Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Baj, ha a 14 éves lányomnak...

Baj, ha a 14 éves lányomnak lassan 17 éves lesz a legjobb barátnője?

Figyelt kérdés
Érettebb a koránál és így nehezen talál barátokat a korosztályából. De akkor is..

2023. szept. 21. 19:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
Nem, ha kijönnek egymással, megértik egymással akkor nincs baj.
2023. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ennyi idősen négy és fél évvel volt idősebb a legjobb barátnőm. Tehát amikor én 14 voltam, ő 18 és fél. Nem hiszem, hogy "érettebb voltam a koromnál", egyszerűen így alakult.

Legalább tíz évig legjobb barátnők voltunk, tehát nem valami pár hónapos fellángolás volt. Már régóta nem beszélünk, csak annyit tudok róla, amennyit kitesz magáról a Facebookra, ami nem sok, de akkor is szép emlék.

2023. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj.
2023. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha normális az idősebb lány, akkor nem. Ha viszont nagyon vagány, bele viheti ebbe-abba.
2023. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

BIZTOSAN nem normális az idősebb lány, hisz mindjárt érettségizne, és egy általános iskolás végzősével haverkodik önként.


A tiéd meg nem érettebb a koránál, ha kilöki a közössége, akkor valamilyen területen le van maradva a szociális téren belük, amiért nem képes beilleszkedni. Mondjuk csak három év, de gondolj bele, alatta három évvel egy 11 éves van, ugye milyen sok az a 3 év? Ha nem tud beilleszkedni közéjük keresni kellene valakit, aki szintén peremen van a korosztályából, két kis sérültebb össze szokott kapaszkodni ebben a korban. Írasd be tanfolyamokra, képzésekre, bárhova, ami érdekli és kortársai közt lehet, ilyen "személyiségfejlesztő" önismereti cuccokra szoktak járni a kirekesztett tinik, a mi városunkban két ilyen is van, gondolom akkor felétek is lesz.

2023. szept. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

#5: arra nem gondoltál, hogy pici koruktól ismerik egymást és együtt nőttek fel? Nekem sok rokonom, környékbeli lány ismerősöm volt akik 2-3-4 évvel idősebbek voltak nálam, ha nem költözöm el általános iskolára, valószínűleg utána is barátok lettünk volna.

Ha nem viszi bele semmi olyanba amibe nem kéne, abszolút nincsen gond.

2023. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%

Az én gyerekem is együtt nőtt fel a környékbeliekkel, de nem legjobb barátok, és nem is igazán közeli a kapcsolat, nem valódi barátság a korkülönbség miatt, nem értik meg igazán egymást. 2 év még csak csak, de 4 azért már, nem tudom miért lefelé vontál kettőt, mikor felfelé is tolhatnád ugyanúgy, akkor már 6 év, és üvölt, hogy nem normális.


4 év korkülönbség nem oké, főleg egy majdnem "felnőtt", meg egy még általános iskolás között. Mindkettővel baj van. Haverok lehetnek, barátok nem, legjobb barátok meg pláne nem.

2023. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 válaszoló vagyok.

Márpedig lehetnek. Nem ismerjük a Kérdező lányát, sem a másik lányt, nem tudjuk, hogyan ismerkedtek meg, nem tudunk semmit. Ennyiből kapásból azt mondani, hogy "nem lehet" egyszerűen hülyeség.

Én a fent említett legjobb barátnőmet kicsi korom óta ismertem, mert a szüleink jóban voltak. Sokat is nyaraltunk együtt, rengeteg volt a közös emlék. Mivel azon a nyaralóhelyen minden évben ugyanazok nyaraltak, kialakult a gyerekek között is egy baráti társaság, aminek mi voltunk a két végpontja, ő volt a legidősebb, én a legfiatalabb. Ez megalapozta a barátságot, és mivel a szüleink év közben is összejártak - a többiekkel viszont nem - adta magát, hogy mi is kicsit közelebb kerüljünk egymáshoz. Olyan 12-13 éves lehettem, amikor a szüleink nélkül is elkezdtünk ketten összejárni.

Így utólag visszanézve tényleg lehetett benne valami nem oké, mert neki nem igazán voltak a gimiben barátai, de egyetemen lettek, akkor egy kicsit el is távolodtunk, de a kapcsolat még nagyon sokáig megmaradt. Nekem sok barátnőm volt a korosztályomból, de ő mindig különleges helyen volt a szívemben.

2023. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Normális az idősebb csaj. Kb egy éve ismerik egymást és nagyon jól megvannak. Látszik rajtuk, hogy egymás nélkül nem igazán tudnak létezni. Vannak az osztályból is barátai, de nem ilyen szoros a barátságuk.
2023. szept. 22. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Akkor örülj neki, és ne ezen kattogj.
2023. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!