Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves gyermektől...

2 és fél éves gyermektől elvárható, hogy személyi adatait meg tudja mondani?

Figyelt kérdés
Teljes neve, életkora, lakcíme (város,utca,házszám), apa, anya hivatalos neve.
2011. márc. 21. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem.


Ha tud is beszélni szerintem minden 7-10. gyerek képes erre.


vegyél neki feliratozható karkötöt ha tömegbe viszed.

2011. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Aki 2 évesen beszélt, attól talán igen. A fiam most kezdett mondogatni, örülök, ha a keresztnevét megmondja:)
2011. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem várható el. Első osztályos korukra illik mindezeket megtanulni. Ha mégis tudja, akkor nagyon ügyes.
2011. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

:) Enyém meg tudja ezeket mondani kb. 3 hónapja. Most 27 hónapos. Tehát két éves kora óta tudja, de csakis akkor mondja, ha olyan kedve van!! Tudja a lakcímünket, (város, utca, házsszám), anyja, apja nevét, saját nevét...


De ha elveszne mondjuk, és kétségbe lenne esve, tutira nem tudná megmondani.. Sose kerüljön rá sor.


Amúgy nem várható el. Enyém másfél évesen kezdett beszélni értelmesen. A szomszéd kisfiú 2,5 éves, még csak pár szót mond. Nem egyformák.

2011. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

2év3hós, csak a keresztnevét mondja, 2 éves vagyok, Csepelen lakok. Ha nagyon tanakodik, jó esetben megmondja a mi keresztnevünket (apa,anya).

Nem hiszem, hogy ez elvárás, engem pl tök idegesít, amikor emberek ezt kérdezgetik a lányomtól, hogy és hogy hívják az anyukádat és mi a vezetékneved. Szegény csak áll, és azt sem tudja, mi a kérdés, nemhogy a válasz.

2011. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Lányom novemberben volt két éves, és tudja a teljes nevünket, hogy hol lakik, hány éves, hány éves.

Nem erőltettem, megragadt benne. Ő már 1,5 éves kora óta folyamatosan beszél, tud mondókákat, kis énekeket is. Pl. boci-boci tarka...

Bár ezzel semmit nem érek el, mert idegenek előtt nem beszél- szóval igazából csak itthon probukálja ezzel magát, ha történne valami, tuti csak ordítana, és nem mondaná el. De hát nyilván nem fog.

2011. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem nem.Ha megtanulja jó,de elvárni semmiképp nem várható el.sok mindent megtanulnak ebben a korban,nyilván ha ezeket sulykolja bele az ember akkor megtanulja,de mint látjuk is,elmondani úgy se fogja.fiam 2 éves,a nevét életkorát,és az s apa keresztnevét tudja,de a családon kívül gy se mondaná meg senkinek.mert ebben a korban az idegenekkel nem kommunikálnak annyira.szerintem óvodáskorra már talán alkalmazható is.miért a te csemetéd másnak is felsorol mindent?
2011. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Én kislányom 2,5 éves ő tudja mondani a saját meg a mi nevünket életkorát teljes lakcímet.Meg a pocaklakó hugi nevét és ilyenkor a szomszéd kiskutya nevét is mondja.

De az én kislányom már 16 hónaposan mondatokba beszélt.Van olyan kis barátunk aki ugyanennyi idős és még csak kb 10 szót mond úgyhogy nagyon változó hogy fejlődnek.

2011. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez még nem elvárható. Ha tudja, örülj neki, ha meg nem tudja, majd később megtanulja...kiscsoportban is tanítjuk. Az én kislányom is 2,5 éves. Tudja a nevét, hogy hány éves, melyik városban lakik, de utcát nem akar mondani (pedig tudná), se a mi nevünket... inkább azt mondja, apa nem Szilveszter, anya nem Zsuzsa.. Még ráér, nem erőltetem, főleg, hogy amúgy se produkálná magát idegeneknek, hiába kérdeznék, neki idő kell, hogy feloldódjon..
2011. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Ez mostanába valamiféle verseny, a 2-3 éves gyerekeknél, vagy inkább a szüleiknél??

A 2 éves lányom ha kérdezem, hogy hívnak, megmondja az keresztnevét és ennyi.


Nem rémlik, hogy fiam 2-3 évesen többet tudott volna.

2011. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!