Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el otthon hogy...

Hogy mondjam el otthon hogy 15 évesen 16 hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A héten írtam ki kérdést...mindenki kamunak nyilvánította viszont nagyon is komoly kérdés volt.....Sajnos a választ az akkori kérdésemre megkaptam és kiderült 16 hetes terhes vagyok és nem tudom elvetetni már....a baba az esemény utáni tabletta bevétele ellenére megfogant, utána pedig 2 szer rendesen menstruáltam, nem tudtam hogy terhes vagyok csak miután ebben a hónapban hiába vártam hogy megjöjjön derült ki a dolog...éreztem persze hogy nincs rendben valami és ma a nőgyógyász alá támasztotta a terhességet :S

Hogy mondjam ezt el Anyuméknak ?? A Barátommal nagyon szerelmesek vagyunk de nem tudom neki sem elmondani.....én komolyan nem értem hogy történhetett ez meg....Adjatok tanácsot!....Gondoltam arra is már hogy ameddig lehet titkolni fogom....


2010. dec. 3. 21:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnálom! De ha valóban így van, akkor légy erős, és anyudnak minél előbb szóljál!Nem szabad már titkolni.Nagy levegő. és el kell mondanod a barátodnak, aztán anyukádnak. A szüleid nem fognak megdícsérni, de a lányuk vagy,valószínűleg segíteni fognak. Sok segítségre lesz most szükséged, azonnal szólj.Akiktől segítséget vársz, azoknak is fel kell előbb fogniuk, hogy mi történt, és nincs sok időd a szülésig.
2010. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Titkolni 16 hetesen mar nem is lesz olyan egyszeru, raadasul hidd el a babanak es neked sem egeszseges, ha lekotod a hasad, szuk ruhat veszel fel, vagy eppen kevesebbet eszel a kelletenel. NE TEDD!!!

Nem lesz konnyu elmondani, nem irigyellek! Vagy veszel egy mely lelegzetet es belefogsz, vagy hazaallitasz egy kis kocsicipovel es anyukad kezebe nyomod. Ebbol a lenyeget ertenie kell es konnyebb utana folytatni a beszelgetest. Sok sikert!

2010. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy örökbe adnám....én nem akarok babázni :S

Nem akarom feladni az eddigi életem egy gyerekért...bulizni is szeretek és ha megtartanám az egész életem romba dőlne !!!!

2010. dec. 3. 21:34
 4/43 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem szeretnéd megtartani akkor a legjobb megoldás valóban az örökbeadás. Anyukáddal beszélj, ő lehet másképp fogja gondolni. Elhiszem, hogy 15 évesen nem erre vágysz. Persze most lehetne téged szépen oktatgatni meg hasonlók, de igazából itt senkinek nincs joga hozzá.


Csak azt kívánom, hogy minden rendben legyen veletek.

2010. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha ilyen érzelmekkel viseltetsz a születendő pici iránt, akkor mindenképp add örökbe, az jó ötlet.

Elvetetni már valóban nem tudod, de nem értem, kiskorú vagy, és a nődoki, védőnő nem tájékoztatta még a szüleid a terhességről?? Minél előbb mondd el nekik, és vigyázz a picire, ne tedd őt tönkre a hasadban! 24 hetet már kibírsz, esetleg legyél magántanuló csak a 2. félévre, ebben az esetben biztosan megadják neked, csak az iskola igazgatóval kell beszélnetek.

Hajrá!

2010. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Miért tenném tönkre??? ilyet nem tennék...


Nem értesítette...védőnőnél én nem jártam még.....

2010. dec. 3. 22:04
 7/43 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én írtam az előző kérdésedre is, és már akkor mondtam, ha terhes vagy, akkor úgy 16 hetes lehetsz, és nem tudod elvetetni.

Ha már így alakult, akkor vegyél nagy levegőt, és ülj le a szüleiddel megbeszélni a dolgot. Még a hétvégén! Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz neked is és a szüleidnek is.

Fel a fejjel!

2010. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

Pedig a védőnőhöz már kellett volna menni.

Beszélj anyukáddal, biztos fog segíteni! Szorítok, hogy minden rendben legyen! Megírod majd a fejleményeket?

2010. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

[link]


18éves kor alatt a 18.hétig szakítható meg a terhesség és utána pár héttel már mehetsz is bulizni...

2010. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet elolvasni rendesen a kérdést ??? Ma derült ki hogy terhes vagyok ...a védőnő meg hétfőnként rendel !!!!!!! Hogy lettem volna már nála ???
2010. dec. 3. 22:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!