Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el otthon?

Hogy mondjam el otthon?

Figyelt kérdés

Még csak 16 vagyok,de nem vagyok az az "előre megtervezek mindent" típus,sodródok az élettel :D

De a szüleim viszont teljesen mások...már eldöntötték (helyettem!) hogy milyen egyetemre kéne járjak meg stb...

Én viszont középsuli után nem akarok rögtön egyetemre menni,hanem kimaradnék egy évet és au pair lennék az USA-ban.


De nem tudom,hogy ezt otthon hogy közöljem...:S


2011. febr. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem mondd meg, hogy ez a Te életed, Neked kell eldönteni, mit csinálsz!
2011. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még két évetek van addig, rengeteget tudtok erről beszélgetni.

Mondd el, hogy mit szeretnél! Mondd, hogy "ki akarom próbálni magam" "meg akarok állni önállóan a lábamon"

"nyelvet akarok tanulni"


Mondd, hogy így leteheted a felsőfokú nyelvvizsgát, még egyetem előtt( a nyelvvizsga feltétele a diplomának) és egyetem alatt ezzel már nem lesz gondod.


Szerezhetsz gyerekfelügyelői tapaszalatokat, és egyetem alatt tudsz pénzt keresni ilyesmivel.


Az egy év alatt megérik benned, hoyg az-e a neked való foglalkozás, amit ők ajánlanak, vagy másfelé kell menned.

Érettebb, tapasztaltabb leszel, könnyebben fogsz életre szóló döntést hozni.

Hiába választanak ők neked, csak akkor leszel sikeres, ha jól érzed magad azon a területen.

Kár lenne államilag támaogatott féléveket elpazarolni az egyetemen, hoyg közben jöjj rá, hoyg átmennél máshová.Csak 12 félévet támogatnak.

Jobb, ha alaposan átgondolt döntést hozol.


A szüleid még kisgyereknek tekintenek, nem szokták meg, hoyg te döntessz, de an még idejük erre.


A szülőkkel kedvesen szépen kell beszélni. Nyugodtan. Le kell őket ültetni, teáztatni. El kell mondani, amit akarnak hallani: pl. tudom, hogy féltetek, de egyszer a sajá lábamra kell állnom. Tudom, hogy jónak tartjátok az általatok ajánlott zsakot, de nekem kell elvégezni, úgy akarok jelentkezni, hogy én is biztos legyek magamban.

Ellenőrzött helyre mennék, keresünk ismerőst, hoyg ne legyek egyedül. Nem megyek olyan helyre, ahol baj érhet.

2 év múlva sokkal felnőttesebb leszek, mint most.


Miért gondolkodnak máris ezen?

2011. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Add elő úgy, mint egy fantasztikus lehetőséget a nyelvtanulásra, és pénzkeresetre, és hogy utána ezzel sokkal könnyebben felvesznek az egyetemre, könnyen lerakod a nyelvvizsgát a diplomádhoz, és esetleg magadnak fizeted az egész egyetemet.
2011. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

óóóóó hát itt a baj!

a kedves szüleidnek nem volt lehetőségük egyetemre járni, de most itt az alkalom, hogy téged elküldjenek maguk helyett. furcsa mi?


- egyetemre jártam - fúúúúú állat vagy!

- a gyerekem egyetemre jár, mert megengedhetem - fúúúúú állat vagy!



összegezve: azért akarják, mert nekik anno nem lehetett.

2011. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyiban igazuk van,hogyha kihagysz egy évet akkor nehezebb visszarázódni.
2011. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló:

Anyáék is jártak egyetemre,sztem inkább azért akarják,hogy én is egyetemre járjak,mert őket leginkább a tanulásom érdekli.

2011. febr. 14. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:

én vagyok az a bizonyos "utolsó előtti" válaszoló.


most hogy tudom, hogy ők is egyetemre jártak, megváltozott a véleményem.


leegyszerűsítem: tegyük fel, hogy a családod egy sorminta, egy szép kis sorminta. apu kék, anyu kék.

hogyan tovább?

kell egy másik kék. az a másik kék te vagy, de te nem akarsz kék lenni, hanem zöld és ezzel megbontod a sormintát. a szüleid kéket akarnak és megpróbálnak lebeszélni a zöldről, hogy tovább folytasd, amit kell.



másrészt meg, ha ők fizetik az egyetemet, akkor annak inkább örülni kellene. ha meg eljársz egyetemre, akkor büszkévé teheted őket. de ez elsődlegesen a te döntésed és senki másé.



végezetül pedig ezt mond: tudom, hogy ti is egyetemre jártatok és azt is tudom, hogy nagyon jó eredményeket szereztetek. bevallom engem is foglalkoztat ez a téma, de még egy kicsit várnék vele és kipróbálnék valami mást is. amin végzek vele elmegyek egyetemre és ugyanolyan jól fogom elvégezni, mint ti.

2011. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is ülj le velük, hogy nagyon szeretnél majd fősulira járni, de nagyobb lehetőséged lenne, ha az USA-ban maradhatnál, és ott mehetnél fősulira, egyetemre...

(nagyon drágák kint az egyetemek, fősulik, én is a helyi community college-ba fogok menni)

De nem teljesen értem a kérdésed... kint maradnál... vagy is, most is kint vagy?

2011. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!