Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit ronthattam el?

Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam véletlenül,hogy a 13 éves lányom nem szűz!

Komolyan összeomlottam,hogy hiába beszéltünk sokat róla,hogy forduljon hozzám,ha bármi problémája/kíváncsisàga van,mégsem bízik bennem annyira,hogy szóljon róla,hogy ilyenen jár az esze. Felvilágosítottam időben,amiről csak lehetett, mert már 10 éves kora óta menstruál. Nagyon koraérett,de erre nem számítottam annak ellenére,hogy szinte minden találkozásuk alkalmával elmondtam és megkértem,hogy ne legyen semmi idejekorán.

Akkorát csalódtam magamban,hogy ezt "hagytam" megtörténni.

Sokan mondták,hogy baj lesz,hogy egy 5 évvel idősebb barátja van,de nem vettem a jeleket. 1 éve tart a szerelem és 3 hónapja tették meg először. Naív voltam,mikor megengedtem,hogy a fiúnál aludjanak. Itthon erre esélyük sem lett volna,de a srác anyja is biztosított róla,hogy helyén van a fiú esze...


Most nem tudom,hogy mi lenne a helyes döntés,mit csinàljak?!

Tiltani felesleges már őket egymástól,de valami utólagos szankció szigorítás kell!Vagy nem?

Teljesen tanácstalan lettem és bizonytalan magamban,ha még ezt sem sikerült megakadályoznom! Komolyan azt hittem,hogy ennél jobb az anya-lánya kapcsolatunk!

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Azt már megtanultam,hogy olyat nem állítok,hogy az én gyerekemmel ez nem fordulhat elő! 😥


2023. aug. 19. 01:45
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
89%

41. És milyen érdekes, hogy a csúnya gyerekverő erőszakos konzervatívok, akik amúgy nem verik meg a gyereket soha, csak nem hagynak rá mindent a gyerekre, érdekes módon soha nem tesznek fel ilyen kérdést..


Azt elfogadom egy darabig személy szerint, hogy ti azt nevelitek a gyerekbe, hogy 12 évesen már normális, sőt kötelező egy párkapcsolat, de az, hogy te konkrétan nem tartod elítélendő dolognak, hogy egy kiskorú egy majdnem felnőttel szexelt, az azért kiakaszt.


Ez a kérdés is remekül bebizonyítja. 13 évesen NEM normális egy párkapcsolat. Semmi szükség rá.

2023. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
69%

Te eskuszom problemakkal rendelkezel szovegertes teren. Vilagosan leirtam, hogy nem a liberalis nevelesi elvet partolom hanem az aranykozeputat ami a liberalis es a konzervativ kozott van. Nem sikerult felfognod, hisz a kerdezovel es a liberalisokkal azonositasz. Gondolom az iskola kimaradt, biztos dolgoznod kellett helyette.

Az, hogy mit itelek el vagy sem szoba sem jott egyik kommentemben sem. Ket dologrol beszeltem, az egyik az hogy ha szexelni akar nappal is fog. A masik pedig az, hogy ha mar megtortent a baj, mit tud tenni.

Nagyon sajnalom, hogy nem jut fel az agyacskadig amit irok.

2023. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
59%
Oh es egy pelda a 2000 es evekbol, konzervativ neveltetesu kereszteny es melyen vallasos csaladbol, osztalytarsam 13 evesen titokban egy kozel 40 eves ferfivel folytatott romancot. A szulok nem voltak liberalisok, a gyereknek kuss volt a neve otthon, es minden vasarnap ott ult a templomban. Es megis....
2023. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
62%

43. Amiről beszéltél, az a töketlenség, és a félelmed a gyerek nevelésétől. Ez a tipikus ,, Én nem értek egyet azzal, ha a gyerek valami olyat csinál, amit nem szabadna neki, mert k**va káros ilyen korban, de persze nem teszek ellene semmit, mert nem merem nevelni,,


Ha meg megtörtént a baj, akkor meg nem arra törekszel, hogy ilyen ne történjen a jövőben, amíg nagyobb nem lesz, hanem megint csak arra, hogy ha legközelebb károsítja a gyerekkorát, akkor mire figyeljen oda.. Undorító.


És nem kell sajnálnod, eljutott az agyacskámig a káros nevelési módszered elsőre is:)


44. Oké. Ez egy példa, és szintén elítélendő. Itt a GYIK-en meg majdnem minden héten van egy ilyen kérdés, hogy a gyerek már nem szűz 12-13 évesen, a szülő meg tanácstalan, vagy ami még rosszabb, a gyerek terhes.


