Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy több zsebpénz...

Mit tegyek, hogy több zsebpénzt kapjak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, havi 2000 Ft-ot kapok. Ez szinte semmire nem elég, új ruhát, sminket, bőrápoló szereket nem tudok venni belőle, és még az állataimról is gondoskodnom kell, meg a barátnőimmel is el szeretnék menni moziba. Ráadásul ebben a hónapban szinte mindenkinek születésnapja van a családban. :( Kérni meg nem merek, mert gazdasági válság van meg minden... Munkát majd csak nyáron vállalhatok, mert rengeteg a tanulnivalóm. Én mindig spórolós voltam, de egyre jobban érzem, hogy ennyi pénzből nem tudok kijönni.
2009. máj. 23. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát én 17 évesen már újságot hordtam 7végente.153 cm-el 10-15 kg-okkal gyalogoltam 3-4 órán keresztül -20 fokban és + 30ban is,volt,hogy lázasan.Sosem kértem zsebpénzt,ebből fizettem minden bulimat ruhámat,sminkemet,pedig hidd el nagy lábon éltem,minden 7végén RIo,pláza stb...

Érettségim előtt is 1 nappal még újságot hordtam és erős gimibe jártam,volt sok tanulnivalóm nekem is,mégis szépen leérettségitem.Úgyhog menj csak szépen te is dolgozni,7végi újságkihordásba nem fogsz belehalni,vagy valami 7végi munka...

2009. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 gondolatom van a problémáddal kapcsolatban:

1. próbáld megbeszélni a szüleiddel! Mond el mi mennyibe kerül, hátha végiggondolják és megértik!

2. Nincs lehetőségük most neked többet adni. Ez esetben is érdemes leülni beszélni. Kérd meg őket, vezesség le mire mennyi pénz megy el egy hónapban (jaaaj, el sem hinnéd :( ) , persze nem számonkérően, hanem segítőkészen!

2009. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a 3. gondolat az 1. válszololó írásából adódik: én 14 éves korom óta dolgozom :) Most 30 vagyok és a munka mellett gimiben leérettségiztem, lediplomáztam, buliztam, pasiztam stb.
2009. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tanulj jól, segíts a háztartásban, pl porszívózz, mosogass el, vasalj stb.
2009. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én sosem kaptam zsebpénzt, és sosem kértem, vettek nekem ruhát, adtak nekem ételt, fizettek ha kellett osztálypénz és ennyi. nálunk ez nem volt divat. Ma már én segítem őket, ha van miből.

Ami otthon volt kaja abból csináltunk uzsonnát, nem jártam büfébe, meg ott volt az ebéd, amire befizettünk és az elég is volt egy nap.

2009. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem sem volt sajnos zsebpénzem, pedig de sok mindent szerettem volna.

Én is kaptam kaját, ruhát meg amit feltétlenül kellett, aztán ha kaptam nagy ünnepekre pénzt rokonoktól próbáltam belőle gazdálkodni. persze szórakozásra nem jutott.

Hát én is azt mondom, hogy próbálj vhogy menni hétvégente dolgozni, ha van munka. Mert nekem az volt a tapasztalatom hogy az ilyen diákszövetkezetek a jó munkákat, meg plána a munkákat kiadta ismerősöknek, így nekem nem maradt. Érdeklődj ismerősi körben hátha egy otthoni takarításban stb.-ben be tudsz segíteni kis zsebpénzért.

Próbálj beszélni az anyukáddal, apukáddal, hogy nem e kaphatnál többet mert ez neked nagyon kevés. Vagy ha nem is többet havonta, de akkor tudnának e adni adott hónapban, vagy amikor szükséges többet, mert elfogyott a spréd, izzadásgátlód, ilyesmi. Ezt azért biztos meg tudják oldani, hogy alkalomadtán erre adjanak kicsit többet.

De ha nem megy akkor úgy sem tudsz sajnos mit csinálni.

Az állatoknak gondolom megveszik a kaját, a szórakozásról akkor meg le kell mondani ha más nincs.

Remélem megoldódik majd a helyzet!

2009. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
vazeg, ez kőkemény 67 forint naponta. már egy turbórágót sem adnak érte szerintem. mondd ezt. :)
2009. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, nyáron biztosan elmegyek dolgozni.
2009. máj. 26. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 2000ft én 13éves vagyok és hetente kapok 2500ft-ot iskolába a büfébe vásárolok ebből a pénzből vagy hétköznap rucit mozijegyet stb... de általában hétvégenként elmegyünk ruhát vásárolniés azt nem zsebpénzből teszem szóval ez ellen tenni kell.

Regina

2009. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
szia. te még örülhetsz, mert én csak 1000 forintot kapok havonta, feleannyit mint te. 15 éves lány vagyok szal még diákmunkára se megyek. és akármit kérek semmit nem veszenek meg nekem a szüleim csak azt mobdják gyüjtsem rá a pénzt.. de hogyan?? 1000 ft? az semmi évi 12 000 mire elég? pedig egyáltalán nem vagyunk szegények... csak fukarok a szüleim.
2009. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!