Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg elvárható a kamaszoktó...

Tényleg elvárható a kamaszoktól, hogy szinte eltartsák saját magukat?

Figyelt kérdés
Jó pár kérdésnél olvastam már, hogy ha egy középiskolás gyerek "panaszkodik", hogy a szülei nem vesznek neki semmi ruhát, akkor többen felháborodva írják, hogy hogy is várhatja el ezt egy 16 éves gyerek. Mert örüljön, hogy fedél van a feje felett, enni kap stb. Ha egyéb "luxus" dologra vágyik fogja magát és menjen dolgozni, és vegye meg magának, sőt esetleg adjon is haza pénzt. Tényleg ez lenne a normális? Egy szülőnek nem támogatnia kellene, és mindent megadnia a gyerekének, amíg teheti, vagy legalábbis amíg (közép)iskolába jár a gyereke? Miért van az, hogy sokan úgy gondolják, hogy ahhoz elég felnőtt egy kamasz, hogy dolgozzon és finanszírozza magának azt, amit egyébként a szülőnek illene, de ha bulizásról, párkapcsolatról van szó, akkor még gyerekként néznek egy tizenévesre? Tényleg azok lennének a "rossz" szülők akik nem csak kiskorban öltöztetik "szép ruhákba" a gyereküket és vesznek meg sokszor felesleges dolgokat (is), hanem ezt igyekeznek a kamasz és "felnőtt" gyereküknek is megadni?
2009. nov. 10. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom kedves kérdező te hány éves vagy?! Szerintem még nagyon fiatal. Eléggé összetett dolog amiről kérdezel.

Hidd el, hogy nagyon sok szülő szívesen adna még többet a gyermekének, ha megengedhetné magának. Sokan nevelő szándékkal húznak határokat. Az én apám mindent fizetett ami általában elvárható. De ha bulizni mentünk vagy vmi másra kellett a pénz, hát meg kellett érte dolgozni. Nagyon sok ismerősöm van akik nagyon jól állnak, de még felnőtt fejjel is apuka tartja el őket, mert így szokták meg. Ha azt akarod, hogy felnőttként nézzenek rád, akkor felnőttként kell viselkedni. Ha pedig eltartanak, akkor fogadd el a szabályokat! Sablon duma, de nagy igazság!

35

2009. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem nem várható el ez egy kamasz gyerektől, de sajnos sok családban előfordul, hogy a szülők nem keresnek annyi pénzt, hogy ezeket tudják finanszírozni. Én is annak idején 13 éves koromtól én vettem magamnak a ruháimat, mert nem engedhette meg magának anyu, hogy azt is fizesse. Kaptam minden nap 200 forint kajapénzt, hogy a suliba tudjak venni inni meg enni, azt félretettem és abból ruházkodtam. Persze azért anyu is vett pár dolgot, de a javát én fizettem. Én nagyon remélem, hogy az én gyerekemnek akkor is megtudok majd adni mindent, de persze ha mondjuk ő kitalálja, hogy neki egy 20.000 forintos gatya kell, lehet azt fogom mondani neki, hogy spórolja össze az árát. Akkor jobban meg is becsüli az ember, ha ő adja ki érte a pénzt, illetve megtanulja beosztani.

2009. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert ha egy tini akar egy akárhányszázezres cuccot akkor a szülőnek kötelessége megvenni????Ez azért nem így megy!Meg kell tanulniuk bánni a pénzzel...ha a ruhát és egyebet magának kell megvennie az tényleg csúnya dolog...de tudod a kamaszok MINDENT akarnak!!!!És nem minden szülő teheti meg,hogy elindítsa a gyermekét bulizni minden héten 10 ezer Ft-al,hogy ő jól érezze magát...ha mindent a seggük alá tolnának a szülők (most van sok ilyen) akkor később milyen emberek lennének a világon!A 100 éves anyuka tartsa majd el fiát és családját,csak mert neki kell valami más és vesz egy sportkocsit!Ezt te sem gondolod...egy gyereknek szabályok és határok kellenek,hogy embert faragjon belőle a szülő!Nem pedig 100 ezres IPhone...14 évesen robogó és minden héten buli a legdrágább legmenőbb helyen!
2009. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan fiatal, nekem is van már egy 10 éves lányom :)Pont ezért merült fel bennem ez a kérdés. És természetesen nem azt mondom, hogy mindent a segge alá kell tenni egy gyereknek, de én akkor is úgy érzem, hogy vannak dolgok amit kötelességem megadni a gyerekemnek, mert nem ő akart megszületni, hanem én vállaltam. Nekem a minimum, hogy taníttatom és ruházom (az más dolog, hogy én igyekszem a jó minőségű márkásabb cuccokat megvenni neki (is), de tisztában vagyok vele, hogy ezt nem teheti meg mindenki), de tényleg azt látom, hogy sokaknak ez nem természtes. Azzal én is egyet értek, hogy nem kell hetente teli tömni a zsebét pénzzel, ha bulizni akar, meg spórolásra kell tanítani, de hogy spóroljon egy olyan gyerek, aki kap mondjuk havonta 2000 Ft zsebpénzt, és ebből kell a ruháit venni, ebből kell szórakoznia stb? Lehet én kényeztetem el a gyerekem (bár én nem érzem ezt annak), de szerintem az nem várható el, hogy szinte mindent magának vegyen.
2009. nov. 10. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én is hasonlóan gondolom, mint te. De megpróbálhat "luxus" dolgokra ő spórolni, igen abból a kevésből. Legfeljebb, ha látod az igyekezetét, kipótolod. Ennek inkább nevelő célzata kell, hogy legyen. Mi is abból a kevésből gazdálkodunk, ő is azt csinálja kicsiben.:-)
2009. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Ezek a gondolatok bennem is felmerültek már!

