Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit lóg a barátokkal a...

Mennyit lóg a barátokkal a fiad lányod 14 evesen?

Figyelt kérdés
Hétvégén, hétköznap, éjszakai kimaradasok.
2023. jan. 23. 16:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

#10 Hát igen, magam sem értem, hogy mire föl ez a nagy túlféltés. Persze, oké, nem veszélytelen semmi, de ez így számomra is furcsa.

A lányom nyáron teljesen kivolt, hogy így kivel menjen, 3 barátnője van, egyiket sem engedik sehova. Ígyhát egyedül mászkált, meg velünk. De abban bízom, hogy ezen a nyáron már kicsit engedékenyebbek lesznek a szülők (akkor már minden barátnője 14 lesz, a lányom csak épp most lett 13).

2023. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

"Ilyen a világ" persze, csak ők szerencsétlenségükre pont most gyerekek, fiatalok. Nem lehet erényövben rájuk zárni a szobaajtót 20 éves korukig. Azért nem Chicagoban élünk. Még Pesten sem.

A 14 éves fiam és a 15 éves nevelt lányom hétközben 8-ig maradhatnak el, hétvégén és szünetben 9-ig.

Ha azt nézem, hogy télen 4-kor már sötét van, elvileg a lábukat nem tehetnék ki. Akkor...? A fiam nagyobb és erősebb már mint én az 52 kilómmal, elvileg jobb ha ki se teszem a lábam, mert megtámadnak. Hagyjuk már...

2023. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem tiltásra lenne szükség, meg nem szabályozásra. Hanem arra kéne megtanítani a gyereket, hogy *magától* tudja a határokat. Én kollégista voltam gimiben már, nem volt ott anyum, hogy megmondja, mit mikor csináljak. Viszont úgy nevelt, hogy mire gimibe jutottam, pontosan tudtam, mikor van az a pont, hogy visszamentem a szobámba tanulni. A gimi 4+1 (nyelvi előkészítő) éve alatt összesen 1 darab 5-nél rosszabb jegyem lett év végén. Két nyelven folyékonyan megtanultam, 3 tárgyból tettem 90%+-os emelt érettségit, és a legrosszabb érettségim a közép irodalom volt 91%-kal. Ezek után színjelessel végigvittem az egyetemet. Soha nem kellett semmitől eltiltani, semmit beszabályozni, és ennek két oka volt:

1) A szüleim nem szabályoztak és tiltottak, hanem NEVELT.

2) A szüleim bíztak bennem, ezért én is bennük, tehát ha bármi probléma volt, le tudtunk ülni, és civilizált módon, ajtócsapkodás és miegyéb nélkül meg tudtuk beszélni.

2023. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!