Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Másik városba akar iskolába járni.

Figyelt kérdés
15 éves lányom most jár 9. osztályba. A város 2. legerősebb iskolája. Nagyon rossz lesz a félévi bizonyítványa, több tantárgyból is bukik és sok lesz a kettes is. Sőt, ebben a félévben elég sokat lógott amiről én csak most szereztem tudomást. Arra fogta, hogy nem tetszik neki az iskola és nagyon nehéz. Persze ebben igaza van de elég erősen közrejátszik az is hogy szinte semmit nem tanul. Nagyon sokat járkál el a barátival hétköznap és hétvégén is. Most megbeszéltük, hogy iskolát vált de egyik sem tetszik neki ami a városban van, szóval kitalálta hogy ő Pesten szeretne iskolába járni. Pest kb. másfél órányi vonatútra van tőlünk ezért kollégistának kéne lennie. Aggódom hogy ha én ebbe most bele megyek akkor még jobban ellazázza a dolgokat és még kevesebbet fog tanulni mert nem lesz ott senki aki mondja neki hogy tanuljon. Nem tudom mit kezdjek vele. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2013. jan. 9. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, amit te. Ha most, folyamatos szülői felügyelet mellett is elmászkál és nem tanul, akkor szerinted mi lesz, ha a "maga ura" lesz? Szerintem ne menj bele. Igenis meg kell erőltetnie magát, és leülni tanulni. Minden este kérdezd ki tőle a leckét, és azután nézd meg a jegyeit. Nem baj ha nem kitűnő, de ha tanul minimum 3-asnak kellene lennie. Mondd neki hogy 2. félévben bizonyítson, mégpedig úgy, hogy meg lehet benne nbízni, tehát leül tanulni. Ha nem hajlandó, akkor az iskolaváltás tök fölösleges lenne, főleg ha olyan messzire akar menni. Többet ártana, mint használna.
2013. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd,inkább beszélgess el vele,hogy észhez térjen és ne lógjon.
2013. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én testvéremnek jót tett a kollégium (bár neki kötelező) másfélórás kimenőjük van este tanulószoba is kötelező ahol van nevelőtanár és figyel rájuk igy muszáj nekik tanulni

van akinak jót tesz van akinek nem

2013. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak akik bejárnak másfél órás út ellenére is.
2013. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tanul,teljesen mindegy melyik iskolába jár.A lányom kollégista,ott se áll felettük senki hogy tanuljanak.Van tanulószoba,de vagy tanul vagy nem,sokan sajnos nem.Kimenő meg elég sok van,a lányoméknál este is kiengedik őket boltba,stb.Meg hát nem kell hogy kimenjenek,a fiatalok egymás közt elütik az időt.A lányom jó tanuló,cikizik is emiatt,hogy készül az órákra,mert bizony nem az a jellemző.Én úgy gondolom ha a lányodat felvették az adott iskolába tudna egy bizonyos szintet teljesíteni.Azzal hogy koliba akar menni ki akar bújni az amúgy is laza szülői felügyelet alól.Ilyen tanulmányi eredménnyel nem engedném főleg hétköznap lógni a barátaival.Hogy-hogy most tudtad meg hogy nem jár be az órákra?Nem tartod a kapcsolatot az osztályfőnökével?Hogy mit kezdjél vele.Hát lehet hogy már késő bármit kezdeni.Beszélni kellene vele,és szigorítani.Én nem engedném neki a váltást,csak ha ezt a tanárai is javasolják.
2013. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ne enged meg neki , hogy kollégista legyen , sőt csinálja végig ebben a suliban ezt a fél évet még . ne enged el hétközben a lányodat a barátaival , max azután , hogy kész a házija . nincs kész =nem megy sehova . hétvégén is max egy napra mondjuk szombatra . elmehet aznap azt csin. amit akar egész nap , de másnap egésznap tanulás . tartsd egy kicsit keményebben a gyeplőt , ez így ahogy most van nem fog menni . sok sikert
2013. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a hiba ott kezdődik, hogy nem tudsz a gyereked tanulmányi eredményeiről. A párom tanár, látom a tanítványokat és a szülőket és rengeteg szülőnek bizonyítványosztáskor jut eszébe, hogy JA, de hiszen megbukott!


