Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyerekem 10 éves. Nincs fönn...

Gyerekem 10 éves. Nincs fönn a fészbukon, mert szerintem még nem kell. Az osztályából elég sokan igen, kb. fele. Vannak sminkelt és/vagy pózolós (jó, fiúknál opcionálisan nem pózolós, esetleg bemutatós képek) képek. Most már tartalmaz kérdőjelet is?

Figyelt kérdés
Ezeknek a gyerekeknek a szüleik nem tudják, mit tesznek a gyerekeik, vagy tudják, sőt, direkt tetszik nekik?

2012. dec. 25. 11:46
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Tudom, kérdezzem meg a szülőket. Akár megtehetném, lehet, hogy meg is teszem. Bár nehéz egy ilyet úgy feltenni, hogy ne támadásnak vegye az az ember, illetve beleszólásnak, lásd még "mi közöd van hozzá...?!?!?"
2012. dec. 25. 11:48
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Manapság a szülők nagyrésze szereti az elektronikus bébicsőszre bízni a gyerekét, bele sem gondolva abba, hogy például egy 10-11 éves gyerek mennyire nincs tisztában azzal, kiket vesz fel ismerősnek, kiknek osztja meg ezeket a képeket. Aztán meg majd megy a csodálkozás, ha a gyerek 18 évesen már úgy ki van égve, mint egy 80 éves, és úgy is néz ki, azért, mert a szülők egy kis beszélgetés és odafigyelés helyett inkább lepasszolták a Facebook elé a gyereket.
2012. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
Ha 10 éves gyermekednek helyén van az esze, és jó vele a kapcsolatod, akkor nem kell tartanotok a facebooktól. Az csak egy virtuális közösség, és kellemes érzés, ha tagja vagy. Tudni kell használni.
2012. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Én még nem akarom, hogy fönt legyen a fészbukon,ő sem küzd érte.Én fönt vagyok, használom is, képek is vannak fönt. Amit már a felvezetésben is írtam, lehet, hogy a szülők nem hogy tudják, de még biztatják is. Ami még rosszabb szerintem, mint a nemtudás. Csak azért gondolom, hogy így is lehet, mert mindenkin, ezeken a 10éves gyerekek 30-40 éves szülein is nagy a nyomás a média részéről stb., és minden azt sugallja, hogy akkor vagy menő meg valaki, ha .... ilyen cipő, olyan ruha, amolyan hajvasalás stb., hogy a viselkedésről ne is beszéljünk. És ezek hatására a szülőnek is van már egy olyan elszabott világképe, hogy mondjuk 3évesen már úgynevezett szexi ruhát ad a kislányára, akkor nyilván tetszik neki a ribancos pózolás is. Fene tudja.
2012. dec. 25. 12:41
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Már ne is haragudj 2. válaszadó, de egy 10 éves gyerek még nemigen tudja, hogy milyen káros hatásai vannak ennek az oldalnak. Olyna globális szintű facebook-függőség alakult ki az embereknél, hogy sok embernél már hiánytünet lépne fel, ha 1 napig nem használhatná. 10 évesen egy ilyen vackot nem kell még elkezdeni használni. Én is jól megvoltam anno 10 évesen közösségi oldalak nélkül. Jah, hogy találkozni, meg telefonálni már nem menő? Bocsánat.

(18/F - csak hogy lásd, nem egy őskövület beszél)

2012. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Teljes mértékig igaza van az utolsó válaszolónak.
2012. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

sokszor van, hogy megjelölnek ilyen gyerekek /14 alattiak/ akiket nem ismerek. Általában végig nézem a képeiket de ott hagyom őket függőben. De mindegyiknél az jut eszembe, hogy jézusom ez nem túlzás egy kicsit? /mondjuk néhány emberről a korosztályomból is ezt gondolom/


Annyira nem vagyok öreg de mindig lefut így az agyamban, hogy: bezzeg az időmben ennyi idősen az utcán játszottunk a többiekkel. /kis városba lakok/


18/l

2012. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10-12 éves gyerek még nem tudja felfogni, hogy a közösségi oldalazás mivel jár!

A 11 éves - egyébként teljesen normális, kitűnő tanuló és szorgalmú - unokahúgom is olyan fürdőruhás-pózolós képeket tett ki magáról, hogy leesett az állam. Utána pedig felnőtteknek szóló alkalmazásokat is használt.

2012. dec. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Utolsó, szuper, ez valami konkrétum: a szülei mit szólnak hozzá? Vagy b...nak rá? Egyáltalán nem figyelik a kislány netezését? Én is odaengedem a gyerekemet már a nethez, de nix olyan, hogy órákig az én jelenlétem, tudtom nélkül netezik. Unokahugid?
2012. dec. 25. 16:06
 10/28 anonim ***** válasza:
24%

Az én 4! éves fiam is fent van a facen! Az apja töltögeti az oldalát! Miért lenne ez baj?

Sőt a 13 éves fiaim is fent vannak, a 20 évesről nem is beszélve!

Mivel normálisan vannak nevelve, normális példát látnak maguk előtt semmi félnivalónk nincsen a net ártalmaitól.

Mindenkinek (a 4 évesnek is) van külön számítógépe! Akkor használják, amikor akarják. S a nagyok kitünő tanulók, úgy hogy SOHA nem osztom be az idejüket, akkor neteznek, amikor akarnak, akkor tanulnak amikor akarnak....

Tudják ők mi a dolguk, s mi az érték mi nem!

2012. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!