam is tudja.

2022. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!