Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nehéz a kamaszokkal, ha már...

Nehéz a kamaszokkal, ha már 50 felett jár az ember?

Figyelt kérdés
Én 35, férjem 42. Kisfiunk 2 éves. Szeretnék neki testvért, de férjem ellene van, hogy majd 60 felé nem lesz olyan türelme vagy ereje egy kamasz gyerekhez. Valahol igazat adok neki, de sajnálnám, ha egyedül marad a világban kisfiunk.
2023. jún. 28. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Egy kapcsolatban annyi gyereket szabad vallani, amennyit a felek szeretnének. Ha nem egyezik a szám, akkor a kevesebbet.

Én 50 leszek idén, egy frisswn érettségizett 19 éves és egy 15,5 éves gyerekkel. Örülök, hogy 60 évesen már nem lesz kamasz gyerekem (sőt remélhetőleg egyetemista sem lesz már akkor a kisebbik sem)

2023. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ra garancia, hogy jo tesok lesznek. Nagyon sok olyan ismeros van, ahol a gyerekek felnottkent nincsenek beszelo viszonyban sem. Egy normalis hazastars fontosabb. Uncsitesok vannak? En 39 vagyok egy 3,5 eves bunrossz ordogfiokaval. 0 turelmunk van hozza, nem vallalnam meg egyszer. Ferjem sokszor a hazbol is kimevmgy, uti veri egymast egesz nap a 2 gyerek. Nagyon nem jonnek ki, konkretan utaljak egymast....

Bele sem akarok gondolni mennyi leszek,mire erettsegizik.

2023. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

A férjed érve érthető, csakhogy ez a meglévő két éves gyereknél éppúgy probléma lehet, ha probléma lesz.

Egyébként azért ne vállalj 2 gyereket, hogy testvére legyen. Az lutri, milyen tesók lesznek felnőttként.

2023. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lutri, hogy milyen testvérek lesznek, de belegondolok, hogy azért mi nem leszünk mellette mindig és legalább legyen már családtagja. Oké, remélem lesz felesége gyerekei stb. de értitek :-)

Az viszont visszatart, hogy nem egyezzünk a kérdésben férjemmel.


1-es válaszoló, mennyire nehéz mondjuk a 15,5 évessel? Vagy függ a gyerekről is gondolom.

2023. jún. 28. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Te vagy a szülő, ő meg a gyerek. Ha ezt észben tartjátok, és nem csináltok gyerekuralmat, akkor nem lesz baj.
2023. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 15,5 évessel nem különösebben nehéz. Persze vannak problémák de kezelhetők.

Ez viszont nem mondható el a nagyról. Ő kifejezetten nehezen kezelhető kamasz (volt). De ő többemberes baba volt kicsinek és elég kamény kamasz. (1-es válaszoló voltam)

2023. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Apum 42 volt mikor a 18évvel fiatalabb öcsém született.

Nagyon jó Apa, de már nagyon nem egy kamasz gyerek való neki és meg nincs 60

Ne tesót szülj sosem,gyereket akarj ne testvért..

2023. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Felnőtt egykéktől eddig egy negatívumot hallottam az egyke voltuk miatt: mikor a szülők idősebbnek, és egyre több segítségre, netán ápolásra szorulnak, gondot jelent, hogy nincs kivel megosztani a feladatot. Ugyanakkor két vagy több gyerekes családban is divat, hogy egy gyereket terhel a probléma, rendszerint persze a lányt, ha van.


Akkor vállaljatok 2 gyereket, ha te meg a férjed szeretnétek még egy gyereket.

2023. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
3 év korkülönbség lenne köztük, ami nem hiszem, olyan sokat számítana apuka idegrendszerének időközbeni rongyolódásában. Szóval ez hülye érv. de ha nem akar többet, hát nem akar, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Én a helyében vállalnék még egyet.
2023. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Kamaszokkal valószínűleg minden életkorban nehéz. Szerintem ez személyiség függő,ki hogyan tudja kezeli,s nem koré. Valószínűleg szimplán nem szeretne 2.gyereket.

Azzal pedig egyetértek,amit a többiek írtak,hogy egy testvér nem garancia semmire.

2023. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!