Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tinilányom barátnője telefon...

A tinilányom barátnője telefonját elvehetem a lányomtól? Úgy hogy nem adom vissza se neki se a barátnőjének csak a barátnője anyukájának.

Figyelt kérdés
A lányom rengeteget használja a barátnője telefonját. Mindig mikor átjön a barátnője akkor szinte csak az ő telefonját használja. Azért mert azon van tiktok instagramm stb. Én meg nem szeretném hogy a lányom ezekhez az alkalmazásokhoz hozzáférjen. Az a baj hogy a suliba is folyton ezeken az appokon lóg az osztálytársai telefonján. Ez ellen lehet tenni valamit? Amikor átjöna barátnője akkor volt rá példa hogy 1 órán keresztül görgették a tiktokot. Azt mondtam hogy ebből elég legyen és elvettem a telefont a lányomtól (éppen az ő kezébe volt akkor). Ekkor a barátnője közölte velem hogy ehez nincs jogom. Mondtam hogy majd az anyjának visszaadom a telefonját és többet ne mutasson a lányomnak tiktok meg insta posztokat se az iskolába se sehol. Tényleg igaza volt? Tényleg nincs jogom ehez? Tényleg nincs jogom ahoz hogy megszabjam neki miket mutathat a lányomnak? Az iskolába ha jelzem hogy ez engem zavar (hogy a szünetekben tiktokozik a gyerekem egy másik gyerek telefonján)akkor tudnak ezzel valamit kezdeni?

2023. márc. 1. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
99%

"Tényleg igaza volt? Tényleg nincs jogom ehez?"


Igen, igaza van. Nem veheted el más tulajdonát. Akkor sem, ha egy gyerekről beszélünk.


"Tényleg nincs jogom ahoz hogy megszabjam neki miket mutathat a lányomnak?"


A saját gyerekedet szabályozhatod, másét nem. Max nem engeded, hogy átmenjen hozzátok.



"Az iskolába ha jelzem hogy ez engem zavar (hogy a szünetekben tiktokozik a gyerekem egy másik gyerek telefonján)akkor tudnak ezzel valamit kezdeni?"


Ameddig nem óra közben telefonoznak, addig senkit nem fog érdekelni.

2023. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
98%
NEM.
2023. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tudnám ezt megfekezni?
2023. márc. 1. 16:34
 4/114 anonim ***** válasza:
98%

Őszintén, sehogy. Otthon tudod korlátozni, hogy mit nézhet és mit nem, de ha kiteszi a lábát, akkor már nem.

Esetleg elmagyarázhatnád neki, hogy miért nem szeretnéd, hogy tiktok videókat nézzen. De, ha a magyarázat annyi, hogy "csak" azzal nem jutsz előrébb.

2023. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem értem miért a másik lányát piszkálod az az ő telefonja. Inkabb a saját lányoddal beszéld meg hogy ebbe a házba ezek a szabályok vagy betartják mindketten vagy nem jön át. Ennyi.

De nagyon nem mind1 azért az se hány évesek szerintem sokra amugy nem mész ezzel.

2023. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a lányod?

Felesleges tiltani, úgyis hozzáfér innen-onnan

Nem a tiltás, az edukáció a kulcs

2023. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
90%

A lányt haza zavarhattad volna.

Az ellen meg nem tehetsz h a suliban más telóját nézi.

Max bezárod őt otthon és magán tanuló lesz.

Így nem férhet hozzá ezekhez. De talán célravetetőbb lenne megtanítani az internet felelős használatára

2023. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
97%
Nem veheted el, mert nem a saját tulajdonod, mellesleg ha ennyire túlféltő idita vagy, irasd internátusba a gyerekedet - nyugi, ott is megy tiktok, insta, szex etc.
2023. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ha a szó szószoros értelmében bezárnám akkor abból ügy lenne.
2023. márc. 1. 17:15
 10/114 anonim ***** válasza:
98%

Hú b+

Te csak azért nem zárod el a gyereket a külvilágtól h nehogy ügy legyen belőle?


Az kemény!

Hát a lányod nem a tiktok stb miatt fog majd több fact mint kilincsrt. Ez csak is a TE hibád lesz!

2023. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!