Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy 13 éves fiam...

Mit tegyek, hogy 13 éves fiam megváltozzon? Hol ronthattam el ennyire?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2-3 hónapban szinte elviselhetetlen a gyerekem.Az iskolába csak szórakozni jár,tiszteletlen a tanárokkal,nem foglalkozik a tanulással se,sorra hozza a ketteseket,hazudozik.Velem is nagyon szemtelen.Ha szépen beszélünk vele akkor se,ha üvöltünk akkor se tanul.Csak a csavargáson,a lányokon jár az esze.Most éppen büntetésben van,nem mehet sehová és nem engedem a számítógéphez,maximum csak 15 percet de ennek ellenére sem akar változni.

Ha tudtok jó tanácsot,tippeket adni,hogy vehetném rá a változásra,nagyon megköszönöm!


2010. febr. 5. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha nem verted, következetesen nevelted, nem rontottál el semmit. mindenkinek eljön ez a kor egyszer, csak van aki könnyebben van aki meg nehezen vészeli át. A helyedben taktikát váltanék az eddigi nevelésében, mert azt már nem tudod alkalmazni, mint eddig. Ha értelmes, le kell vele ülni beszélgetni, ha nem, vess be különböző trükköket, a helyi családsegítő szolgálatnál tudsz igényelni ingyenesen pszichológusi segítséget, heti egyszeri alkalom elég lenne. Neki is nagyon nehéz, már nem gyerek, és nem is felnőtt, de ez a világ tele van nehézséggel. ne üvölts, vagy kiabálj, mert azzal csak magad alatt vágod a fát. ha ő bunkó, legyél te is az vele, hadd tudja meg hogy milyen érzés, hátha észbe kap. ha tiszteletlen veled, ne engedd neki hogy egy asztalhoz üljön veletek vacsinál, egyedül egyen ilyenkor, és ne szóljon hozzá senki. a zsebpénzét csökkentsd le, ha a magatartása javul, emeld vissza. ha látod rajta az igyekezetet, jutalmazd, dícsérd. most még nagyon ki van nektek szolgáltatva, ezt tudja is, és ez valószínűleg nyomasztja. a netet kiköttetném amíg nem javul a helyzet. vagy átvinném a saját szobámba a gépet.
2010. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 28 éves vagyok, de élénken emlékszem erre az időszakomra. engem egy módon lehetett büntetni is, jutalmazni is: a zsebpénzzel. anyunak bevált...pl. ha 3-ast avgy rosszabb jegyet hoztam, arra a hétre nem volt zsebpénz, viszont ha 5-öst, akkor minden ötösért kaptam egy kicsit. pluszba, a heti zsebpénz mellé. négyesért nem volt se plusz, se mínusz. ezt nyolcadikban kezdte el, nálam akkor voltak ilyen problémák, 3,8 lett a félévi bizi átlagom. csoda, hogy bejutottam egyáltalán abba a gimibe, ahova felvételiztem, mert elég erős suli volt. gimi elsőben meg színjeles :) szóval működik :)
2010. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, nem is tudja, mit vártok el tőle, csak azt látja, hogy büntetitek. Az üvöltözéssel sem sokra mentek. Üljetek le nyugodtan beszélgetni és megtudjátok, neki milyen igényei vannak és ti is elmondanátok, hogy szerintetek miért helyes vagy nem, és így szép lassan közös nevezőre lehetne jutni.

Szüksége van - még ha most nehéz is ez az időszak - arra, hogy hátulról támogasságok, ne csak az ellenséget lássa bennetek.

2010. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazán együtt érzek Veled.Nekem már 16 éves a lányom,és 13 éves kora óta ő is hasonlóan viselkedik mint a Te fiad.Én már mindent végigjártam vele.Pszichológusnál kezdtük,persze oda is 6 ökrös szekérrel kellett elcipelni.A lógásai miatt már a gyámügy is megpróbált meghurcolni,most pedig a "gyerek jólétis" szolgálattól kaptam segítséget.Oda kell járnia minden héten kétszer,ők felvették az iskolával is a kapcsolatot.Úgy néz ki ez bejött,mert a gyerek pozitív irányban kezd változni.lehet,hogy az én lányomnak 1 hivatalos személy kellett,aki intézettel fenyegeti.(Ezt én sose tudtam volna megtenni)Biztos vagyok benne,hogy én rontottam el,hiszen kicsi volt még mikor elváltunk az apjával,és ezáltal én az apahiányt "majom" szeretettel próbáltam pótolni.Kicsinek nagyon jó gyerek volt,így a büntetésekre nem volt szükség.Nálunk ez a változás szinte egyik napról a másikra jött.Illetve pontosan akkor,amikor az internetet beköttettük.Ott szabadult el a pokol.....
2010. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

És ebbe mi a baj? 13 évesen én is hoztam a 2-eseket aztán 7.-ben gondolkodtam el hogy nem vagyok ilyen hülye, aztán 8. félévben 4.3-as átlagot zártam. És már nem azért, de inkább a csajokon járjon az esze mint a fiúkon, ha érted mire célzok:)


Üvöltés nem ér semmit, ha szép szóból sem ért, akkor vmi más baja van, de nem kéne üvölteni mert az a legszarabb dolog. És úgy sem fog megváltozni 1 hét alatt.

2010. febr. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mi az, ami fontos neki? Öltözködés? Mobiltelefon? Stb.

Arra kellene figyelned, hogy leülj vele, és közöld, mik az elvárásaid. És hogy amíg azt nem teljesíti, ami fontos neki, attól eltiltod. Csak akkor kapja azt, amit szeretne, (de akkor tényleg!!!) amikor teljesíti az alku rá eső részét.

2010. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!