Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engeded a kiskamasz (10-13...

Engeded a kiskamasz (10-13 éves) gyerekedet bandázni a nyári szünetben?

Figyelt kérdés

Szülő felügyelet nélkül a barátokkal eljárkálni. Akár csak egymáshoz vagy a játszótérre, akár messzebb, bárhogy.

Légyszí ne azt írd, téged annak idején engedtek-e. Az érdekel, hogy a mai szülők hogy állnak ehhez a kérdéshez.



2023. jún. 19. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Engedem.
Engedném, de nincs rá igénye.
Engedném, de a barátait nem engedik.
Nem engedem.
58 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Napközben igen, de nála a telefon, mindig tudom merre van,tudja,hogy melyik városrészre tilos bemenni,azt is tudom kivel van,altalaban biciklizni szoktak vagy átmennek egymashoz. 12 eves fiú.
2023. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért nagyon nem mindegy, hogy 10, vagy 13 éves.
2023. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Határok között
2023. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Adjál neki telefont, hogy ha egyszer is nem veszi fel amikor hívod akkor nem mehet többé. Nem kell hivogatni, de legalább tudod ellenőrizni.
2023. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Engedném, ha a közelben laknának, de mindegyik messze lakik.
2023. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Miért is vagyok lepontozva???
2023. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%

Van ma már olyan, hogy GPS alapú nyomkövetés. Beállít(tat)od (értsd: beállítod, ha értesz hozzá, illetve beállíttatod, ha nem) a telefonján a megfelelő appot a megfelelő beállításokkal, és minden pillanatban tudni fogod, hol van.

Ez durva, drámai, drasztikus esetben is hasznos lehet(nem akarom az ördögöt a falra festeni, de pl. olyan esetben is, ha elrabolják), meg olyankor is, ha csak késik, akár 10 percet, akár 2-3, vagy több órát a megbeszélt hazajöveteli időpontról.

2023. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Faluban élünk, elengedem igen. 12 éves. Játszótérre, focipályára, fagyizni, barátnőihez elmehet. Mobil nála van és a vele tartó barátainál is. Strandra nem engedem szülői felügyelet nélkül, meg a városba sem (moziba pl) még, ahhoz még kicsi. (Tudom kérted, hogy azt ne írjuk velünk anno hogy volt, de én 12 évesen már mindenhová mehettem szülők nélkül, moziba, strandra stb.., de az más világ volt, ugyanott élünk de minden megváltozott).
2023. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én engedem mindkettőt (11 és 13 évesek), telefonjuk van, GPS nyomkövetőjük nincs és nem is lesz. A kérdést azért tettem fel, mert főleg ezen az oldalon olvasom, hogy az ilyen korú gyerekek egész nyáron a gépet nyomkodják, mert a barátaikat sehova nem engedik el, vagy ők nem akarnak elmenni. A környezetemben szerencsére nagyon nem ezt látom, ezért voltam kíváncsi, hogy a jelenség mennyire gyakori.

De úgy látom, a többség azért hagyja a gyerekét.

2023. jún. 19. 21:53
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy más gyereke nem az utcán bóklászik felügyelet nélkül, még nem biztos, hogy a gépet nyomkodja. Vannak jó táborok, nagyszülők, és a szülőknek is van pár hét szabadsága.
2023. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!