Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valóban fontos a szerelem...

Valóban fontos a szerelem kamaszkorban?

Figyelt kérdés
Nem kell áthelyezni a kérdésem ide szánom. Olyan 16 évesen jártam pszichológushoz és ő mondta, mindig felhozta és nekem kellenetlen volt. Sőt frusztráló, az ilyen érzésket nen lehet kontrollálni, és nem is lehet a mádik felett kényszeríteni hogy ugyanazt érezze. Igazából ezért is hagytam ott mert már fárasztott a téma.
2023. aug. 8. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem
2023. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem sem.
2023. aug. 8. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki mikor érzi,hogy szüksége van rá...
2023. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel az embernek mint társas lénynek általában az ilyen kapcsolatok alapvetőek, miért ne lenne rá szükség? Főleg pont kamaszként, mikor ilyen szociális dolgokat "tanulsz". Amúgy meg nem kötelező, ha te nem érzed/érezted annak. Én voltam szerelmes sokszor kamaszként, de sosem lett belőle semmi, csak fájdalom: ettől függetlenül a rendes fejlődésnek eleme hogy ilyen típusú kapcsolatod is van már kamaszként, ezért is hozta fel a pszichológus.


De én nem bánom, hogy kamaszként kimaradt. Valahogy fárasztó élménynek gondolom utólag a társaim elbeszéléseből a kamasz szerelem kapcsolatot, és szexuálisan is örülök, hogy nem volt ilyen kapcsolatom kamaszként, valószínűleg borzasztó lett volna.

2023. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fontosnak éreztem, hogy ateljem, talán főleg azért, hogy ne logjak ki a sorból, meg persze az ember vágyik rá, hogy valaki szeresse.


Végül 23 évesen lettem először szerelmes.


Most 33 évesen, 4 éve házasságban, útban a .babával - nem érzem, hogy valami lényeges maradt ki bepotolhatatlan károkat okozva.

Az első kapcsolatom után viszont éreztem, hogy mennyire éretlen gyerekként viselkedtem... Abszolút nem láttam át, hogy nem illunk egymáshoz, csak vakon szerelmes voltam, örültem hogy végre szeretnek.... Több kapcsolattal a hátam mögött szerintem más lett volna, hamarabb felismertem volna, hogy nem illznk egymáshoz.

2023. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én 23 vagyok, 12 évesen volt egy gyerekszerelmem azt annyi. Vagy nekem nem viszonozták vagy én nem. A tini önmagamat nem tudom kapcsolatban elképzelni, nem hogy szex. Mondjuk manapság is nehéz.
2023. aug. 8. 23:21
 7/11 A kérdező kommentje:
4.Baráti kapcsolataim rendszerint voltak szorosak, általában időszakosan egy ember.
2023. aug. 8. 23:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít neki szerelemnek? Én állandóan fülig szerelmes voltam valakibe kb 12 éves koromtól, de 19 lettem, mire párkapcsolatom is lett, a többi mind plátói rajongásra sikeredett állandóan. :)

Aránylag ép felnőttnek tartom magam ennek ellenére..... :)

2023. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem fontos, mert ilyenkor kezdik tanulni.

De persze ez teljesen más, mint később.

2023. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem
2023. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!