Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nehéz a kamaszokkal, ha már...

Nehéz a kamaszokkal, ha már 50 felett jár az ember?

Figyelt kérdés
Én 35, férjem 42. Kisfiunk 2 éves. Szeretnék neki testvért, de férjem ellene van, hogy majd 60 felé nem lesz olyan türelme vagy ereje egy kamasz gyerekhez. Valahol igazat adok neki, de sajnálnám, ha egyedül marad a világban kisfiunk.
2023. jún. 28. 10:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Még nincs tapasztalatom a kamaszkorral, 46 éves vagyok. A nagyfiam most 7 éves, én nagycsaládból származom, nagyon szerettem volna neki testvért. Aztán meglepetésként ikrek lettek, úgyhogy 3 fiam van ( az ikrek most 5 évesek). Személy szerint nagyon örülök, hogy hárman vannak, olyan jó látni, hogy együtt eljátszanak. Persze veszekedések is vannak, ami az egykénél nem fordul elő, de szerintem összességében többet ad az, ha testvére van valakinek.

A kamaszkor meg így is, úgy is lesz, nem hinném, hogy még egy gyerek olyan sokkal több vesződést jelent, főleg ha kicsi a korkülönbség. De egyébként ez is egyénfüggő. A nővérem túljutott 3 kamaszgyerek nevelésén, nem is volt különösebb gondja velük, a legkisebb viszont most 12, és már annyi gondja van vele, mint ami a 3 másikkal együttvéve sem volt. És nem azért, mert idősebb a nővérem, hanem mert egyszerűen ilyen nehéz természetű a lánya.

2023. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 15. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!