Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Örökbefogadás, véleményetek?

Örökbefogadás, véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy kis történet rólam. Várom olyanok írását és véleményét, akik hasonló körulmények között vannak.


16 éves vagyok. Már feltűnt régóta nekem, hogy csak 4 éves korom óta vannak rólam képek, és hogy édesanyám és édesapám is hatvanon felul vannak. . Mikor nagyon idegesek voltak a szuleim rám sokszor mondogatták nekem, hogy visszaviszlek ahhoz, aki világra hozott.. te nem az én gyerekem vagy. Egyfajta vérszívásnak gondoltam. Leultem édesanyámmal beszélgetni mondogatta fájt neki a szulés és hogy az első három gyerek mindig elment neki. Egy nap, mikor elmentek mind a ketten itthon elkezdtem kutatgatni valami ok miatt. A lepedők között találtam kiskorú fényképeket rólam, ahol voltam 1-2 éves. A papírra az volt írva "Nagy Andrea 2 éves"..(természetesen most más a nevem) ismeretlen emberek körulöttem nem is óvodára hasonlított a dolog. Egy ideig a szuleim azt mondogatták beteg voltam és kórházban voltam azokon a fényképeken.. már nem emlékszem hogy, de kiderítettem: engem örökbe fogadtak. Néha elgondolkodom miért tették velem a szuleim, és hogy sokkal jobb itt nekem, mert a szuleim mindent megtesznek azért, hogy mindenem meglegyen még annak ellenére is, hogy mostanában vannak kisebb-nagyobb pénzugyi problémák. Van mikor rosszat csinálok (nem járok discoba, se pasim sincs.. csupán a suli, vagy hogy vissza feleselek) akkor leszidnak, hogy a vér nem válik vízzé, és hogy vissza fognak vinni Budára, ahonnan kihoztak. Van mikor kedvem támad érdeklődni kik az igazi vérszerinti szuleim, van mikor hallani se akarok róluk. Unokatestvéreim is mind tudják az egész környék, akiket ismerek, de még se hozzák fel nekem. Rengetegen mondják mennyire hasonlítok édesapámra , (annak ellenére, hogy nem vér szerinti, ami eléggé furán érint meg engem) de soha nem mondják vagy sértenek meg azzal, hogy engem örökbe fogadtak volna. Mikor elmondtam a legjobb barátnőmnek, azt mondta "Én tudtam..".. Én még is 14 évesen tudtam csak meg. Nem is ez a lényeg.. csak érdekel mások véleménye akikkel egy cipőben járok mi a véleményuk erről az egészről, és hogy mit éreztek "ti"?


2012. febr. 22. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért nem lehetett volna a szüleidnek megmondani, hogy örökbe fogadtak téged. Szerintem alapból ezzel a tudattal kellett volna felnevelni és alapból tudnod kellett volna, nem pedig titkolgatni.

Kicsit "durva" , hogy azt mondták, hogy visszaadnak ahonnan hoztak / aki a világra hozott. Mondjuk írtad, hogy ezt csak akkor fordult elő amikor idegesek voltak akkor meg elég sok mindent mond az ember, még amit nem is akar. :)

Nekem az egyik barátnőmet örökbefogadták mikor még csecsemő volt. De őt alapból ezzel a tudattal nevelték és őket tekinti az igazi szüleinek. :) És a lány az édesanyjára nagyon hasonlít.

2012. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez kemény dolog, legalább is egyesek keménynek élhetik meg.


De igazából nem számít. Nem a biológiai szülőség számít, hanem hogy ki nevelt. :) Így aztán csak az maradhat fontos, hogy nem szóltak. Ez egy döntésük volt, nyilván téves. Senki sem tökéletes, nyilván nem rossz szándékkal nem mondták el eddig, tehát ez se számít igazán. Kár hogy így derült ki. Meg kellene beszélned velük, hogy tudsz róla, különben később konfliktus lehet ebből.

2012. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

szia!

Na akkor írok hogy jó hosszút:)

Én 5 naposan kerültem anyuhoz úgy hogy az eredeti "anyám" elvitt anyuhoz hogy vigyázzon rám 3-4 napig,de nem jött értem. Így anyu elkezdett értem pereskedni 6 éven keresztül és 6 évesen sikerült:) Az eredeti anyám egy útszéli szó szerint.. így nem tudom ki az apám.. nem voltam intézetben,csak így. de nem vettek el meg semmi ilyesmi. végülis így is úgy is családtagjaim lennének..:)

mert aki szült az anyunak a testvérének a gyereke:) kb ennyi:) nem titkolta. tudtam az elejétől!!! én úgy gondolom hogy jobb hogy itt vagyok:) szerintem ezt úgy kell felfogni hogy rossz helyre születtél,és oda kellett hogy került :) kb ennyi:) remélem kielégítő választ kaptál. Hosszabb lenne a sztori,így csak röviden írtam le.

2012. febr. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal, hogy kiderült, hogy örökbe fogadtak a kapcsolatotoknak nem feltétlenül kell, hogy változón.
2012. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Később én elmondtam nekik, hogy én tudom.. nem örultek neki, hogy megtudtam, mert nekik csak az számít hogy itt vagyok, de mostanában egyre többet mondogatják nekem, hogy haszontalan vagyok - sajnos.
2012. febr. 23. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia párom is ugyanabban a cipöben jár mint te .Ö 12 évessen tudta meg hogy örökbefogadták és nem a szüleitöl ,az iskolában egy veszekedés alkalmával.ö sem ismeri a szüleit söt a testvéreit sem .Mikor kérdezem miért nem keresi meg a szüleit akkor azt mondja hogy ök nem keresték 27 évig akkor ö miért kerese,csak a testvéreit sajnálja hogy nem ismeri .Neki is mondtak hasonlokat a nevelö szülei mint neked .söt vele még éreztették is.
2012. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ö is egy papiron tudta meg az eredeti vezeték nevét.
2012. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!