Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mosható betét és mosható...

Mosható betét és mosható menstruációs bugyi mennyire jó ötlet egy kamasznak? Használhat szerintetek, vagy felejtős?

Figyelt kérdés

Akár iskolában, akár otthon.

Ti engednétek, hogy ilyet használjon akár már 14-15 évesen? Illetve melyik a jobb szerintetek, a patentos mosható intim betét, vagy a menstruációs bugyi?



máj. 20. 15:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is nyitott rá, nem látok benne problémàt.
máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ ez. Vérzés mennyisége, minősége, hány órát tölt iskolában...ettől függetlenül én első eszköznek is el tudom képzelni, ha neki komfortos, nem kell 14-15-ig várni vele.

Szerintem a bugyi a legjobb, azt fogom javasolni. (De ha eldobható termék mellett dönt se csinálok belőle problémát.)

máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a menstruációs bugyi jött be nagyon. 27 évesen találtam rá. Bánom hogy az én tinikoromban nem voltak ilyen termékek.
máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%
Utolso,azt el kell dobni? A menstr.bugyit? Munkahelyen nyilvan nem all neki az ember mosogatni,meg hazavinni sem.
máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Leszögezném, hogy vagyok vagyok szülő.

Kötelezni nem kötelezném rá, de ha szeretné, nem tiltanám meg. Én magam is nagyon utáltam azt, amikor anyám helyettem eldöntötte, hogy mit használhatok menstruációkor(mondjuk ő a tampont nem engedte), nem tenném ki ennek a gyerekemet. Nagyon rossz, amikor amit használhatsz, az kényelmetlen számodra, de nem engedik az alternatívákat, csak mert a szülőnek az a meggyőződése, hogy az adott alternatívák rosszak.

Mondjuk iskolába nem tudom, hogy mennyire jó ötlet ez, egy nap nyolctól négyig bent van egy általános iskolás is egy csomó helyen. És akkor még plusz az az idő, ami alatt az iskolából hazajut a gyerek. Nem gondolnám, hogy praktikus lenne annyi órán keresztül a használt betétet rakosgatni a táskában, hiába csomagolja el. Ebben a korban még hajlamosak a gyerekek kegyetlenek lenni, nálunk pl nyolcadikban (14 évesen) nagyban ment a menstruáló lányok csúfolása, és nem csak a fiúk, hanem a lányok is egymást, holott már mindenkinek megjött. És nálunk gyakori jelenség volt, hogy engedély nélküli beletúrás a másik táskájába, aztán ment a "hihi tampon/betét" röhögcsélés. Rohadt gáz volt, de, senki nem tudta ezt megállítani, suliváltás fel se merült falun. Na egy ilyen helyzetben tuti nagyobb céltábla lett volna az, akinél megtalálják a használt mosható betétet.

Szóval azért általános suliban, főleg gázosabb suli esetén én megpróbálnám lebeszélni arról, hogy suliba is ilyet használjon. Nem tiltanám meg, de az ő érdekében beszélnék erről.

máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi idősen akár mini intim kehellyel is próbálkozhat
máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
#4 a menstruációs bugyit akár 12 órán át is lehet használni. Nincs benne nedves érzés. Nem kell a munkahelyen mosogatni. Bőven ráér munka után otthon. Nekem szempont volt hogy ne termeljek annyi szemetet. Ezért döntöttem emellett.
máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%

"egy nap nyolctól négyig bent van egy általános iskolás is egy csomó helyen"

Alsóban. Ideális esetben felsőben jön meg, akkor már kevesebb időt tölt bent. De ahogy írták, pont kibírhat többet is, nyilván termék ill. vérzésfüggő is. Pont az a jó benne, hogy a hagyományos betéttel szemben nem csörög, nem zörög, nem kell a táskába rakni, sokkal diszkrétebb.

máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
8es ne mar hogy 1 veres bugyiban ultok 8,ne adj isten 10 orat. Sztem ez baromi gusztustalan. Nekem orankent kell a 2.napon betetet cserelni, el se tudom kepzelni ezt. Ne mondjatok,h nem budos.
máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

#8 Nem csak alsóban lehet bent nyolctól négyig a gyerek. Én pl tanulmányaim mellett két különböző falusi általános suliban is mentoráltam már hetedik-nyolcadikos diákokat, és mind a két helyen úgy voltak a gyerekeknek az óráik, hogy nyolctól négyig. Mind két helyen volt hosszabb ebédszünet, meg délután "önálló tanulás", mint óra, de amúgy délután is voltak "normális" tantárgyi óráik, tehát nem napköziről beszélünk, ami opcionális, és helyette hamarabb hazajöhet a gyerek. És több, más iskolában mentoráló társamtól hallottam ugyanezt a tapasztalatot.

Középsuliban meg nekem pl soha nem volt olyan, hogy órarend szerint a hetedik óra végénél hamarabb végezzek, és az is csak péntekenként volt. És hiába nem volt minden nap nyolc+x órám, volt random lyukas ebédidő körül, vagy az első óra lyukas volt (ami nem számított, mert ugyanúgy bementem első óra ideje előtt, mert második órára nem értem volna be későbbi busszal)

De alapból nem is a használhatósági időt kifogásoltam, hanem azt, hogy nem hiszem, hogy ha cserélni kell, akkor egy ennyi idősnek kényelmes/praktikus/nem érzi cikinek a kortársak előtt, hogy ott egy használt betét a táskájában. Én azt a személyes példát hoztam fel, hogy nálunk ment az egymás táskájába turkálás engedély nélkül és a találtak alapján cikizés. Ha ilyen van a suliba, akkor nem tudom, hogy hogy véded ki, hogy megtörténjen az, hogy valaki engedély nélkül belenyúljon a gyerek táskájába és előkapja a használt betétet, és aztán azzal cikizzék. A volt általános sulimban ez egy reális veszély lett volna, mert egyszerűen nincs mindig mindenütt ott egy tanár, hogy erre figyeljen. Nekem is nyúltak bele a táskámba a volt osztálytársaim, hogy nem adtam rá engedélyt, még csak felügyelet nélkül se hagytam a táskám, csak az asztalomtól álltam fel, hogy kidobjam a terem túlvégében lévő kukába a fikás zsepim. És hopp, a kis elkényeztetett bully kikapott valamit a táskámból és azzal lettem bsztatva, hogy fussak utána a terembe, hogy adja vissza a füzetem, és röhög rajtam mindenki, vagy ment a "hihi betét, hú de gááááz", vagy bármi. Szerinted egy ilyen helyzetbe milyen gúnyolódást kap az, akinek egy használt betétet kapnak elő a táskájából?

máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!