Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért téves látszólag sok...

Miért téves látszólag sok tizenéves lány énképe?

Figyelt kérdés
Bizonyára tudjátok, miről beszélek. A tinik min. 90%-a csúnyának és/vagy kövérnek hiszi magát (legalábbis ezt mutatják a külvilág felé), sokszor szavakba is öntik a gondolataikat. Ergo folyton-folyvást panaszkodnak társaiknak, ezzel kvázi arra utalva, hogy elvárják a dicséretet. Ennek van értelme? Ennyire rá vannak szorulva mások elismerésére? Önbizalom hiányosak? Netán megfelelési kényszerük van? Vagy ez is egyfajta divat?
2011. aug. 21. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
mert ez a korral jár.
2011. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A korral jár? Én is tízes éveim elején járok, mégsem várom el, hogy agyonajnározzanak.
2011. aug. 21. 22:31
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én csak páromtól, vagy nagyon jó ismerőstől, illetve rokonoktól szoktam megkérdezni, hogy pl. jól áll-e ez a ruha, vagy páromtól, hogy melyiket vegyem fel, ha megyünk valahova. Meg, hogy kiengedve legyen-e a hajam, vagy összekötve. Ez persze mindig az alkalomtól és a ruhától függ.


19L

2011. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Én is ezt tapasztalom, és az agyamra megy.

Pl. van egy oszt.társam, és az a mániája, hogy milyen kövér, meg milyen csúnya stb. De a közösségi oldalakon van legalább 80 tükörbencsücsőrítős képe, mindenhova olyan ruhákban jár, amiből mindene kilátszik. Úgyhogy szerintem ez nem önbizalom hiány, csak megjátszák. Mert nem csúnyák, viszont annyira nem néznek ki jól, hogy mindenki szó nélkül megdicsérje őket. Ezért eljátszák naponta többször a jelenetet, hogy "de csúnya vagyok".

(Ja, és amit még imádok, az a közösségi oldalakon a fényképek kommentjei:

- jajj, de cép vagy. puszcsilávcsi.

- jajj, nem is vagyok szép, te vagy gyönyöjűséges.

- jajj, ne hazudj. te vagy a cép.

stb.

Én egyszer talán megdicsérem, hogy jó kép. Ha elkezdi, hogy "nem is", akkor hagyom a fenébe, nem fogom meggyőzni arról, hogy "de igen"...)

2011. aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Manapság minden arról szól, hogy mennyire vagy szép, szexi, divatos, stb. A külső játssza a legnagyobb szerepet a tinik körében. Szánalmas, de ez van. :/

Megfelelési kényszer áll az önbizalomhiány mögött.

Régen az volt a módi, hogy mindenki magának akart megfelelni, ma már viszont a többség szava dönt. Mindenkinek viszont úgyse tetszhet az ember, ergo kap negatív véleményt is, és akkor már szerencsétlen önbizalomhiányos pulya kiakad, hogy semmit sem ér, hogy nem tetszik senkinek, stb.

L/17

2011. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Erre én is kíváncsi lennék miért van. Értem a kérdésedet. Hiába mondod valakinek, hogy gyönyörű, ő mégis kövérnek, és rondának tartja magát. Más az ha a többiek is leszólják. De amikor mindenki dicséri, akkor le kéne hinnie, hogy tényleg nagyon szép.
2011. aug. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Bevallom régen én is ezt csináltam (jó, azért nem olyan durva szinten, de csináltam) mára már rájöttem, hogy mennyire gáz voltam..:D Mert én is utálom az ilyeneket.. Tiszta gáz:D


Én még azt bírom, mikor valaki agyon dícséri saját magát, pedig bűnronda.:D

2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
valószínűleg a média miatt... nekem is van egy kis hasam, és látom a reklámokba a nádszál vékony lányokat és mindig mondom hangosan,de szép hasa van... de én nem kürtölöm ki a világnak,hogy jaj de szarul nézek ki, hanem szorosabbra fogom a kajákat, esténként tornázok, délután meg futni járok a kutyával, és siránkozás helyett teszek ellene.
2011. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

00:24! Ugyanez megy itt is, a sok hülye fap*csa (már elnézést) 72653492453 tükörben pózolós, seggoldalrabillentős, csücsörítős, hajcsavargatós, anyuci ruhájában virítós képet tölt fel magáról faszbúkra, a társaik körbenyalják őket, de ez nekik nem elég, mert még vagy hússzor elmondatják ugyanazt a többiekkel. Gyakorlatilag egymás csicskái mind. De természetesen vérig vannak sértve, ha valaki (ebben a környezetben jobbára én) szembesíti őket ezzel az igencsak röhejes ténnyel.

'Megfelelési kényszer áll az önbizalomhiány mögött.' Akkor jól sejtettem.

06:45, igen, én is érzékelem a különbséget. Példának okáért engem elég sokan cinkeltek már, ezzel jelentősen csökkentve az önbizalmamat. Viszont mostanában kezd visszajönni, mert megtanultam bókként megélni ezeket a 'gesztusokat', elvégre arról árulkodnak, hogy némiképp eltérek az átlagról, aminek örülök.

Na mindegy, majd ha kinövik, rájönnek, mekkora szánalmas lipótok voltak. Én mindenesetre - sok más korombelivel egyetemben - nem állok be a sorba, hisz' nagyobb poén a háttérból röhögni.

Kösz a válaszokat!:D

2011. aug. 22. 13:56
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon tudnak idegesíteni az ilyen emberek, mert persze mindnekinek van rossz napja, amikor még csúnyábbnak és még kövérebbnek hiszi magát, és olyankor kell neki egy kis támogatás, de azért elég sokan túlzásba viszik -.- Mondjuk, a másik véglet sem jobb. Az alattunk lévő évfolyamon ennek pont az ellenkezőjét csinálják, mellettünk van a termük, és amikor kint ülünk a terem előtt, egész szünetekben hallgathatjuk, ahogy megállás nélkül gügyügik egymásnak hogy, jaj de gyönyörű vagy, imádom a pólódat, nekem kell majd adnod ha kinőtted, irtó cuksi, és jajj úgy imádlak... és emellett kétpercenként ölelgetik egymást. Azért az se normális!
2011. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!