Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan írjam le, hogy a fiam...

Hogyan írjam le, hogy a fiam nem akar vallásos lenni, nem hisz ezekben a dolgokban de közben meg van keresztelve?

Figyelt kérdés
Mit lehet írni ilyenkór.. Abszolút nem jár vallas órákra és nem szeretném ha emiatt ismételne. Fogalmazzatok meg egy levelet mert egyszerüen nem tudom, hogy mitévő legyek.
2009. okt. 6. 18:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
igen
2009. okt. 6. 19:48
 12/20 A kérdező kommentje:
vizsgázhat csak ő nem akar
2009. okt. 6. 19:49
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
gondolom lesz még más is az életében, amit nem fog akari! Ne hagyd hogy a fejedre nőljön!
2009. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem irigyellek! Az oké, hogy értékválságban van, de nem a hitről, hanem a tanulásról szól. Lehet, hogy durván hangzik, de ha nem tudod kihúzni a kakiból, majd tanul a saját bukásából. Hányszor elesik és feláll az ember az életben...
2009. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%
Te jó ég!Miért kell ráerőltetni valakire valamit?Főleg egy olyan tantárgyat amitől sem okosabb se műveltebb nem lesz?Ez miért olyan fontos???Ez legyen a legnagyobb bajod a gyerekeddel hogy nem jár hittanórára!!!!!!!!!Unatkozó szülők...:S
2009. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

akar erre kárni vagy nem?

ha nem, írd meg, hogy a fiad nem vallásos, nem akar hittanra járni, és te sem tartanád helyénvalónak

ennyi

2009. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha kötelező, akkor nem írhatja azt, hogy nem akar járni...

Én egyházi gimibe járok, már ötödik éve, nem érdekel a vallás, nem ezért mentem oda, de azzal hogy valaki jelentkezik, elfogadja, hogy heti két hittanórán részt kell vennie kötelezően. Meg vagyok keresztelve, sőt még bérmálkozó is voltam, mégsem hiszek igazán, mondjuk úgy inkább csak a saját istenemben. Ahogy a tanár előadja az egészet, az még inkább idegesítő, de kötelező. Jól lehet közben másik órára készülgetni, keresztrejtvényt fejteni, vagy körmöt reszelgetni... DE mindezeket félretéve, azért fél füllel ott szoktam lenni, és azt kell hogy mondjam, igen is ad egy bizonyos alapműveltséget. Az hogy egy ember tudja a teremtés történetet, ki az a Noé vagy Mózes, mit ünneplünk karácsonykor, húsvétkor, hogy is működnek az egyházi rendek, szertartások szerintem elengedhetetlen hogy tudja az ember! Ezek igen is olyan dolgok amik az alapműveltséghez tartoznak.

Én levélírás helyett inkább leülnék beszélni a tanárnővel, elmondanám neki, hogy tudom hogy fontos a hit és a vallás, de a gyerek ezt teljesen elutasítja és egyszerűen nem tudsz vele mit csinálni, nem kényszerítheted hogy járjon. Talán tud rá valami okosat mondani. 19/L

2009. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
22%

Pfuhh gecc... fiad helyében én is sz*rnák az egészre... Mit kell azt a szerencsétlen gyereket ilyen hülyeségekkel zaklatni, nyilván van neki jobb dolga is, mint hogy ilyen felesleges dolgokkal tömni az agyát.

M?iért nem vált sulit, ahol nem kell kötelezően hittanra járni?

2009. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
A fiad helyében én sem járnék. Egész nap olyat hallgatni amiben nem hisz az ember... :S hát sajnálom szegényt. Egy 15 éves már el tudja dönteni hogy hisz-e Istenben vagy nem. Engemet már 12 évesen sem lehetett volna ilyen órákra kötelezni.
2009. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én is megvagyok keresztelve és nem vagyok vallásos.Sőt egyáltalán nem érdekelnek az ilyesmi dolgok...mégsem írtunk senkinek levelet :)

bocs ha esetleg bunkó voltam :)

2010. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!