Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szokjak le a hazudásról?

Hogyan szokjak le a hazudásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem jó dolog, meg mindenkinek fáj, akinek hazudok, de nincs lelkiismeret furdalásom, miután hazudtam, vagy füllentettem, nem gondolom úgy soha, hogy meg kéne mondani az igazat.Lehet hogy furcsa, hogy nincs lelkiismeret furdalásom, de mégis felteszem a kérdést, de nem magam miatt akarok leszokni róla, hanem mások miatt, pedig valójában nem zavar, de valahogy le kéne állni erről. Valaki tudna ebben segíteni?
2010. okt. 10. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem szoktam olyan nagyokat hazudni, csak talán füllentések. Szóval nem csináltam olyat, hogy azt mondtam, hogy a barátnőmhöz megyek, közben meg a város másik végében vagyok, mert alapjába véve szófogadó vagyok, csak maximum nem csinálom olyan lelkesen/gyorsan, ha olyan dolog van.
2010. okt. 10. 18:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom nálad mi számít hazugságnak, de például az nem hazugság, ha nem mondasz el mindent..Teszem azt, elmész a haverokkal csavarogni, és azt kihagyod h smároltál valakivel...És csak részeket mesélsz el, hogy nagyon jól érzeted magad, és szereztél új barátokat esetleg..Szerintem ez nem hazugság. Ha akarod elmondod, ha nem, nem.

De ami a füllentéseket illeti, hidd el jobban jársz ha nem füllentesz össze-vissza, mert már azt sem fogod tudni, kinek mit mondtál..És szerintem mindig jobb őszintének lenni. Arra viszont nincs ötletem hogyan tudnál leszokni róla..De az biztos hogy mindenkinek, neked is jobb lenne hazugsások nélkül élni.:D 13/L

2010. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocsi: *hazugságok
2010. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindent el szoktam mondani általában, de nálam már az is hazugság, hogy anyának kisíorm magam, mert vkivel vitáztunk és nagyon rossz dolgok történtek közben, és olyanokat mondtam, hogy anya is úgy gondolja, hogy nekem van igazam, mert nem tudom bevallani, ha tévedek..Tudom, hogy mindenkinek jobb, ha füllentések nélkül élek, de ezeket leszámítva, én mindig is túl őszinte voltam és néha még meg is sértettem másokat az igazsággal, pedig nem akartam. Fura lány vagyok, az biztos. :D
2010. okt. 10. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell leszoknod

ha szemrebbenés nélkül tudsz hazudni, az jó

bárki, bármit is mond

hogy jaj micsoda dolog hazudni

az egész társadalmunk erre épül

a mindig igazat mondó emberek mind vesztesek

2010. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na én ezzel nem értek egyet. Abban, hogy szemrebbenés nélkül tudok füllenteni csak az a jó, hogy apának mást mondok, ha lovagolni megyek (betiltotta, de oka nincsen rá), vagy ilyenek.
2010. okt. 11. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:

énis szégyellem magam miatta de amikor a szükség megkívánja muszáj hazudni :$

Anyámnak szemrebbenés nélkül egyből eszembe jut kissmillió dolog mit hazudjak. csak választanom kell melyik hihetőbb.

(még nembuktam le 1szer sem. *lekopogom*)

Meg például a történeteimet kiszépítem pl.: mi történt veled tegnag? én: Mentem az utcán és találkoztam xy-nal. (ez az igazság) és akor dumáltunk meg minden erről arról stb.stb. (hazugság)szépítem tovább.

nemszeretm énse de jólérzem igy magam bár mindig van para hogy rájönnek hogy hazudtam csalódnak bennem :D és ez nagyon bántana ha a legjobb barátnőm nem bízna többet bennem de meérteném hogy mért nem.

2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!