Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Autizmust nem kisgyermek...

Autizmust nem kisgyermek korban hogy lehet kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Akár magánban, akár államiban, de hogyan, hol lehet elindítani a folyamatot?


Kamaszként, vagy felnőttként akár.



máj. 16. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Magánban úgy, hogy keresel egy pszichiátert, aki foglalkozik ezzel, és kérsz időpontot.
máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak a többségük által kiállított papír nem hivatalosan elismert, ezért érdekelne olyan, ami viszont igen.
máj. 16. 18:50
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Hivatalosan csak az Autizmus Alapítvány diagnosztizálhat. Náluk, ha jól tudom, jelenleg nincs mód első vizsgálatra jelentkezni a túlterheltség miatt.

De irányadónak addig is elmehetsz egy pszichiáterhez, lehetőleg olyanhoz, aki ért ehhez a területhez. Ő diagnosztizálni nem fog tudni, de egy iránymutatást igen, hogy valóban van-e esély az autizmusra vagy valami teljesen másra utalnak a tünetek.

máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A konkrét helyzet, amiért felmerült:


Pár éve kiderült, hogy az egyik szülőm és a testvére, valamint az ő gyerekei is asperger-szindrómások, valamint az is kiderült, hogy az egyik nagyszülőmtől öröklődött.


Akkoriban nem igazán érdekelt (bár mindig is voltak érdekes dolgok, a szociális kapcsolódásom különösen problémás.)


Viszont nekem is vannak gyerekeim, és egyiküknél erősen gyanakszom, ezért gondoltam magamat és őt ezirányban kivizsgáltatni.

máj. 16. 20:54
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
És amúgy neked vagy neki jobb lenne tőle ha tudná, hogy az? Javítana valamit az életminőségeteken?
máj. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek gyermekpszichiátert, ő fog tudni segíteni.
máj. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5

Neked gondolom, javított az életminőségeden, hogy ezt az abszolút irreleváns választ (ami amúgy kérdés) ideírhattad...


#6

Eddig mind azt tanácsolta, keressük fel az Autizmus Alapítványt, amit a #3 válaszoló leírt, hogy kb esélytelen.

De figyelni fogom az oldalt, hátha egyszer eltűnik a kiírás...

máj. 17. 04:06
 8/17 anonim válasza:
100%

Az Auzizmus Alapítványt javaslom én is, 22 éves lanyom bő egy évvel ezelőtt kapott diagnózist. Jelenleg valóban nem tudnak új jelentkezőket fogadni, de addig is érdemes kitölteni a honlapjukról letölthető több mint 40 oldalas kérdőívet és elkezdeni dolgozni rajta. Nekünk hetekbe telt, míg a családdal együtt felidéztük a lányom gyerekkorát, az akkor apróságnak tűnő tüneteket, a furcsaságait. Ezzel is időt nyertek. Az alapítványt addig is felhívhatod, nagyon kedvesek, segítőkészek. A felnőtt eseteket kúlön várólistán kezelik, úgy tudom, nem a gyerekekkel együtt, és szerintem felnőttből kevesebb is van a várólistán.

Off: aki az Autizmus Alapítványt korrekt módon javasló válaszadót lepontozta, vajon miért tette?!

máj. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

Neked is köszönöm!


(Nem tudom, ki volt, és miért.

Én az #5-ön kívül felplontoztam mindenkit.)

máj. 17. 06:08
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

de komolyan mi értelme felnőtt embereket behurcolni kivizsgálásra, ha ezzel éppen a kiszűrendő gyerekek elől veszitek el az időt? ha 22 éves, már nem tökmindegy, vagy felnevelted tisztességes emberré, vagy papír nélkül is bemagyaráztad neki, hogy ő a legfontosabb, mindenkin felülálló félisten, de akkor meg papír ide vagy oda, mindenki rühellni fogja a felnőtt világban... gyerekként még értem, hogy haladék a speciális papír a valóság előtt, de felnőttként tényleg minek.

ötösnél a pont, az életminőségen a tisztességes, következetes nevelés javít, nem a kifogáskeresés/gyártás.

máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!