Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gimis gyereked napi 15 -...

Ha a gimis gyereked napi 15 - 16 órát alszik, akkor baj van?

Figyelt kérdés

Ma rakerdeztem és azt mondta hogy szeret aludni mert addig sem kell a valóságon görcsölnie. (sulis beilleszkedesi problémák vannak nála).


Régebben is szeretett aludni, de mostmár nagyon aggódom. Pszichológushoz jár. De eddig még nekem nem mondott semmit a pszichológus.


jan. 14. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Nincs nagy gond szerintem, ennyi idősen ugyanennyit aludtam. Folyton késésben voltam, nem volt egy fix rendszer az életemben, mert egyszerűen mindenhez is túl fáradt voltam. Hormonok meg stb. Valamint az igaz, hogy a beilleszkedési problémák letudják húzni az ember lelkét, de ez ennyi idősen egyszerűen kivitelezhetetlen. Minden ennyi idősnek vannak ilyen problémái. Pár év és beáll neki a normális működés minden téren. Alvás, kaja, szociális skillek stb.
jan. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Depresszió és fáradtság is lehet.


Nem csodálkozom. Nem lennék ma gimis!

jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
7-8 óra körül tölthet valóban alvással. A többi az valamilyen pótcselekvés. Ha a szobájában van bezárkózva, akkor leginkább recskázás, tiktok, yt, fórum, játék, zene, esetleg chatelés (bár ha gondjai vannak beilleszkedéssel, akkor nincs neki kivel)
jan. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem lenne probléma, de nálatok az. "...szeret aludni mert addig sem kell a valóságon görcsölnie. (sulis beilleszkedesi problémák vannak nála)."
jan. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlen, sokszor aludhat keveset, és ezért fáradt ennyire, az alvása nem pihentető, talán mert nézi a kékfényes telefonját/gépét, nincs sötét a szobájában este, nem fürdik lefekvés előtt.. megfelelő alvási szokásokkal nem lesz gond az alvással. Én is sokat aludtam egyébként, nálam baj volt, ugyanez volt az indokom, és nekem is sulis gondokat hittek, de az a tünete volt más gondnak, amiről nem beszéltem. Ő sem fog szerintem, hagyd aludni.
jan. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem is értem a kérdést, hát ő maga megmondta, hogy menekülésből alszik ennyit, hogy lenne már normális? Konkrétan tedd fel ezt a kérdést a pszichológusnak is, jelezd, hogy baj van.
jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem normális. Valszeg komalyan depressziós, főleg, hogy meg is mondta, hogy ezzel a valóságbol menekül
jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Hogy van ennyi ideje? Első gimis unokám hétköznap 9-fél 10 előtt nem kerül ágyba. Legalább fél 3-ig, de sokszor fél négyig tanítás, utána edzés, és még utána tanulás. 15-16 órás alvás mellett még az iskolai órák is alig férnek bele, (napi 7-8 óra) + utazás? Ezt hogy csinálja?
jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!