És valamilyen titokzatos módon mindig kiderül a kérdésből, hogy az egyik szülő ráhagyott mindent, és pontosan tudta, hogy baj van. Ártalmasak vagytok a gyerekekre, de nem kicsit.

2023. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
88%

Már pattogtam korábban ilyen kérdésnél, a 12-13 éves lány nem fog bokorban dugni! Rohadtul azt akarja, hogy romantikus legyen, kényelmes és biztonságos, ehhez pedig ott kell aludni. Igazából mindenki egyet ért abban, hogy a szülő itt egy nyomorult szerencsétlen, és őt kéne felelősségre vonni, amiért hagyta a 12 évest 17 évessel járni. Na meg a fiú anyját(szüleit).


Egyik gyerek mit tett a másikkal, ez teljesen a szülők sara, és senki le se tojja mit csinálnak a suttyó osztálytársék, szr közegbe járatod és zülleszted a gyereked.


Utólag már csak azt tudod tenni, hogy egyből kiveszed ebből az iskolából azt a gyereket, minimum magántanulónak, de jobb, ha átveszi egy 8 vagy 6 osztályos gimnázium. Letiltod a srácról úgy egy az egyben, senki le se szrja, ha utálni fog érte, nagykorúsítást sem kérhet 16 éves koráig, legalább a nagyobb tini felfogná, hogy az még egy kisgyerek és szrról sem dönthet. Ha pattog akkor kolesz vidéken, a srác anyját meg össze kell szidni a sárga földig, de ha elnézte, hogy a 17 évese egy 12 évesbe szerelmes és nem akarta kivizsgáltatni, akkor neki is kellene egy kis terápia. Azok betegek, távolságot kell tőlük tartani.


Én ezt csinálnám, pszichológus és közegből kiemelés, a srác anyját meg megfenyegetném feljelentéssel, hogy kapjon már észbe! Nekem még csak 10 éves lányom van, de együtt játszik 11-13 évesekkel a játszón, amikor ott vagyunk, mindegyik rohadtul kisgyerek, az is, amelyik nagyobb nálam és bajszos fiú, az is, amelyiknek nagyobb a melle az enyémnél és borotválja a lábát, egyszerűen kicsik, nevetgélnek, kergetőznek, sportolnak. Nem számít mikor kapcsol ki a telója, ha engedsz neki mindenféle appot szabad használatra és hagyod 17 évessel egy közegben. Egyébként az a világ lúzere srác lehet, azok szoktak ilyen abnormális helyzetbe kerülni, akit kivet a saját közegük, mert valamilyen téren sérültebbek a kortársaiknál(őket szokták koraérettnek hívni, mikor nem azok, csak torz lelki fejlődési utat járnak be a sérüléseik miatt).


Abban nincs gond, ha valakinek barátja van és irul pirul, ha megfogja a kezét, randiznak és csinibe vágják magukat, az a normális fejlődés része, hogy játsszák a felnőttet(erről szól a tinikor), de legyen korabeli, mindig, MINDIG! Két kis szerencsétlen gyávácska 13 éves nem fog dugni, főleg nem a bokorban, mint ahogy itt írja valaki, ahhoz nagyon lelki sérültnek kell lenni, az szélsőséges helyzet. A legtöbben romantikus együttalvós kényelmes és biztonságos első alkalmat akarnak, más helyzetben nem elég magabiztosak, és erre képesek várni is.


Fogamzásgátló nem kellene, közegből kiemelés kell!

2023. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

,, Két kis szerencsétlen gyávácska 13 éves "


A mai liberális szülők nem kis szerencsétlen gyávácska 13 évest nevelnek, hanem azt nevelik a gyerekbe, hogy ilyen korban már felnőttek, és azt csinálhatnak, amit akarnak.

2023. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
88%

Persze, küldd be őket okmányirodába, kormányablakba, egyedül orvoshoz(vagy nézd őket, mikor felelnek az osztályban, hogy rettegnek a félelemtől, nehogy őket szólítsák:), és meglátod milyenek valójában. Régen is nagy szája volt a tiniknek, most is, ez nem változott, de a tettek mezejére csak akkor lépnek, ha biztonságot éreznek, egyébként behúzzák fülük farkuk és csak a szájuk nagy. Ez tipikus tini vonás, félnek az újtól és kételkednek magukban, bizonytalanok. Most ha kettesben hagyod őket biztonságos helyen, akkor történnek a bajok. Csapatban(legalább ketten) és biztonságban nagy csaj a szájuk. Ez soha nem történt volna meg, ha nem maradnak ketten. Bár a 17-18 éves már felnőttkor felé hajlik, az is lehet, hogy ő bátorította a tinilányt kicsit jobban, már már erőszakba hajlóan, a lány meg csak "tűrte" a dolgokat, csak ő képtelen még ilyesmit felfogni ésszel.


