Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen engeded ki a...

Hány évesen engeded ki a gyerekedet úgy,hogy órákig nem látod?

Figyelt kérdés
Van egy nagy udvarunk (inkább teleknek mondanám),nem lehet belátni a házból a nagy részét. Van épített mély medence, szerszámosház, nagy fák, kapuk,magas lépcső,tetőtéri terasz..szóval csupa olyan dolog,ahová nem szívesen engedem a 6 éves gyerekemet felügyelet nélkül. Most megy majd iskolába. Hány évesen lenne reális egyedül,órákra kiengedni játszani?
2023. ápr. 8. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
6 évesen minket kiengedtek, nagyrészünk fel is nőtt épségben. De volt aki nem. Mióta van internet, több eset is jut tág nyilvánosságra, hogy fatális baleset ér ekkora egyedül hagyott gyerekeket.
2023. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
attól függ, hány évesen nem olyan hülye hogy felügyelet nélkül berohan a vízbe? neked kéne ismerni a saját gyereked, mennyire van veszélyérzete, járt-e már valaha odakint a világban a játszóházon és az eukonform játszótéren kívül, van-e normális testtudata?
2023. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
6 évesen.... lehet, hogy felelőtlen vagyok, de én az utcára is kiengedtem a többi gyerekkel játszani. Nem volt forgalmas az utca, és többen voltak, vigyáztak egymásra, tudtam, hogy nem mennek messze. Az ablakból rájuk-rájuk lestem. Az udvarra is kiengedtem volna így, de egyedül sosem akart menni, mert unatkozott. Testvére nincs. Most 13 éves. Ép, egészséges, életrevaló nagylány.
2023. ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
3 évesen két percre egyedül merem hagyni az udvaron, de nálunk nincsen medence, meg semmi potenciálisan életveszélyes dolog, és a lányom nagyon nyugis, ha ott hagyom a homokozóban akkor ottmarad. A nálad leírt udvaron még jóóó sokáig nem hagynám egyedül, mert az ördög nem alszik. De te ismered a gyerekedet. Tud úszni?
2023. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Engem pl 4 évesen mar full egyedül is hagytak otthon, de én kifejezetten féltem a tipikus veszélyes dolgoktól.
2023. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Szintén 6 éves lányomat simán kiengedem egyedül, pedig van kerti tó. Negyed óránként azért rápillantok, de jól el szokta foglalni magát.

Ha már a 8 éves nővérével vannak kint, akkor sokkal gyorsabban jutnak eszükbe hülye ötletek, de a legveszélyesebb helyet, a tavat akkor is kerülik.

2023. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy durva,mennyit változott a világ..én a 90es évek elején voltam elsős. Emlékszem,első nyaralásunkkor a tengerparton kaptam egy búvárpipát és szemüveget,aztán viznek eresztettek..volt párszáz méterre egy kis sziget,megkérdeztem,átúszhatok-e,azt mondták persze :D Én ezt el nem tudnám képzelni...
2023. ápr. 9. 01:06
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Pedig a mai gyerek is simán meglenne 6 évesen egyedül. Nem hüle az, csak gyerek. Az anyák a túlféltők.
2023. ápr. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Lányom is kinn volt 6 éves korától kb. Ott is volt tó, medence, stb... Lóvak is.

De Te ismered a gyereked. Minden gyerek más.

2023. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura aki nem meri kiengedni a 6 éves gyerekét. Nem ellened szól kérdező. Van egy rokon kisfiú aki hamarosan 7 éves, elsőbe megy és nem engedik ki egyedül az udvarra pedig sem medence sem semmi veszélyes nincs az udvarban. (falu) Az én fiam már 5 évesen kint volt az utcán a barátokkal, időnként ránéztem, minden okés volt. Az udvarra is egész korán kiengedtem egyedül persze eleinte úgy, hogy kb 10 percenként ránéztem. Ami veszélyes szerszám volt pl azokat jól elraktuk meg tudta hogy hol szabad játszani és kész. Soha semmi bajuk nem volt.
2023. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!