Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szexuális felvilágosítást...

A szexuális felvilágosítást mikor kéne kezdeni?

Figyelt kérdés
13éves a lányom. menstruációrol és a kamaszodással járó testi változásokról lett felvilágosítva eddig csak. sexről mikor kéne és a védekezésről?

2022. dec. 29. 20:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
7 évesem már tudja a lényeget mindenről. Kiengedni úgy a tinikorba, hogy ezekről nem tud, felelőtlenség. Most azonnal beszélgess vele!
2022. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3%

De már hiába írjátok, hogy késő. Mit kezd vele szegény.

Sajnos aki maga is olyan közegből, családból jött, hogy tabusítva van minden dolog, főleg ami a testi dolgokkal kapcsolatos, az ő maga is szemérmesen, szégyenkezve fog nevelni. Ezért írom sajnos mindenhová szinte, hogy kötelezővé tenném a nőknek gyerekvállalás előtt a pszichoedukációt, traumáinak feldolgozását, az önbizalomhiányának szétszálazását és a szégyenérzet visszavezetését. De persze rengeteg trauma van még, amit cipelnek a nők. De így akarnak élni, gyereket nevelni. És a szégyen most is jelen van, hiszen nincs valamire való emberi kapcsolat, ha itt kérdez idegenektől.

Nagyon szomorú ez az egész.

Van megoldás, persze nem az online térben, és nem késő változtatni.

2022. dec. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
már mindent is tud...eyyel elkôstôl, esetleg megkôrdeyheted, hogz nincs valami, amit szivesen megkôrdezne, kérdése valamivel kapcsolatban.
2022. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
13) bocsi, véletlenül nem magyar billentyűzettel írtam
2022. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
6-8 éves kortól fokozatosan, a saját szintjének megfelelően. 13 évesen már késő viszont szerintem érdemes, baromi kínos lesz neki de olyan hülyeségek terjengenek a kölykök közt meg a neten hogy mindenképp fontos hogy tedd rendbe a dolgokat a fejében
2022. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Rég elkéstél. Én 13 évesen már mindent tudtam, sőt, bőven előtte is. És ez 3 éve volt. És bármilyen hihetetlen, félreinformálva sem voltam, mindig hiteles forrásból tájékozódtam.

Szóval már felesleges, de ha meg akarsz nyugodni, akkor is most azonnal.

2022. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Már rég tudja, nyugi. 13 évesen, viccelsz?


Én kb 7 voltam, amikor már tudtam, hogy lesz a kisbaba - a szex részletességét nem, de azt igen, hogy az aktusból termékenyítődik meg a nő.


Plusz kiskoromban már láttam, amikor a nyulak bagzottak vagy épp a kecske, csak akkor még nem mondták ilyen részletesen.


13 évesen már simán ment a mindnről való beszélgetés az osztályban.

2022. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell felvilágosítás, már van internet.
2023. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
65%

18-as

Sajnos az internet nekem nem tanitotta meg, hogy vegyem eszre ha zsarolnak a szexszel es hogy nyugodtan mondhatok nemet. Pedig 10 eve mar boven mindenhol elerheto volt az internet

2023. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!