Amit még lehet, hogy nézetsz velük ilyesmi filmeket, hogy felismerjék azokat a helyzeteket, amik nincsenek rendben és ami nem nekik való.

2023. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
67%

48. Értelek, de ha azt nevelik a gyerekbe, hogy mindent szabad, és nem kell semmitől félni, nem tiltják semmitől, akkor mégis mitől ijedne meg a gyerek?


Ha mondjuk tudnád, hogy a szüleid bármikor bejönnek az iskolába, és szinte túlozva már befenyítik a tanárt, mitől félnél egy feleléskor? Vagy egy rossz dolgozattól? Sőt, minek tanulnál? Kapsz egy egyest, már jönnek is a szülők hisztizni a tanároknak. Ez nem biztonságérzet, ahogy te írod, hanem ráhagyás a szülők felől.


Ugyanúgy ha nem lenne senki, aki elmagyarázná neked 12-13 évesen, hogy még kicsi vagy ahhoz, hogy barátod/barátnőd legyen, főleg az ottalvásokhoz, akkor persze, hogy megtennéd, mivel szintén nem biztonság érzeted van, hanem a szüleid rádhagytak mindent.

2023. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy tapasztalatlan, a nevelésnek csak olyan közepes jelentősége van:D Én is ezt nevelem a gyerekbe, illetve ezt is, de a nem ártunk senkinek és betartjuk a szabályokat is benne van, és súlyozom a dolgokat. Szexelni nagy dolog, de öltözhet csúnyán a suliba, ha akar, itt nem kell betartani a szabályt, próbálgathatja magának, hogy zsíros hajjal menjen be például:)


A megaláztatásól, hogy nem tudsz semmit és beégsz az osztálytársaid előtt. Nem a tanártől félnek a tinik, hanem a helyzettől. Azért is nagy a szájuk, mert menőnek akarnak látszani a többiek előtt, és beégni felelésnél, mikor kiröhögnek, hogy hülyeséget mondasz nem az. Az okmányirodában sem harapja le senki a fejüket, csak félnek, hogy bénák lesznek, bizonytalanok, ahogy szexnél is.


Utolsó, nem értek veled egyet. Engem viszonylag szabadon neveltek(bocs, engem nem neveltek, hanem leléptek dolgozni és minden mást nekem kellett intéznem), de "elit" közegben, és nem tettem meg valamit, csak mert szabad lett volna vagy lehetőségem lett volna, volt hogy akkor sem, mikor bátorítottak rá a szüleim(igyak alkoholt kiskorom óta, vidéki rokonoknál). A jó közeg a szocializálódás alapja, és 6-7 éves kortól a suliban többet vagy, mint a szüleiddel. Sőt, igazából ovi óta többet vagy közösségben, mint a szüleiddel. Ők csak hatósági szinten vannak, ha valami gáz, néha beleszólnak a dolgokba, de a közösség adja az értékrend alapját. Ami nálunk amúgy szintén klassz volt, az egyik legjobb, és ott is azt hallgattuk ovi óta, hogy próbáljunk önállóan dönteni, de tartsuk be a szabályokat. Tiniként meg tudtuk különböztetni a komoly szabályokat, amiket soha nem szegünk meg(szex), meg a kevésbé komolyakat(ne fesd a körmöd suliban), amiket néha megszegtünk ez volt a lázadás. Beszéltünk róla sokat és mindenki ilyen véleményen volt és lenéztük azokat, akik 14 éves koruk előtt szexeltek, és sajnáltuk őket.. aztán olyan 14-15től de 16tól már mindenki aktívan érdekelt a dolog, onnantól, hogy diákmunkát is vállalhatsz már csak egy karnyújtásnyira van a szex. Ha azt hallja mindenhol, hogy a szex nagy dolog, ez jön könyvekből, médiából, kortársaktól, felnőttektől, akkor így is fog hozzáállni.

2023. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
89%
SZÓKÖZÖKET tennék :D
2023. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!