Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányok! Hogy rendezzem...

Kamasz lányok! Hogy rendezzem (alakítsam) át a 14 éves lányom megunt szobáját? Ti mit, hogy csinálnátok? Meglepetés lenne, és ezért szeretném, ha vele korabeliek is adnának egy-két saját ötletet.

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van, ötszobás családi házban lakunk. Mindhárom csemetének külön szobája van, és mindhárom az ő ízlésük, igényük, kívánságaik szerint lett berendezve annak idején, amikor ideköltöztünk.

Nagylányom viszont idén lesz 14 éves, és úgy vesszük észre, sőt, ő is utalt már finoman rá, hogy túl kislányos a jelenlegi szobája. Osztottunk-szoroztunk az édesapjával, és úgy gondoltuk, hogy a születésnapjára (augusztusban lesz) egy kicsit átalakítanánk a szobáját.

Ebben szeretnék tanácsot kérni Tőletek.


A szoba jelenlegi kinézete: ahogy belépünk az ajtón, a lábunk alatt találunk egy nagy, kék szőnyeget, rajta színes szívekkel, virágokkal, madarakkal (még annak idején az IKEA-ban vettük). Az ágy előtt (az ágy egy nagy, kétszemélyes, szintén IKEA-s ágy, amin a ugyanolyan mintájú falvédő van, mint amilyen a szőnyeg mintája (de nem magán a falon, hanem az ágyon, közvetlenül a fal mellett. Olyasmi, mintha két hosszú párna lenne) egy kék színű babzsákfotel van.

Az ágy mellett van egy könyvespolc, fából, tele régi mesekönyvvel, társasjátékokkal, plüssökkel.

Az ággyal szemben van az íróasztal, szintén fából, a falon egy poszter, az asztal mellett pedig egy sárga, süppedős, gurulós szék. Illetve az asztal fölött is van még egy polc.

Az ablaknál pedig megint egy polc található (a változatosság kedvéért fából :D), azon vannak a tancuccok, meg néhány kis növény.

Végül pedig, a fal (a kisasszony 4 évvel ezelőtti kívánságának megfelelően) kék színű, a plafon pedig fehér (de volt már babarózsaszín is).


Nagyon várom az ötleteket, mindenre kíváncsi vagyok, és köszönöm szépen előre is!!!


2013. máj. 7. 16:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A szőnyeg- és falvédő-, illetve függönycsere már biztos. ;) Most azon gondolkozom, mit lehetne csinálni azzal a bazi nagy ággyal (mert a lecserélés már nem hiszem, hogy beleférne a keretbe), viszont olyan nagy helyet foglal, hogy szívem szerint most jól fejbe vágnám magunkat, hogy minek vettünk kétszemélyes nagyágyat a lányunknak, aki világ életében egyedül aludt... :D
2013. máj. 7. 17:26
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Ne aggódj Kedves Kérdező, nagyon jó lesz az a nagy ágy, ha majd idősebb lesz a lányod, és lesz egy KOMOLY barátja. Én most a saját ízlésem szerint írnám le álmaim szobáját, és én nagyon csajos is vagyok.

Szóval: A falat én valami nagyon ad színre festeném, pl. pink, magenta. A fa bútorok maradnának. Új ágytakaró, párnákkal. Egész alakos tükör, főlé egy led csík, mert az szerintem nagyon hangulatos. Új íróasztalszék, tárolódobozkák, pihe-puha fehér szőnyeg. Egy kényelmes fotel, mellé állólámpa. :)

2013. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Én is pont a 14. szülinapomra kaptam egy szobaátrendezést. De egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy rendezze be maga. Én biztosan nem örültem volna, ha a szüleim rendezik, alakítják át, mert ahogy ismerem őket a jó szándékuk nem elég sajnos.


16L

2013. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Kedves ötlet,de csak akkor vágj bele, ha tényleg egyezik az ízlésetek :)

Egyébként nekem nagyon tetszik,ha az egyik fal más színű vagy ott valami díszes tapéta van. Szépen tud érvényesülni és nem válik giccsessé,nem mellesleg, egy kis falrészt olcsóbb tapétázni mint az egész szobát :)

2013. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Mi a kedvenc színe? szerintem a társas játékokat meg ilyeneket belehetne rakni egy szekrénybe (nem polc) kivéve ha kinn akarná hagyni. A polcokra pakolhatna olyan cuccokat amik úgymond "menőbbek" Én össze egyeztetném a fa bútorokat 1 féle fára. A szőnyeget meg az ágyneműt valami korához illőbre. :)
2013. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

Vannak nagyon szép falmatricák is, az árok sem olyan vészes! :)


[link]

2013. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, áruk.
2013. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

Mostanában elég nagy divat lett az is, hogy az ágy köré felrakják a karácsonyfaizzósort és a falra köré szövegeket rakosgatnak fel, vagy barátokkal közös képet, ilyesmit. :) Nagyon hangulatos tud lenni. Ha szereti a zenét, akkor esetleg már nem használatos bakelitlemezeket is lehet a falra rakni.. :)

[link] pl így

[link] vagy így :)

2013. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a falat nem kell bántani, ha szereti, és főleg nem, ha tényleg a véleményének kikérése nélkül csináltok mindent.

Ami nekem 14 évesen már nagyon hiányzott volna, ahogy írták már, a tükör. Ehhez hasonló szekrényem van : [link] , csak szebb és jóóóóval nagyobb. Kb 10 éves korom óta megvan, hát eléggé hiányozna ha nem lenne. :)

12-es válaszolóval eléggé egyezik az ízlésünk. Nekem is pink a szobám, bár olyan, hogy az egyik fal sötét pink, az egyik 3 színből álló csíkos (bordó, sötétrózsaszín, közepesen erős rózsaszín), 2 pedig világos rózsaszín. A plafon pedig fehér. És én ehhez pont egy pihe-puha fehér szőnyeget, és egy sima (de azért szép) fehér függönyt képzeltem el. A drága kis szőnyegemre várok már kb féléve, de mostmár majd csak meglesz. :D

A fatábla is nagyon jó ötlet, én is gondoltam már rá, hogy kéne.


Kérdező, szerintem lényegében elég annyi amennyit írtál (függöny, falvédő, szőnyegcsere) + egy nagy tükör, esetleg tv?

2013. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

15 éves lány vagyok.Nem tudom,hogy mennyit szántok rá ,de van néhány ötletem:


- a babzsák maradjon:D

-nagy tükör jöhet

-nekem is van parafatáblám,tényleg jó ötlet,én IMÁDOM.

-ha szeret olvasni,akkor például egy ilyen könyvespolc:

[link]

-a falvédőt vegyétek le,és ha van rá keretetek a szőnyeget is cseréljétek ki/esetleg leparkettázhatnátok

-kaphatna egy nagy álomfogót az ágya fölé,az mostanában divatos

-mesekönyvek/plüssállatok (kivéve a kedvencek,azok maradjanak) átmehetnének a kisebb tesóhoz

:)

2013. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!