Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy korlátozzátok a kiskamasz...

Hogy korlátozzátok a kiskamasz gyereknek a nyári szünetben a számítógép használatot?

Figyelt kérdés
Az enyém képes lenne egész nap ott ülni mivel nincs kert mert lakótelepen lakunk nem is megy ki. Mondjuk nincs is kivel játszon mert minden gyerek a gép előtt ül.
2023. jún. 16. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Enyém sokat olvas, rajzol, filmet néz vagy társasozunk együtt és ki is megyünk, szeret gördeszkázni. Gépezik is, de nem extra sokat, ilyenkor van hogy iskolástárssal chatel közben, így ez is egyfajta közösségi esemény. De persze van, hogy egyedül nyomja, azt kevésbé szeretem. Ha mondom neki, hogy most már sok lesz, akkor keres magának más elfoglaltságot.

Megy majd táborba, nagyszülőkhöz vidékre, el fogunk járni strandra, szóval igyekszem majd úgy alakítani, hogy ne csak a gépezés maradjon, mint lehetőség.

2023. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Miért kell korlátozni? Egész évben korlátozod neki. Had játszon már nyári szünetben! A szünet a kikapcsolódásról és a pihenésről szól. Nem pedig arrol hogy az egész éves korlátokat újragondold és kezded előről!!
2023. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt szervezek neki programokat (strand stb.), másrészt nem kell igazán korlátozni, mert megy ő magától is mindenfele. Pedig mi is lakótelepen élünk, de pont ez a jó benne, hogy minden haver közel van.

Nem állítom, hogy nem gépeznek, mert de, sokat, de azért nem egész nap szerencsére.

2023. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
nálunk a 10-14 évesek táborokba járnak, olvasnak, kézműveskednek, barátnőznek, macskáznak. kicsit ilyen vetésforgóban felügyeli őket a család, hol ennél, hol annál a nagynéninél/nagyinál vendégeskednek, olyankor programozás, állatkert, mivel a kölykök születések rámtestálták a menő unokanővér szerepét, néha felviszem egyiket másikat a megyeszékhelyre vagy pestre shoppingolni, ha ráérek. nem igazán korlátozzuk őket, lefoglalják magukat, nem a gép az egyetlen érdeklődésük. mondjuk ebben is el vannak kényeztetve, igénylik hogy játsszon velük valaki a nagyok közül, ha én vagy az öcsém velük vagyunk, nehezebb beragadni egy pályán :D ugyanolyan mintha társasoznánk. csak nem kell feltétlenül ugyanott lenni helyileg.
2023. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az nem normális elvárás hogy csináljon valami mást, de nem szolgáltatsz neki semmi alternatívát. Találj ki valami programot, ne csak azt várd hogy hagyja ott azt ami szórakoztatja
2023. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Kínálj más alternatívát. Azt nem várhatod, hogy ne gépezzen, de nincs más.

Nálam is ez volt a gond anno. Barátokat nem engedik el otthonról, vagy szintén kockulnak. Rajzolni fotóról szeretek, tehát szintén képernyő (meg nyilván nem rajzolok 0-24). Szülők otthon hozzám se szólnak. Könyv nekem való otthon nincs, szülők nem vesznek, mert minek, a kis falusi könyvtárban meg már mindent olvastam, ami érdekelt. Udvaron semmi, ami lekötne.

És akkor ment a bsztatás, hogy de mért gépezek 0-24. Hát bmeg, mert nem sok más dolgot tudok csinálni

2023. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Utolso, bicikli roller? Most ugyis meno. Varosban haverokkal bandazni, dumalni. Meg a plaza,akrad is jobb mint a kepernyo elott ulni. Az a baj rontja a szemet nagyon
2023. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

#7 A bandázáshoz kellenek olyan barátok, akikkel lehet. Tehát olyanok, akik nem kockulnak, illetve el is engedik a szüleik őket otthonról. Tehát én ennyi idősen bszhattam a barátokkal találkozást, ha őket ki se engedték otthonról, max havi egyszer egy délutánra.

Pont arról beszélek, hogy lehet van olyan, amit szívesebben csinálna az ember, de egyedül nem mindenkinek fun csak úgy biciklizgetni. Nekem se az, pedig most felnőttként minden második hétvégén megyek a barátokkal egy laza 50 km-t, viszont ha senki nem ér rá, akkor nem megyek most sem, nem még anno kamaszként.

Otthon meg mit tudtam csinálni a rám bízott házimunkán kívül? Tutorialokból tanultam rajzolni, de az képernyő. Videóról koreót tanultam, szintén képernyő. Olvastam, de amint végig értem a falusi könyvtár számomra érdekes részén, megint képernyő, mert a szüleim szerint ostobaság könyveket venni. Videót, sorozatot, filmet néztem, online. Ruhát varrtam kézzel a barbie babáimnak (ekkor már nem babáztam, csak fene mód érdekelt a divat), közben zene, hangoskönyv, videó, bármi, megint technika. Videochateltem a barátaimmal, ez is képernyő.


Az a baj, hogy sok szülő úgy akarja képernyő mentesíteni a gyereket, hogy nem ad alternatívát. Nem ül le vele társasozni, nincs családi program, nem veszi tudomásul, hogy a gyerek barátai nem bandázás-kompatibilisek, vagy a saját gyerekét nem engedi el simán. És csak azt mondja, hogy mit NE csináljon a gyerek, nem azt, hogy mit.

2023. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szeret olvasni, vannak baratai akikkel el tud menni biciklizni, illetve at tudnak mennyi egymáshoz, szeret a műhelyben szerelgetni Apjával, szoktunk tarsasozni, megy majd táborba, megyünk strandra, keresünk programokat, imad sütni főzni pl vagy csak barkácsolni.
2023. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Én azt vettem észre, hogy egy idő után megunja a gépezést. Így különösebben nem tiltom, csak szólok neki, ha már látom, hogy sok. De szerencsére legtöbbször maga is érzi és csinál sok mást is.
2023. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!