Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek, ha a barátnőmet...

Armygirl13 kérdése:

Mit tehetek, ha a barátnőmet bántalmazzák otthon? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy időnként megverik, nem engedik el sehova, nagyon szigorúak vele, állandóan kiabálnak vele (leginkább az anyuja, ez mindegyikre vonatkozik), másokhoz hasonlítják, semmit nem engednek meg neki, hét éve nem volt nyaralni, amikor voltak, hatéves volt, akkor is keresztszüleivel közösen, még a keresztszüleivel sem engedik, hogy bármit csináljon, nagyon szigorúak vele, régebben volt kórházban, mert remegett a keze, azt mondták, hogy szorongása van, de a pszichológusnak meg az orvosoknak sem mondhatta el az igazságot, hogy miért szorong, vagy ilyesmi, mert félt a szülei haragjától, a keresztszüleinek sem mondhat el semmit, mert a szülei (leginkább az anyukája) biztos, hogy nagyon de nagyon megbüntetné érte, átküldtem neki a kék vonal alapítvány telefonszámát, meg elmentettem én is, és kérdeztem az adatait, meg mindent (hogy kitöltsek egy gyámügyes papírt az érdekében), de azt mondta, hogy ne foglalkozzak ezzel, majd ő megoldja (egyébként nagyon érzékeny és lelkileg sérült), de mondtam neki, hogy bármi van, töltse ki a dokumentumokat keresztanyujával, mondta, hogy én ne foglalkozzak ezzel, de nagyon féltem. Mondta, hogy legszívesebben néha megszökne, mert már nem bírja, de nem meri, mert fél, hogy ha megtalálják, nagyon megverik, vagy ilyesmi, mondtam, hogy engedje, hogy kitöltsem a papírt, de nem akarta. Nagyon sajnálom, és tényleg nem tudom, mit tehetnék, hogy megszűnjön ez. Valaki tud segíteni?

2023. jún. 21. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Semmit nem tudsz tenni, ez az igazság.


Mi lesz, ha jelentkezik a gyámügynél? Max. mehet gyermekotthonba, onnan meg 18 évesen, ahova akar, gondolom nem te fogod finanszírozni a megélhetését.

2023. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

Kérdés az is, hogy valóban bántalmazzák vagy csak kapott 1-2 taslit azért, mert olyan dolgokat csinál, amit nem kéne (pia, drog, cigi, pasizás, stb) és most túldramatizálja a dolgokat?

Szerintem ha annyira terrorba lenne tartva nem ellenkezne, hanem próbálna menekülni a helyzetből és elfogadná a segítséget.

2023. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Azok alapján amiket leírtál a gyereknek van valamilyen baja(tök sokakat megütnek néha, pláne mikor kamaszodnak). Gondolom nincs pénzük vagy nem akarnak nyaralni, ez nem kínzás, ahogy az sem, hogy nem engedik el keresztszülőkkel, ez is teljesen normális. Az meg pláne, hogy kiabálnak vele, mindenkivel szoktak, ha kihúzzák a gyufát a legtöbb szülő káromkodik is. Ha lenne egy problémás gyerekem, akkor én sem engedném el egyedül mászkálni szórakozni, gondolom suliba azért engedik, meg ki az utcára mondjuk, meg boltba is tuti szokott menni a szüleivel. A legtöbb szülő büntet is, ebben sincs semmi rossz, én pl a wifit fogom elvenni, egyelőre a gyerek játékait rakom el x időre, vagy bezavarom a szobájába szobafogságba. Szorongani nagyon sokan szoronganak, javaslom, hogy a leányzó nézzen olyan középsulit, amihez kolesz is jár, ez a legtöbb ilyen gyerek gondját megoldja, csak nehogy terhes legyen vagy drogozzon.


Tanulmányi eredménye milyen? Viselkedjen jól, tanuljon jól, ne mászkáljon bulizni, öltözködjön normálisan, végezzen valamennyi házimunkát és a szülei elégedettek lesznek. Pénzük mondjuk akkor sem lesz nyaralni, és talán kedvük sem, de attól ez még bőven jó. Hidd el nem akarsz neki otthont, ott erőszak megy(valódi kék zöldre véresre verős) megalázás, szexuális bántalmazás, "csicskáztatás", lopások. Rohadt szr és rá is nyomja a bélyeget az ember gyerekkorára, tiniket nem szívesen emelnek ki családból, és csak mérgesebbek lesznek a szülei.


Azok alapján amiket leírtál lehet sima kamasz élete is, meg lehet bántalmazás is, de ha te olyat emelsz ki, hogy nem volt nyaralni 6 éve és ezt kínzásnak fogod fel, akkor ez csak kamaszhiszti. Arra nem szokott panaszkodni, hogy túl sok házimunkát végez? Vagy sokat kell tanulnia? Gondolom rosszul tanul és alig végez valami házimunkát, ezt nem csípik a szülők, ha meg van tetézve haspólóval meg ilyesmivel, akkor meg pláne.

2023. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
24%

Egyet tehetsz:


Nem ütöd bele az orrod mások dolgába!

2023. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Bár ebből a leírásból nem derül ki sok konkrétum, az tény, hogy nagyon sok bántalmazott gyerek (és felnőtt) nem mer segítséget kérni. Arra vedd rá inkább a barátnődet, hogy beszéljen egy tanárral, amiben megbízik, vagy leginkább az iskolapszichológussal. Ha tényleg komoly gond van otthon, akkor rájuk jobban fog hallgatni.
2023. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Facebook: Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány. Írj nekik, biztos, hogy fognak tudni segíteni. És legyél büszke magadra, hogy ennyire figyelmes vagy, és mersz segítséget kérni és adni is!
2023. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Nèvtelen bejelentèst tudsz tenni a gyàmügynèl.
2023. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
61%

Félő, hogy egyszer borítani kell a bilit, mert egy nap arra ébrednek az érintettek, hogy valami visszafordíthatatlan fog történni, s utólag meg már bánkódhat mindenki, hogy nem így akarta, meg nem gondolta volna...


Van egy elv: "a nagyobb jóért"... Lehet, ebben lenne célszerű gondolkodni

2023. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 qkker1 ***** válasza:
3%

"Nèvtelen bejelentèst tudsz tenni a gyàmügynèl."


Sajnos, igen, és qrva nehéz bebizonyítani, ha alaptalan!

2023. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#2 #3 egyáltalán nem egy ilyen deviáns szülők rémálma, dehogy

Fél napig tanul, mindig házimunkázik, a szüleim őt hozzák fel példának tanulásnál, meg ilyesminél, semmi olyasmit nem csinál, teljesen normális, a legnagyobb bűne az, hogy sétál a városban a barátnőivel, egyáltalán nem egy ribi, még csak fel sem merült benne a gondolat, vászonra szokott festeni, hú de nagy probléma...

2023. jún. 22. 11:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!