Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felelőtlen rossz szülők...

Felelőtlen rossz szülők vagyunk a kialakult anyagi helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Kamasz gyerekeink kritizálnak. Egyrészt örülök, hogy figyelik az ok-okozati összefüggéseket, tudják, hogy a döntéseknek következményük van, másrészt aggódok, hogy nem példakép vagyunk a szemükben, hanem felelőtlen vén hülyék. Régen jobban éltünk, a férjem jól keresett, de a vállalkozás becsődölt, most munkája sincs, csak az én fizumból élünk, hitel van, megtakarítás nincs. A kamasznak meg persze a vágyai nagyok. És egyre többször kell nekik mondani, sajnálom, most erre nincs pénz. Bele se merek gondolni, mi lesz így a jövőjükkel, ha csak hónapról hónapra élünk. Amúgyis minden olyan drága lett, egy kamasz meg csak azt látja, hogy a többieknek menőbb telója, cipője stb van mint neki.

Valahogy tényleg a gyerekvállalás elején nem gondoltam abba bele, hogy kamaszként mennyi minden vagyont érő cuccok lesznek a világban ami után vágyódnak. Ti hogy vagytok ezzel?

Mit vesztek meg nekik, mire mondtok nemet?



2023. szept. 23. 09:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk nem engedném meg, hogy a kamasz gyerekem kritizaljon, onnan indulunk. Akkor tegye, ha ő jobban tudja, ergo ha oda áll elém a megoldással, akkor oké, anélkül tartsa meg magának a kritikáját.

Nyilván dolgoztok ti is a helyzet javitasan.

Amikor a szüleim elvaltak, anyámnak egy fizetésből meg a nevetséges összegű gyerektartasbol kellett eltartania két gyereket. Megoldotta. Xar érzés volt, hogy nekem nem volt Adidas cipőm meg Monchichim? Xar volt. Kritizaltam érte anyamat? Nem.

2023. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Éheznek a gyerekek? Nincs fedél a fejük fölött? Nem tudtok télen fűteni?


Ha egyik sem áll fenn, akkor nincs nagy gond, nyilván ez egy nehezebb időszak, de nem fog örökké tartani.


Bevonod a gyerekeket a költségvetés készítésébe? Ha hónapról hónapra éltek, akkor mindenképp érdemes csinálni, és nagyon fontos, hogy ezt is megtanulják. Nameg sokkal könnyebben fogadják el, hogy erre-arra van pénz vagy nincs, ha ők osztották be.

2023. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Igaz nálunk 2,5 éves a gyerek. Mikor terhes voltam ketten kerestünk kb 350 ezer forintot. Albérletet tartottunk fel belőle, mindent megvettünk, jártunk szórakozni és félre is tudtunk tenni belőle. Nekem megszűnt a munkám, a férjem egyedül hazahoz kb 400at gyessel, cspvel együtt. Hónapról hónapra élünk és jön a tesó. Ha félre tudunk tenni, azt elviszi valami váratlan kiadás. Sokszor elszomorít a helyzet, hogy mit csinálunk rosszul de mindig emlékeztetem magam, hogy nem én csinálom rosszul hanem a pénzem ér kevesebbet. Egy éve ennyi pénzzel számoltunk, hogy bőven kijövünk belőle.. aztán itt tartunk. Szerintem senki nem tud számolni azzal, hogy évek múlva mi lesz. Én nem idegeskedek rajta mát. Sodródom az árral.. nem tudom, milyen egy kamasz gyerek de biztos le lehet ülni vele és elmondani, hogy mi a helyzet anyagilag a családban. Szar világ van most, és nem látok javulást..
2023. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

#2 vagyok, visszatérnék a kritizálásra. Semmiképp sem torkollnám le. Meghallgatnám, és beszélnék róla. Mit miért, miért gondolja így, szerinte hogy lehetne jobban, te is elmondod az érveidet, hogy az adott feltételek mellett szerinted miért ez a legjobb megoldás. Aztán ha megbeszéltük, akkor - ha szükséges - arról is beszélnénk, hogy milyen stílusban kellett volna elmondania. Hogy hogyan kell úgy véleményt mondani, hogy az ne legyen bántó, és milyen esetben kell megtartani magadnak. De nem tiltanám le, mert fontos, hogy kifejezhesse az érzéseit, legalább otthon.


