Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9 éves a kislányom, az iskoláb...

9 éves a kislányom, az iskolában mindenből a legjobb, semmi panasz, példás magatartás. -na itt a gond, mert úgy érzem, itthon sokszor kezelhetetlen, szemtelen, visszabeszél, övé az utolsó szó. Mi ilyenkor a legjobb módszer? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem figyelemfelhívásnak "szánja" - még ha öntudatlanul is.
2010. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! nálunk is hasonló a helyzet. egy szem gyerekem, persze, hogy mindig mindent megkap stb. ezért azt hiszi ő a világ közepe, irigy stb stb. bevezettük a pontrendszert :DD írtunk egy táblázatot, hogy mi mennyi pontot ér. pl őt nehéz kiparancsolni az ágyból, uh 20pont ha időben beérünk az iskolába (8tól van óra és 3/4re be kell érni, ha 3/4 előtt beérünk, jár a pont). pluszt kap még ha nem irigy, segítőkész, szófogadó és jól teljesít a suliban. mínuszt kap, ha rosszul teljesít a suliban, rossz, irigy, szemtelen stb. minden pont 1ft-ot ér. nem hiszed el, hogy mióta pontozunk, szinte nem volt példa, hogy 45után érjünk be és visszavett a stílusából is.
2010. nov. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De körülötte forog minden...........akkor mi lehet a baj?
2010. nov. 19. 23:24
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
ő is egy szem gyerek ugye? egyébként én aggódtam is, mikor elkezdte a sulit, hogy mit fog ott művelni, de olyan kis nyámnyila a suliban. valahol ki kell engedni, én ezt értem, de azt utálom, ha tiszteletlen-
2010. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont az...szerintem az ilyen gyerekek azt hiszik,ezáltal megtehet mindent.suliban nem körülötte forog minden,és láss csodát,ott példás mindenből
2010. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így van egyszem gyerek..............---annyira visszafogja magát a suliban,hogy nem győzi itthon kiengedni azt a sok ,,fölös,,-energiát.
2010. nov. 19. 23:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyanez a helyzet :D próbáljátok ki ezt a pontos dolgot :) egyébként nálunk is elkelne már egy kistesó, hogy rájöjjön, hoyg nem ő a világ közepe
2010. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Ááá... Én is ugyanilyen vagyok. És szintén egyke :D

De nem mondanám, hogy suliban "nyámnyila" vagyok, mert nonstop röhögtetem a népet, meg mindenkivel jóba vagyok, csak nem szekálom a tanárokat :)


13,5/L

2010. nov. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Ez azért van, mert nem következetesen nevelted. Pont ez a probléma, hogy mindent megkap. Hiába mondasz neki nemet valamire, a vége úgyis az lesz, amit ő akar.

A suliban tisztában kell lennie azzal, hogy nem ő sz@rta a spanyol viaszt. Rajta kívül ott van még 20 gyerek, aki mind egyformán fontos a tanítónak. És annak ad igazat, akinek kell.

Téged valószínűleg pedig hülyére vesz, mert kinyaltad mindig a fenekét. A tanítóra pedig felnéz, a szava szent, mert ő tud az oktatás mellett nevelni is.

2010. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tanácsot adni nem tudok, de azért írok, mert nálunk meg fordított a helyzet. Iskolában egy hétördög a lányom, otthon meg egy kis angyal.
2011. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!