Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Én már nem bírom!

Mit tegyek? Én már nem bírom!

Figyelt kérdés

van 4 testvérem.(5,5 hónapos/18 hónapos/2 éves/3,5 éves)

Apa külföldön dolgozik.A két mamám nálunk lakik( bár dolgoznak ők is,ezért nem értem minek….)Anya van itthon a 4 gyerekkel,meg én segítek.Én inkább már maradnék a suliban,mint hogy hazajöjjek .Tiszta Bolondok háza!!Most is csak azért vagyok itt rögtön gép előtt suli után,mert apa itthon van(1 hónapban kb 4x jön haza 2 napot.)a kicsik megkapnak mindent! Anya nem azt csinálja,hogy ha hisztiznek,hogy rászól,hanem hozza pl a colát vagy csokit vagy nyalókát,csak azért hogy abbahagyják.És mikor én nem adok nekik akkor meg persze én vagyok a rossz hogy mért sírnak…Én ezt már nem bírom…Már volt olyan hogy el akartam szökni,össze is csomagoltam...Ja és olyan is volt már hogy én voltam EGYEDÜL a négy gyerekkel...

/Nikky/13/


2009. jún. 9. 14:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én nem adok semmit nekik,hanem rájuk szólok "csak" !
2009. jún. 9. 14:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

H HÁT JÓL ÖSSZEHOZTÁK A SZÜLEID....

Beszélj anyuddal,hog ez így nem jó...De apuddal sem ártana..

El ne szökj,azzal nem oldasz meg semmit,csak nehezíted.

Mindenképen beszélnetek kell.

2009. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én a következőt mondanám kb anyudnak: szeretnék segíteni neked, de ehhez az kell, hogy megegyezzünk a szabályokban és mindketten ugyanarra törekedjünk, ugyanazt engedjük meg, szerintem például fontos, hogy egészségesebb életmódhoz szokjanak hozzá a kicsik, illetve, hogy ne higgyék azt, hogy az életben mindig mindent megkaphatnak, amit csak szeretnének, a türelmet is meg kell tanulniuk, még ha ez néha sírással jár is.

ugyanakkor kérj segítséget abban, hogy a következő, tanulás szempontjából nagyon fontos évet lelkiismeretesen végezhesd, és a 'hogyan tovább' döntésben, mert ez talán arra is rádöbbenti édesanyádat, hogy neked is törődésre, megértésre van szükséged. És jól fog esni neki, ha kikéred a véleményét, még akkor is, ha te már pl tudod, hogy mit/hol szeretnél továbbtanulni.

Apukád kényszerből dolgozik távol? Valószínű anyukád azért nem nevel rendesen, mert túl nagy feladatnak érzi, ez a két szülő közös feladata lenne. Persze biztosan nem kis dolog eltartani az egész családot!

Nehéz ügy. Hidd el, még ha anyud rád is szól, nagyon szüksége van rád! Próbáljatok együttműködni!

2009. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De már anyuval én beszéltem hogy mért azt csinálja , de akkor azt mondja hogy nem én vagyok a 4 gyerekkel otthon,és én nem tudhatom azt,hogy milyen velük,és nem bírja ha hisztiznek.

Apa azért dolgozik ott,mert ha itt dolgozna,akkor talán lehet hogy nem tudnánk pl kifizetni a kocsi részletét (muszáj volt nagyot venni)...

Kitűnő vagyok,így egyértelmű már hogy hova megyek :-))

2009. jún. 9. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szerintem anyukàdnak szûksége lenne tôbb kikapcsolodàsra és ebben segithetne neki valaki a csalàdban aki mondjuk 1 héten 1szer vagy 2 szer vigyàzz a gyerekekre. Talàn ha tôbbet szànna magàra akkor tôbbet tudnàtok beszélgetni is és lehet megvàltozna a gyerek nevelésrôl is a véleménye.

Valamit talàljatok ki.. Pl tôbb kôzôs programm kettesben anyukàddal.

Ha van mod rà akkor anyukàdnak is tôbbet kéne kettesben lenni apukàddal mikor otthon van hogy nônek is érezze magàt necsak anyànak mert igy bedilizik. Es talàn igy neked is jobb lenne hàtha akkor jobban kijôttôk

2009. jún. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

ez neked biztos furán hangzik de én örülnék, ha 4 kistesóm lenne és szívesen vigyáznék rájuk mert szeretem, ha nyüzsgés van körülöttem. jó, persze nem tudhatom, lehet, hogy hamar megunnám, belefáradnék.. de semmiképp se szökj meg.iskola után menj át a barátaidhoz.

és azért gondolj bele, hogy mégiscsak a tesóid, szóval nyilván szereted őket.. nemsokára használhatóbbak lesznek.. a 3,5 éves már 2-3 év múlva segíteni is tud majd!

2009. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Valahogy mindenképpen el kellene kezdenie anyukádnak nevelni a gyerekeket, mert ahogy leírod, ez nem nevelés, amit anyud csinál. Nem megverni kell őket, lehet másképpen is rendre szoktatni a rosszcsont kölköket. De te sajnos kevés vagy ehhez. Egyrészt azért, mert neked nem fognak szót fogadni, másrészt te egyedül hiába csinálod,ha anyudnak hisztiznek tovább. A gyerek addig megy el, amíg célt nem ér vagy be nem látja, hogy hiába hisztizik. Ha hisztizni kezdenek, akkor meg kell mondani nekik nyugodt hangon, hogy nem érnek el semmit a hisztivel és hagyják abba. Ha nem teszik, akkor ki kell jelölni egy büntisarkot és odavinni. Ha eljön onnan, akkor visszavinni egész addig, míg elcsendesedik. Ha abbahagyta a hisztit (ez az elején eltart egy jódarabig), akkor bocsánatot kell kérnie és meg kell ígérnie, hogy nem csinál ilyet többet. Aztán mehet játszani. Ha legközelebb megint hisztizik, megint ezt kell csinálni vele. Egy idő után a gyerekek így megtanulják, hogy meddig mehetnek el és, hogy nem érnek célt a hisztivel. Így anyukádnak is könnyebb lesz és persze neked is. Próbáljátok meg, már nagyon sok családnak segített ez a módszer.
2009. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt már csak a szuperdadus segíthet!!!! :D:P

2009. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ah..ezt annyira birom..anyád szül 4 gyereket 4 éven belül aztán meg rádsózza őket..mondd meg anyádnak,hogy ő szülte,nevelje is meg/fel őket..
2009. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha 13 vagy lehet most mész gimibe, menj koleszba ott nem fognak bas*tatni :D

Egyébként ez durva, én sem bírnám, 1 öcsémmel sem bírtam könnyen míg fiatalabb voltam, te még nagyon gyerek vagy ahhoz hogy ilyen problémákat oldj meg, mondd meg anyudnak hogy ha volt annyi esze hogy megcsinálja a tesóidat akkor vállalja értük a felelősséget... mivel te idősebb vagy talán veled kevesebb a gond, ebből azt szűrheti le hogy könnyen viseled, de ha radikális módszerekkel kimutatod hogy ez k*rvára nem kóser veled szemben akkor csak ráébred arra hogy mit kéne csinálnia...

ami amúgy nem kis kérdés

2009. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!