Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszik azt a kamaszok,...

Miért hiszik azt a kamaszok, hogy nekik mindent szabad, mi szülők meg tehetetlenek vagyunk, mert ennyire nevelhetetlenekké váltak?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elviselni ezt a sok hálátlanságot, minden gondos nevelés ellenére miért lettek vajon ilyenekké?
2009. jún. 5. 09:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
hiányzott egy-két jó időben elcsattant atyai pofon...
2009. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen sajnos a tinédzser kor, bár vannak kivételek, elfog múlni. Csak kitartás! Ne add fel. Próbálj vele türelmes lenni amennyire csak tudsz, és mond neki,hogy veled mindent

megbeszélhet.

2009. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Én nem hinném, azt amit az első válaszoló írt. Az én fiam 9 éves, és látom, hogy milyen szemtelen, neveletlen lett. Pedig az enyém osztályelső, angolra, jár, úszni jár, itthon nem tanul, itthon hagyja a füzeteit, majdnem minden nap beírást hoz haza, és mégis a legjobb tanuló. Persze itthon rendszeresen büntetésben van, és elcsattan az a bizonyos pofon, lehet, hogy többször is mint kéne, és mégsem használ. Dacos is . Tőlem jobban tart, mint az apjától. Az apja mindent ráhagy, én nem. Szóval nem hinném, hogy a pofonon múlik...
2009. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden kamasz ilyen. Én is fiatal vagyok és normálisan viselkedem a szüleimmel, viszont a testvérem uhh na ő nem:D Pedig egy nevelés. Néha már én adnék neki egy hatalmas pofont, hogy észhez térjen.

Amúgy sokszor a túl gondos nevelés is lehet az oka annak, hogy azt hiszik nekik mindent szabad. Vagy talán a baráti körük vagy csak szimplán ilyen a természete...Nem biztos, hogy mindig a nevelés az oka, de sokszor az is számít. Amúgy meg az is lehet, hogy kiskorában nem figyeltek rá kellőképp és ez kihat rá. Még ha a szülőnek nem is tűnt fel és úgy érezte, hogy ő minden megtett.. Sokszor van az, hogy nem veszik észre sajnos és ezáltal később szemtelen és hálátlan lesz a gyerek.

2009. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hány éves az utolsó nyilatkozó? Köszönöm, hogy gyerekként, gyerek oldaláról válaszolt, sokat segített.
2009. jún. 5. 10:29
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Első válaszoló vagyok: én kivétel vagyok, nem voltam lázadozó, és nem feltétlenül a pofon a megoldás, szépen nyugodtan, higgadtan is meg lehet beszélni a dolgokat.
2009. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem vagyok fiatal, de szerintem a kamasz kategóriába még bele illek. 18 éves vagyok amúgy.

Örülök ha segíthettem:)

(09:57-es voltam)

2009. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én 13 évesen csak egy kicsit vagyok ilyen. Hidd el, a gyerekednek sem lehet könnyű, pl. olyanokat elmondani, hogy mi történt az iskolában. Amúgy is... ott mindennel tömik a fejünket, és ha a legmenőbb gyerek azt mondja, hogy utáljuk a szüleinket! A legtöbben követni fogják. Lehet, hogy azért ilyen, mert a sulijában történt valami, de nem meri elmondani, vagy mert egy rossz szóval megbántottad. Én nagyon érzékeny vagyok mostanában, de próbálom magam türtőztetni. Nem tanulnak, makacsak, és mindent lesz@rnak. Ez az átlagosság. De szerintem ez már természetesnek is mondható.
2009. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem természetes az, hogy le kell szarni a tanulást és vissza kell beszélni és pofátlannak lenni stb..

Sajnálom, hogy 13évesen ezt gondolod, hogy ez az átlagosság és, hogy ez természetes viselkedés.

Én is kamasz vagyok és egyáltalán nem tartom helyesnek ezt a viselkedést. Nem mondom, hogy strébernek kell lenni meg mindig mindenhol mindenkinek meg kell felelni, de valami minimum azért elvárható. Ha meg az egyik "menő" gyerek azt mondja a másiknak, hogy utálja a szüleit és ő utálni is fogja, hát annak csak gratulálni tudok ahhoz, hogy mennyire buta!! Abban persze igazad van, hogy a gyerekek nagyon sok mindenben tudják egymást befolysáloni ami ellen a szülő nem tud tenni.

2009. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Hát, lehet, hogy meg fogtok kövezni, de ez a kérdés koránt sem ilyen egyszerű. Egyrészt mert nem minden kamasz ilyen, másrészt, meg néha jobb, ha ilyen, mintha valami súlyos betegséget "produkál", vagy egyéb módon jelez. Én azt hiszem, hogy ez a mondat kb. úgy pár ezer éve már elhangzik, már Szókratész is a neveletlen ifjúságról panaszkodott. Nem hiszem, hogy ti, mi különbek voltatok/voltunk. Az más kérdés, hogy kinek mennyire engedték kimutatni az iszonyatos feszültségét és frusztrációját. Van aki lázad, van aki beteg lesz, van aki depressziós és a sort folytathatnám. Azt hiszem ez a kérdés jóval messzebbre vezet, és sajnos nincs lehetőségem itt kifejteni a dolgot, de vegyétek észre hogy a gyerek két dolgot tud csinálni, vagy amit te, vagy pont az ellenkezőjét. Ez sosem véletlen. De ez is csak egy vélemény.
2009. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!