Sajnos van olyan ismerősöm, aki 19 éves (épp befejezte a középsulit), és érettségi után elment nyári munkára egy hipermarketbe árufeltöltőnek és a szülei elvették a pénzét, mondván van annak otthon helye. Más ismerőseim (lányok, 12-18 között) nem kapnak ruhákat, parfümöt vagy bizsukat, mert effajta "fölösleges" cuccra keressék meg a rávalót. Ezek közt a csajok közt van olyan, aki jogra készül, keményen tanul, de még azt is elvárják az édesszülei, hogy dolgozzon suli után meg szünetekben!


És ezekkel én rohadtul nem értek egyet. Ha valaki gyereket csinál, és teszi ezt tudatosan, akkor vállalja el, hogy gondoskodik róla. Nem a legmárkásabb holmikat kell neki megvenni, főleg ha nem is nagyon van rá pénz.


Nekem a szüleim szerencsére normálisan keresnek, természetesnek veszik, hogy ruháznak, etetnek, ha épp kirándulni megyek a barátnőkkel, adnak zsebpénzt (nem tízezreket, és nem kell túlozni ezzel kapcsolatban!). Egyetemista vagyok (Közgáz), és a szüleim nem engedik, hogy dolgozzak mellette! Apa szerint nekem most tanulnom kell, hogy átmenjek a vizsgákon és megszerezzem a diplomát, ne csúszkáljak féléveket munka, stb miatt. És azt is mondta, hogy amíg megtehetik, támogatnak anyagilag, ami persze nem egyenlő azzal, hogy 35 éves koromban is élősködni foguk rajtuk. Remélem, hogy dolgozó felnőttként majd meghálálhatom a támogatásukat mind anyagiakban, mind más dolgokban.


Úgyhogy szerintem Te jól neveled a lányodat. Aki meg elvárja hogy "dolgozzon meg mindenért a büdös kölke", az nézzen magába! És nem kell túlzó elenérveket mondani, h élősködés, meg 10000 Ftos cuccok! Sokan nem ezt várják el a szüleiktől, csak azok kiforgatják ezt is. Gáz!


19,5/L

2009. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

De te utolsó most megint olyan vagy akinek a szülei már bocsánat szinte sz@rják a pénzt!Nem mindenki képes rá!És most megint ott tartunk,hogy aki nem engedheti meg,hogy ellássa pénzzel a gyermekét a diplomáig 23-24 éves koráig az ne is szüljön!Meg kell tanulnia bánni a pénzzel!Nem azt mondom,hogy ruhákat maga vegye,hanem hogyha bulizni akar vagy egy új telefont (a maiak már nem olcsók)akkor ott a diákmunka!Én 16 éve koromtól dolgoztam,telefont én vettem,amellett leadtam pl:40-ből 20-t,hogy segítsek anyának,a többit költhettem bulira és egyébre!!!Mégis ember lettem és azt a telefont,amit a nyári munkámból vettem SAJÁT MAGAM nem adnám semmi pénzért!!!!!!És ezt kell megtanulnia!Azt,hogy amiért megdolgozik azt megbecsüli és nem adja soha semmiért!Tiszteli magát,amiért képes volt rá!Én még az érettségi szünetben is dolgoztam,mégis rendkívül jó lett a bizim!

20/L

2009. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne értelmezzétek félre a kérdést! Itt ruháról van szó, nem drága mobilról, legmárkásabb cuccokról, egyszerű ruháról. És szerintem a kérdezőnek igaza van.
2009. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ha nem tanítjuk meg a gyereket a pénzzel bánni, csak szórni fogja.
2009. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

a 19 éves Corvinusos lány vagyok (én írtam a hosszú hozzászólást) és a szüleim keresete nem éppen a legmagasabb, de nem is tizenezres ruhákat vesznek nekem! és nem sz@rják a pénzt, és gusztustalan hogy ilyet írsz! Éppen ismerek olyan embereket, akik gazdag üzletemberek és minden drága holmit megvesznek a gyereküknek, de amúgy meg nem az én dolgom, és nem fújolok rájuk, hogy szemetek, elkényeztetik a kis g*ci fiacskájukat!!! álljon meg a menet!


A szüleim nem a legmárkásabb és legdrágább cuccokat veszik meg nekem, de a szükséges dolgokat (új kabát mert a réginek rövid már az ujja stb) igenis megkapom tőlük és szégyen, hogy valaki emiatt azt hiszi hogy egy elkényeztetett p*csa vagyok! Velem csak törődnek... úgy látom nem mindenkire figyeltek oda így gyerekkorában, aztán meg egy fröcsögő, irigy felnőtt lett...


Kedves kérdező, ne hallgass az ilyen elmebetegekre!


Ja, és én diákmunkából, ballagásra kapott, majdnem két év alatt összespórolt pénzből vettem a laptopomat, például, és ronda dolog így beszólni valakinek, úgy, hogy a körülményeit se ismerik... de hát ez a magyar ember, csak a másik bukszájában turkál, meg "dögöljön meg a szomszéd tehene is".


le is pontozhattok, attól még legalább részben igazam van.

2009. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!