Amiatt nem aggódnék, hogy így nem vagytok példaképek. De, azok vagytok, ha az elmúlt 10 évben ezt megfelelően megalapoztátok. Nyilván kamasz gyerek ezt nem mondja, de ez egy elhajlás, túllesznek ezen a koron és reálisabban fognak titeket szemlélni. Azzal szembesülni nekik, hogy nem vagytok tökéletesek, éppen ideje volt.

2023. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Kapjon zsebpénzt. Nem kell nagy összeg. Csak valami kisebb pénz, amit senki sem vehet el tőle. Abból tud gyűjteni a dolgaira. Hany éves? Lehet már el tud menni dolgozni.
2023. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk abban, hogy mennyire van igazad az se mindegy, hogy a férjed aktívan munkát keres vagy semmit nem csinál.


Mert nyílván mindenkivel előfordulhat, hogy elveszti a munkáját.

2023. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a férjed elhelyezkedik jobb lesz.
2023. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Hát azért azon elgondolkodnék, igen, miért nincs megtakarításom. Mi minden hónap elején félrerakunk X összeget, amihez nem nyúlunk, az arra van, ha nagy gáz lenne, pl. munkanélküliség, betegség, bármi, ami tartós zavart jelent az anyagiakban.


És ez nem a kamaszok nagy vágyairól szól, alap lenne, hogy minden család azzal indítsa a hónapot, hogy félrerak valamennyit, ha nem tud, akkor vissza kell venni az életszínvonalból vagy nem vállalni annyi gyereket. Nekünk pl. egy autónk van csak - mindenkinek 2 körülöttünk -, mert ez fér bele anyagilag, ha elvinne havi 100-at még egy kocsi, az luxus lenne.

2023. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem baj, ha a szülő is képes a visszajelzések alapján önreflexióra. A felnőtt sem tévedhetetlen, és nem esik le az aranygyűrű az ujjáról, ha elismeri ezt.

Nekem is voltak meglátásaim kamaszként az anyagiak terén, és immár a harmincas éveim közepén járva kijelenthetem, hogy jobban értek a pénzügyekhez, mint akár apámék, akár anyósomék valaha. Vagy a hivatalos ügyintézéshez.


Nekem pl. nehéz volt megemészteni kamaszként, apró dolgokon miért megy a fillérb*szóskodás, miközben apámék láncdohányosok voltak. Értettem, hogy hárman voltunk gyerekek, sokszor 1 keresetből éltünk, de mondjuk az a pénz, amit ketten elfüstöltek, máshova sokkal jobban jött volna. És nem márkás cipőre gondolok, hanem minőségi, változatos étrendre, szar állami orvosi ellátás helyett megfizetett magánorvosra, aki valóban segített volna a problémákon. Ezt önzőségnek tartom.


Apám sosem értette meg, a mai napig sem, hogy azzal nem spórol, ha megveszi mindig mindenből a legolcsóbb, legsilányabb sz*rt, és semeddig sem tart.

Nekem fontos az ár/érték arány. Ő meg csak az árat nézi.

2023. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
egyrést megszokott gyerekkora óta egy életet, amit sikerült most elvenni tőle, ne várd hogy problémamentesen átáll és megszokja. másrészt valahol igaza is van, gondolom amíg jól futott a szekér a Vállalkozó Úrnál, volt minden nagyzolás, most meg ül otthon és duzzogva vakarássza a tökét, hogy de ő nem alacsonyodik ám le a munkáig. az meg hogy jól keresett, de nincs semmi megtakarításotok közben... inkább arra lennék kíváncsi, ki dicsérne meg titeket ezért a hozzáállásért.
2023. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!