Megnézed minden hónapban legalább egyszer az ellenőrzőjét? Bemész minden szülőire? Ha rossz eredményeket hoz a gyerek, beszélsz az osztályfőnökkel és a szaktanárral és elfogadod a véleményüket? Ha rossz jegyeket hoz haza, letiltod 1-2 szabadidős tevékenységét és leülsz mellé tanulni?


Ezek lennének az alapvető dolgok. Tudom, hogy könnyű távolról mondani a tutit, de ettől még át kéne gondolnod ezeket.


Pest.. Csak akkor, ha elég közel laktok, hogy hajnali keléssel bejárjon. Egyébként nem ajánlom. Ilyen tanulmányi eredménnyel nyilván nem egy top gimnáziumba fog járni, ahol magára szedhet valami fegyelmet. A többiben csak még jobban elkanászodna.

Közben megnéztem, hogy másfél óra. Ez még beleférhet. A párom egy városszéli gimiben tanár, oda járnak sokan vidékről. Felkelnek időben, aztán mennek.


Ha nem tanul és még LÓG is, akkor egy olyan mondatra, hogy "túl nehéz és nem tetszik", minimum egy harci kiáltással válaszolnék! Az pedig pláne röhej, hogy még ő diktálja, hogy hova szeretne menni tanulni.


Én annak a pártján vagyok, hogy egy ilyen félévivel egy hónapig ne engedélyezz neki napi egy óra kimenőn túl többet. Az elég arra, hogy sétáljon egyet egy barátnőjével suli után, vagy valaki felugorjon hozzá hétvégén. A többi időben duzzogjon csak a szobájában, vagy csinálja a háziját, ülj rá kicsit te is és vasald be rajta a leckét!


Félévi iskolaváltás nem kifejezetten ajánlott, mert mire beilleszkedik az új iskolába, az már több hónap, ráadásul máshol is tartanak az anyagban a másik iskolában, tehát lesz mentsége (alibije), aztán májusban megint ott fogtok tartani, hogy Karókarókaróketteskarókaró.

Ez a korosztály a legnehezebb ügy, ilyenkor megbolondulnak (szoktam tapasztalni, amikor párom egyik-másik nap kicsit ráncosabban jön haza), de pont ezért kell jobban odahatni! Ha folyton eljár otthonról, igazán nem kell sajnálni, hogy ne tudta volna kiélvezni ezen éveit. De közben dolgozni is kell!


Nem tudom, mit terveztek gimi után, de bármiféle felvételihez az utolsó két tanult év jegye kell. Bizonyos tárgyak esetében már a mostani évei is számíthatnak, de a legtöbb esetben a 11-12. év a döntő. Szóval tizedik osztály végéig van időd, hogy kigyötörj belőle egy négyesközeli átlagot, ha szeretnétek, hogy továbbtanuljon.

2013. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszínte véleményt akarsz?


Én 18 éves vagyok. Idén érettségizek. Viszonylag erős szakközépiskolába járok. Nálunk nem volt választás. Nem lehetett azt mondani, hogy bocsi én nem akarok itt tanulni. Anyáék úgy voltak, hogy ide mész és kész. Nem volt választás.

Sose voltam jó tanuló de mindig leültek velem tanulni. Márha lehet azt úgy nevezni. 9-10 be nekem 5 2-esem volt úgy, hogy kémiából majdnem buktam.

Ennek csak most érzem az eredményét. Tavaly és idén csak 1 db 2esem volt.

Úgy gondolom, hogy nektek is ezt kéne. Illetve fogadóórákra bejárni. Egy idő után másképp állnak a tanárok az emberhez ha rendszeresen bejár a szülő.

Illetve rövidebb pórázra fognám. Hoznám vinném a suliba.

És minden lépését figyeltetném. Pl:. ha lógik egyből hívjanak stb.


Nem vagyok olyan öreg de ennyi erővel mondhatnám, hogy bezzeg az én koromban...

2013. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!