Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korától engednétek...

Hány éves korától engednétek a gyereketeknek, hogy elolvassa az alábbi könyveket?

Figyelt kérdés

- Trónok Harca

- Gyűrűk Ura

- Drakula


nov. 19. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
10-12. Ezekben semmi olyan sincs.
nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Bármikor megengedném neki. Ha már olvas olyan szinten, hogy ezeknek nekiugorjon és ne rakja le az első 30 oldal után, akkor már nem hiszem, hogy ártana neki.

Meg amúgy is, ha valamit el akar olvasni, azt el fogja.

nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Onnantól, ha tud olvasni.
nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Gyűrűk ura: amikor szeretné, Trónok harca: 12-14, érettségtől függően, azért abban vannak meredek részek. A Draculát én angolul olvastam, nehéz, régies szöveg és elég vontatott a történet, egyáltalán nem olyan mint bármelyik filmfeldolgozása, szóval szerintem megunná ilyen idős korban, de amúgy nagyon vészes nincs benne amennyire emlékszem, szóval mondjuk amikor szeretné.
nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
99%

A Drakula magyarul nem nehéz olvasmány, mert a régies angol modern magyarra van fordítva. Amúgy is elég rövid könyv, számomra nem tûnt vontatottnak. Középiskolás koromban olvastam. A benne levô horror vonal a saját korában biztos újdonság volt, de mai szemmel nem túl megrázó. Szerintem 10 éven felül nyugodtan elolvashatja, ha érdekli az ilyesmi. A Frankenstein is kb. ugyanaz a kategória.


A Gyûrûk urában semmi ijesztô nincsen, viszont elég hosszú.

A Trónok harcát nem olvastam, így arról nem tudok nyilatkozni.

nov. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Amikor megtanult olvasni.
nov. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

A trónok harcát nem olvastam, de a sorozatból ítélve 14+ bőven a sok nemi erőszak, belterjesség, vérfertőzés, pedofília miatt, tuti rendesen ki vannak fejtve a szexuális részek is, ez 12 alatt nem kell egy gyereknek sem, jobb, ha nem megy bele ezekbe mélyen. A hobbitot most fogja elolvasni idén, vagy tavasszal a 9 évesem, de az gyerekregény, a gyűrűk ura is szinte az, de azt majd a percy jacksonok, a maradék harry potterek na meg pár komolyabb könyv után, túl informatív és sok benne a leíró rész egy 10 évesnek, nem szeretném, hogy unalmasnak találná mielőtt elérne a jó részekig. Már a végtelen történettel is küzdött a vége felé olyan vontatott lett, félbe is hagyta egy időre, majd visszatér rá.


A drakulát nem olvastam, de a nyolcadik utast igen, és egyáltalán nem volt borzongató vagy kifejezetten ijesztő, csak izgalmas, szóval szerintem a drakulával sem lehet gond, de azért elolvasom majd előtte, mielőtt megkapja, 10 évesnek valónak tippelném. Stephen king közelébe sem mehet 14-16 éves koráig, valami kegyetlenül vannak megírva, végigfut az ember hátán a hideg és kísérti, az az ember profi.


Rengeteg jó könyv van, amiket elolvashat ezek előtt, mert tartalmilag kevésbé súlyosak(most olvasta az alicet, a tüskevárat meg a kétévi vakációt), de van még a rejtelmes sziget is, meg pár verne könyv, azok sem épp rövidek, meg kistini regények, könyvsorozatok.. a trónok harca nagyon ráér, a gyűrűk ura az informatív részek miatt 11 kb, a drakulát majd megnézem. Egyik sem sürgős kategória 11 alatt. Szerintem nem az számít, hogy milyen hosszú könyvvel tud megküzdeni, hanem a tartalom. Hiába olvasott el többszáz oldalt 6 évesen rövid idő alatt, nem raktam volna elé megterhelő, durva könyvet, szépen fel voltak építve. Ugyanígy filmeknél is, szépen válogatva, fokozatosan szoktatva a nehezebbekhez, persze lefelé mindig nyúlhat, ha szeretne, de felfelé sosem.

nov. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Számomra vicces a gondolat, hogy ilyen könyvektől tiltsam... most mégis mi van akkor, ha van benne durvább rész? Az égvilágon semmi, csak felesleges kontroll.
nov. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 harebell ***** válasza:
89%
A Drakula és A Gyűrűk Ura nem durva, bármikor olvashatja. A Tűz és Jég dala határeset, de én azt mondanám, hogy aki már érett ilyen hosszabb szövegek önálló olvasására, az lehet elég érett a tartalomra is. Jó esetben annyit fogad be belőle, amennyit fel is tud dolgozni a saját szintjén. A tiltásnak sok értelme amúgy sincs.
nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Mondja már el valaki, aki olvasta a trónok harca könyveket, vannak benne olyanok, hogy a pasi a saját lányát és unokáit erőszakolta és szültek neki, mint a filmben? Vagy a vérfertőzős testvérszex kifejtve? Gondolom nem úgy írja, hogy "és akkor együtt töltöttek pár kellemes órát egymással". Vagy az erőszak a szőke csajszival, akit "eladtak"? Vagy amikor a vörös csajszi megszülte valami árnyat? Vagy mikor fiatalabbat kért valamelyik pasi a prostik közül, és egy gyerekre gondolt, és a lehántolt arcot amit magára húzott a kiscsaj, ő állt be? Most komolyan ez kell egy 10 év alattinak, csak azért, mert képes követni egy történet fonalát? Nem tudom mi van a könyvben, de a filmben ezek voltak. Szélsőségesen durván beteg perverzió mind, nem hogy említeni nem kéne ilyet 10 évesnek, de hogy kifejtve és olvassa, mikor még talán azt sem tudja mi a nemi erőszak, fel sem merül benne, hogy az apjával vagy a testvérével szexeljen valaki, és pedofilokról sem valószínű, hogy hallott.


Tuti megnézem molyon a könyveket, épeszű ember nem ajánlana ilyet 12 évesnek sem.

nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!