Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés
16 éves kamaszlányomról van szó, aki egyébként is nehéz természetű, de amit néhány napja művelt, az kiverte a biztosítékot. Egy régi barátnőm jött át hozzánk, miután meghalt az 5 éves kislánya agydaganatban néhány hónapja és válófélben van a férjétől, beszélgettünk, nyilván karácsonykor még jobban előtör a fájdalom, elsírta magát, amit a lányom is látott és teljesen ledöbbentett, amit tanúsított. Azt mondta a bártnőmnek, hogy nem érti mit kell egy gyereken ennyit lelkizni, majd szül másikat és egyébként sem az ő házában kell ezt megbeszélni... Na teljesen elszégyeltem magam, barátnőm haza is ment, azóta sem beszéltünk. Lányom azóta azt momdogattja, hogy igenis neki volt igaza, mert ez nem tragédia... Értem, hogy neki kamaszként más a probléma, de hogy ennyire érzéketlen és lelketlen legyen, azt nem tűrhetem...

2023. jan. 2. 12:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, azóta lett valami fejlemény?
2023. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
24%
39. Egy élet max a saját nemében értékes, de az igazság az hogy a föld 100 halott gyerek után is forogni fog, a társadalom továbbra i működni fog, szóval kb jelentéktelen, porszem a világban.
2023. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
81%
42. Így van, csak tudod, van egy olyan dolog, hogy család, barátok, ismerősök, és azok között olyan életek vannak, amik egymás számára értékesek. És amikor egy 16 éves lány ezt megkérdőjelezi ilyen szinten, ott igenis baj van, amit nagyon hamar kezelni kell.
2023. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
81%

Hááát, jóó sok suttyó válasz született...

Pont olyan érzelemmenetes, mint a főszereplő!

Pontosan!

(A válaszadók többsége érzelmileg: szélsőséges kamasz.)

2023. jan. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
91%

Szia Kérdező!

Azt szeretném kérdezni, hogy az összeveszés után (vagy közben), szóval végül sikerült megtudnod a lányodtól, hogy pontosan miért is csinálta..?

Hogy mit élt át aközben, miköznen hallgatta a szóban forgó történetet..?

2023. jan. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értettem, a barátnőd pontosan megfogalmazta:

"Időre van szüksége.."


Egyébként, neki bitos, hogy sokat tudana segíteni ebben a krízisben egy jó, neki való(!) pszichológus...

Ebben a törtenetben szerintem ő a "főszereplő", (hogy így mondjam), szegény.

2023. jan. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
14%

Egy 16 éves még nem felnőtt!

Nem is kell annak lennie, most még nem az a dolga, az lenne a baj, ha átugraná a fejlődésnek ezt a fontos szakaszát!

Majd csak lesz felnőtt, és a ti lényotok a legjobb úton halad a felelős fenőttség felé!


Szerintem pontosan átérezte a tragédiát, csak nem tudott vele mut kezdeni!

A maga faragatlan módján "megvédte" a az ő Karácsonyát.

Hiszen ő nem szakképzett lelkisegély-szolgálatos.

2023. jan. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
22%

Én remélem, hogy már benned is elcsitultak annyira a hullámok, hogy sikerült bocsánatot kérni a lányodtól amiatt, hogy Karácsonykor összevesztél vele...

Hiszen a Karácsony nemcsak a barátnőd számára kiemelt fontosságú!


Szerintem az lett volna az igazi, hogyha sikerült volna eléggé lazának és igazságosnak maradnod, és nem kényszeríted (hagyod sodródni) saját magadat egy ilyen

"vagy-a-lányom-vagy-a-barátnőm"

kényszerválasztásba...


De hát sajnos néha egyikőnk sem tud ennyire bölcs és felülemelkedett lenni!!

(Főleg ilyen kiélezett helyzetben.)

2023. jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
75%

És még valami:

A kamasz szókimondás nagyon pontosan kijelölte a célt a barátnőd számára (csakhátugyebár nem túl intelligensen, csöppet sem felnőttesen).

Ezen az úton kellene a barátnődet segíteni és végigvezetni valakinek, aki ért hozzá.

2023. jan. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként szerintem a kérdés valójában így hangik:

"Mit lehet tenni egy ilyen VISELKEDÉS-sel?"

2023. jan. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!