Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó ötlet volt ezt javasolni a...

Jó ötlet volt ezt javasolni a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Az első évfolyamos gimis fiamat az osztályban a lányok kezdték el zaklatni. Dobálják, beszólogatnak neki, megalázzák, és ő tehetetlen, mert ugye nem ütheti meg őket, ha meg visszaválaszol azon csak röhögnek. Alapból egy csendesebb srác, visszafogottabb és valószínűleg emiatt lett célpont. Azt javasoltam neki, hogy ha megint piszkálják, akkor öntse le őket valamivel (üdítővel, vízzel vagy valamivel), mert az nem olyan mintha mondjuk megverte volna őket, de azért komolyabb mintha csak visszaszólna, amin csak nevetnek.

(Ja igen, a tanárokkal már beszéltünk, az ofő el is beszélgetett a lányokkal, és pár napra mérséklődött a probléma, de aztán megint minden visszaállt.)

Nem szeretném ha a fiam megfutamodna, és csak tűrné ami történik.



dec. 5. 01:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

Sokszor a bántalmazásra a legnagyobb fegyver a bántalmazás.

A lányok vissza élnek azzal hogy ők lányok nyilván.

Ez egy jó tanács volt, jobb mintha csak tűrné az egészet.

Igazából nem tudom miket szól be a fiad, de érdemes lenne valami drasztikus mondattal vissza vágni nekik, ami miatt kellemetlenül érezhetik magukat.

Mint pl: “tudom hogy tetszem nektek, de nem vagytok az eseteim”

Ha ezt úgy mondja hogy több ember is hallja lehet hogy abba marad, egy időre. Ha megint újrakezdik, megint visszavágni egy számukra kellemetlen dologgal.

A lányok általában, főleg az ilyen fiatal lányok nem bírják a vissza utasítást. Főleg ha csendes a srác, és nem sok barátja vagy, és egy ilyen srác utasít vissza egy hangos lány társasagot, nagyon égni fognak.

dec. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem ütünk meg lányt való igaz.

De senki nem mondta, hogy nem rúghatjuk meg Őket... :D

dec. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
És ez mégis mit oldana meg? Az osztályfőnökkel és a szülőkkel kell lépéseket tenni.
dec. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%

Írta, megtették.

Itt szülőkkel kellene beszélni, hogy problémás a gyerek, nevelje meg, mert nagy a szája az iskolában.

Mert igen nagy.

dec. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
#4 a neveléssel enyhén szolva elkéstek.És amugyis az a tapasztalat,hogy kretén gyereknek ,kretének a szüleik.Nem véletlenül lett ilyen a gyerek!
dec. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos mi is ugyanígy vagyunk, gimi, csak itt lányok bunkók az én lányommal. Egyáltalán nem tudom mi a megoldás, mert hiába beszéltünk már igazgatóval, ofővel, ahogy a kérdező is írta, egy pár napig jobb a helyzet, de aztán ugyanaz.


Úgyhogy mi az iskolavaltason vagyunk, ami szintén borzasztó nehéz. Igazából 3 neveletlen bunkó miatt!

dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Sziasztok, Vámos Robi könyveit javaslom és igen, szólj újra a tanárnak hogy tegyen végre normális lépéseket, mert nem változott semmi. Ne öntse le őket, mert ugyanúgy vissza fogják adni.
dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hülyeséget javasoltál, de 1-es beszólása ennél is nagyobb hülyeség, egy ilyen dumáért 1 évig szivatnák a fiadat. Annyit tud tenni, hogy normálisan néz ki, nem tudnak belekötni a ruhájába, normálisan viselkedik, figyelmen kívül hagyja a lányokat. Így unalmassá válik és leszallnak róla, keresnek mást.
dec. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Ez sajnos nem így megy 8-as.


De a leontes tényleg nem jó ötlet. Mi megvettuk Vámos Robi összes könyvet, de a helyzet továbbra sem változott.

dec. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
Röhögje ki őket, aztan menjen onnan. Ha van jo baratja, azt oldalba bökheti, "nezd, szegények, megint nincs jobb dolguk". A visszaszólás legyen annyi, hogy "viccesek vagytok". Szerintem jó az is, hogy "sajnálom, nem jöttök be nekem, bocsi". A lényeg, hogy semmit ne vegyen magára, ne dühösködjön. Legyen közönyös, illetve inkább derűs.
dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!