Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért viselkedik úgy a kamasz...

Miért viselkedik úgy a kamasz gyerekem, mint akinek elment az esze?

Figyelt kérdés
A nyáron lesz 14 éves a fiam. Jó tanuló, rendes gyerek, de mostanában egyre gyakrabban nem lehet ráismerni. Egyik pillanatról a másikra kifordul önmagából, össze-vissza nevetgél, vagy rondán beszél, ingerült, és még sorolhatnám. Aztán amilyen hirtelen jött, úgy vissza is változik "normális" gyerekké. Másnál is így van ez?
2009. márc. 23. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális,szépen elkezdődött nála is a kamaszkor.Én 20 vagyok és néha még mindig kamasz.Amikor nálam ez bekövetkezett,én is ugyanígy reagáltam,így az édes babusgatott kislányból egy hárpia lett...

Javaslom ilyenkor a kamaszmagazinokat,weboldalakat és fő a nyugalom:D

2009. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szülőknek bele kell élni magukat a kamasz helyzetébe (empátia) És legjobban arra ügyelni, hogy a szülő - gyerek viszony ne romoljon el(nagyon).
2009. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért viselkedik úgy mint egy kamasz, mert kamasz. Viszont a szülő úgy-e felnőtt, okos, megértő, és szereti a gyereket. Kamasznak lenni nagyon nehéz! Nem emlékszel? Azelőtt a szülőnek akartunk megfelelni, de a tizenéves kortól legfőbb mérce a barátok, osztálytársak véleménye. És ott van az ellenkező nem, és az egész szervezetben forradalmi változások... új gondolatok, lázadások, ....ennek így kell lenni. Nehéz, de szép életkor. Kár lenne kihagyni, vagy egyszerűség kedvéért kiiktatni a gyerek életéből.
2009. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!