Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés
16 éves kamaszlányomról van szó, aki egyébként is nehéz természetű, de amit néhány napja művelt, az kiverte a biztosítékot. Egy régi barátnőm jött át hozzánk, miután meghalt az 5 éves kislánya agydaganatban néhány hónapja és válófélben van a férjétől, beszélgettünk, nyilván karácsonykor még jobban előtör a fájdalom, elsírta magát, amit a lányom is látott és teljesen ledöbbentett, amit tanúsított. Azt mondta a bártnőmnek, hogy nem érti mit kell egy gyereken ennyit lelkizni, majd szül másikat és egyébként sem az ő házában kell ezt megbeszélni... Na teljesen elszégyeltem magam, barátnőm haza is ment, azóta sem beszéltünk. Lányom azóta azt momdogattja, hogy igenis neki volt igaza, mert ez nem tragédia... Értem, hogy neki kamaszként más a probléma, de hogy ennyire érzéketlen és lelketlen legyen, azt nem tűrhetem...

2023. jan. 2. 12:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
89%

Hát bocs, Isten őrizzen, hogy Téged megbántsalak (éppen elég baj, hogy ekkora erkölcsi és érzelmi fogyatékos lányod van), de még kamaszként IS abnormális, debil ez a megnyilvánulás!


Oké, bunkóbbak, suttyóbbak vagyunk kamaszkorunkban, de ez mindennek a legalja, egy gyerek halálát semmibe nézni, megkérdőjelezni egy édesanya gyászát?!


Én felpofoztam volna a lelketlen, hülye gyerekemet, és büntetésből 1 hónapra a zsebpénzét is megvonnám talán (amennyiben tőlem függ), aztán gondolkozzon csak el szépen magában a történteken.

2023. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%
Az emocionális nevelésében valami nagyon félrecsúszott 😬 kb egy pszichopata magyaráz ilyeneket teljesen komolyan.
2023. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%

Az én lányom is 16 éves. Ő is kamasz és ő is suttyó néha. De ez azért nagyon durva!


Szerintem mutasd meg neki az itt született válaszokat.


Többet kéne beszélgetni vele, mert valami itt tényleg nagyon félrement nála, vagy pedig mentálisan van vele a probléma.

2023. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
39%
Mar semmit nem lehet tenni vele, az hogy kamaszkent milyenek, nagyban függ a korábbi nevelestol, persze veleszületett vonasok is befolyásolják, de ilyenkor már nem nagyon lehet rájuk hatni.
2023. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén, ez nekem fájt, nemhogy még a barátnődnek. Ha valaki ilyet mond, annak ott valami nagyon elferdült.

Én megkérdezném tőle, hogy figyeljen ide, ő ezt komolyan gondolja-e. Ha igen, teljesen letagloznék, keresnék egy szakembert neki, mert kzárt dolog, hogy lelkileg rendben legyen.

2023. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
97%
És te miért nem beszéltél azóta sem a barátnőddel? Szerintem az lett volna a minimum hogy elmesz hozzá, újra bocsánatot kérsz és megnezed hogy van.
2023. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
98%
Barátnőddel beszélj mindenképpen. Nem tudhatod, hogy mit él át, és lehet, valahol benned is csalódott, amiért egy bocsánatot nem kértél.
2023. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
98%

Karácsony óta nem keres a barátnőddel, és neked sem jutott eszedbe, hogy keresd???


Akkor miért csodálkozó a lányodon?

2023. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez neki nem tragédia, akkor figyelj rá oda, mert lehet hogy öngyilkos hajlamú. Az élet számára értéktelen. Nagy baj lehet belőle. Vidd el sürgősen egy pszichológushoz.


Ha így gondolja is, kimondani akkor sem mondhatta volna ki így egy gyászoló anya szemébe.


A baj valószínűleg két oldalú nála, de hogy nem kicsi baj, az biztos.

2023. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
91%

És semmit nem mondtál neki ott es akkor, csak néztél, vagy mi?

Elképzelni sem tudom, hogy egy egészséges ember ilyet mondjon. De hogy még visszajelzést se kap, te meg végignézed, ahogy a barátnőd összetörten hazamegy... a helyében soha többet nem keresnélek, az biztos. A lányod se normális és te se.

2023. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!