Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha van valami osztálykirándulá...

Ha van valami osztálykirándulás akkor a költséget(vonat jegy/buszköltség,belépő) a zsebpénzéből kell a gyereknek fedezni vagy te adsz rá?

Figyelt kérdés
Ha neki kell fedeznie és elköltötte a pénzét, akkor nem mehet kirándulni és igazolod neki a napot?

2023. júl. 12. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez nagyon nagy gonoszság lenne.

Én külön kezelném a zsebpénzt és az osztálykirándulást.

2023. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ezt nem a gyerek feladata fizetni. A szülő fizeti a jegyet, belépőket stb. Viszont amit a kiránduláson vesz magának a gyerek, azt a zsebpénzéből tegye.
2023. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Jó nagy kib*szás lenne a gyerekkel. A tankönyveket, a tollakat, a hátizsákot stb. a zsebpénzből fizeti? Mert az osztálykirándulás sem csak szórakozás, diákként van jelen, ami ott költség, az tanulmányi költség.
2023. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk ha osztálykirándulás van mindent osztálypénzből fizetik a tanárok(busz, vonat, belépők, ebéd...) de ha van ajándék bolt vagy fagyizási lehetőség.. Én adok neki pénzt.. Utoljára vitt magának a zsebpénzéből mert ő már nagylány és nem kell már anya pénze 😊 nagyon aranyos volt😊
2023. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezés, a program, a buszjegy, stb. az én költségem, plusz kap egy kis költőpénzt, hogy vehessen szuvenírt/plusz kaját. Ha azon túl akar vásárolni, akkor már az zsebpénzből megy.
2023. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Az osztálykirándulás mindig egy nagyobb kiadás, főleg ha ottalvós. Azt mindig előre szedik osztálypénz keretében. Azt is fizetem természetesen, meg kap költőpénzt is (amit sosem herdál el), de kell hogy legyen nála elegendő, ha nem elégséges az étel, v. lehetőség van meglátogatni valami érdekeset.
2023. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Hogy jutott eszedbe ilyen marhaság? Vagy a szüleidnek? Az osztálykirándulás kvázi kötelező iskolai program, még jó, hogy a szülő állja a költségeit.
2023. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Elképesztő, hogy ilyen kérdés egyáltalán felmerül valakiben. Természetesen adok rá, nem kérdés.
2023. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem a zsebpenzebol fedeztetnem, az tuti.
2023. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom troll kérdés, július közepén már nem téma az osztálykirándulás, a következő meg annyira messze, hogy az ember eszébe sem jut...

De akkor válaszolok is: Családi kirándulásra is csak akkor megy, ha fizeti a zsebpénzéből a belépőket, ha elköltötte nem mehet? Na, ugye. Ilyet normális szülő nem csinál. Az osztálykirándulás sem másabb. Kifizetem, kap valamennyi költőpénzt, de viheti a zsebpénzét is, ha valami drágább dolgok szeretne venni. Ilyen nálunk nem fordult elő, a költőpénze bőven elég volt kis szuvenírre meg fagyira, ami maradt megtarthatta.

2023. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!