Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorban sokan depressziósak?

Kamaszkorban sokan depressziósak?

Figyelt kérdés
Én 14-21 éves koromban elég rosszul voltam mentálisan, hangulatingadozások, pánikroham, erős ocd stb. Most 23 évesen mérföldekkel jobban vagyok, nincsenek pánikrohamaim és durva hangulatváltozásaim, az ocd-m is alábbhagyot. Ez gyakori vagy elenyésző jelenség?
2023. júl. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ritka
2023. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy az is hogy valaki jobban élvezi a felnőttkorát, legtöbben nyomorult felnőttek leszenk és azért sírják vissza azt a korszakot.
2023. júl. 12. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
A hangulatingadozás alap, a többit kiváltja valami, nekem például rendesen kijutott a pánikrohamokból különböző okok miatt.
2023. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben senkirôl se tudok, aki ilyesmivel küzdött volna kamaszként. Mindenki tök átlagos felnôtt lett. Vannak gondjaik persze, válás, haláleset, de ilyen ”nem tudok dolgozni se, magamba zuhanok“ jellegû epizódokról nem tudok.
2023. júl. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem kimondottan derpessziós, persze vannak akik bizonyítottan, papírosan betegek, mert ez az, de a tinikori hangulatingadozást leginkább a hormonok okozzák, de ez nem zárja ki hogy nem lehetnek szélsőségesek + nem mindegy mi rájuk a reakció. Ha a szülő nem tud megfelelően kezelni egy ilyen gyereket, akkor az sokat ronthat az "állapotán", sajnos.
2023. júl. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is volt 16-20 éves kor között. Voltak otthon gondok de eléggé mély depresszióban voltam utólag azt gondolom. Csoda hogy nem lett baj belőle és utána életvidám felnőtt lettem. Kamasz kor előtt is az voltam. Nekem a kamaszsag egy utálatos rossz és nehéz időszak volt semmi jó nem volt benne. Bulizni, pasizni is utána kezdtem, be is pótoltam
2023. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Kamaszként nagyon sok ismerősöm szenvedett depresszióban és én is küzdöttem vele 15-17 évesen, de előtte 12 évesen is (nem gyerekhiszti, orvos, kórház, megjártam mindet). A kamaszok sokkal intenzívebben élik meg az érzelmeiket, szóval nem látom okát, miért elképzelhetetlen egy depressziós kamasz.

A depresszió sajnos szinte már népbetegség, a legtöbb korosztályban előfordul. A legfiatalabb diagnosztizált depressziós, akit ismertem, 11 éves volt.

2023. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
64%

Nem. A kamaszkor a legtöbb ember számára egy szép és boldog időszak szokott lenni.

Én magam is szívesen emlékszem vissza arra a korszakára az életemnek. :)

márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!