Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért változhat anyát szerető...

Miért változhat anyát szerető fiú, anyát megvetővé? Hogyan lehetne ezt a folyamatot megforditani? Én soha nem bántottam miét fogja rám?

Figyelt kérdés
Férjemmel most válunk a nagy fiam 16 éves már ott tartunk hogy a fiam gyűlöl hazugságokat fog rám amit úgy tüntet fel mintha megtörténtek volna. Próbálok megértően türelmes leni vele de csak a maga és a körülötte lévő nagyszülők véleménye számit neki, már amikor szóba áll velem. A nagyszülei folyton szidhatnak előtte engem elfogadta az apja új szerelmét az apját dicséri . Elvárja hogy én alázkodjak meg mindenki előtt az ő környezetébe. Ők aláztak meg ők távolitotak el a gyerekeimtől ellenem nevelik a fiaimat. Mit tehetnék hogy újra a régi vagy hasonlóan jó kapcsolatom legyen a fiammal, vissza kapjam az én kedves megértő fiamat?

2014. márc. 27. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, vissza fog térni. Most kamasz, váltok, széthull körülötte minden. De 3-4 év múlva megérti majd mi történt vele, és visszatér hozz. Ha el tudsz költözni egyedül, próbálj új életet kezdeni, munkába elmélyedni, hagyd ott ideiglenesen ezt az egészet. A fiú keressen téged, várd ki. Sok erőt kívánok.
2014. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok Neked tanácsot adni, az én pici fiam még csak 1 éves, de a szívem sajdult bele a történetedbe. Nagyon szomorú lehetsz! Valószínűleg jól teszed, hogy türelmes vagy vele, 16 évesen még gyerek, és nagyon össze van zavarodva. Talán megpróbálhatnád elkapni egy-egy jó pillanatát, mert annyira viszont már nem gyerek, hogy ne lehetne értelmesen beszélgetni vele.
2014. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
A gyerek valószínű azért neheztel mert váltok. Sajnos a kamaszkor is közre játszik,nem csak a nagyszülők én úgy vélem ebben a dologban. Valahol,valamikor elindult egy folyamat " eltávolítottak a gyerekeimtől" ,ez nem egyik napról a másikra történik.Én 4 gyereket neveltem fel kevés támogatással és most vagyunk 40 éves házasok. Én 2 alkalommal is válni akartam nyomós okok miatt de a gyerekek miatt újra kezdtem. Még békítőn is voltunk aztán mégse váltunk el.Ennek már 25 éve. Most nagyon örvendek,hogy akkor bár nagyon nehéz időszakot éltem kitartottam. A gyerekek egybe fűznek van 5 unokánk és boldognak mondjuk magunkat.Én azt tanácsolnám ne válj el ! Próbáld újra a férjeddel feléleszteni a régi szerelmet. Gondold át miért szerettél bele annak idején és miért szültél neki gyerekeket? Tudom,hogy akik utánam hozzá szolnak mind hűjének fognak gondolni,de kérdem én vajon fogsz még olyat találni aki csak veled fog együtt élni. Ez a világ már olyan mint egy ruha turkáló "cserélődnek a gazdák" " használt árú mindenhol"!Hódítsd vissza a gyerekeid apját és élj boldog családban!Gyerekeid újból vissza szerzed. Anyósék meg mondjanak amit csak akarnak ne vedd a szívedre vízszintesen kell sok mindent hallani = jobb fül be,bal fűl ki,ennyi!!A család a lényeg!!!!!!
2014. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De hát a férjnek már új kapcsolata van. Hogy tudná visszaszerezni a Kérdező a férjét? Lehet, hogy hülyét csinálna magából.
2014. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Itt nem derült ki,hogy már össze is költöztek,lehet hogy még javítható.Én biztosan nem adnám oda olcsón csak úgy a házasságomat. Elvégre engem vett el valamikor, akkor csak volt szerelem. Nézz tükörbe min javíthatsz menj fodrászhoz,öltözz ki,légy vidám még akkor is ,ha belül vérzik a szíved. Beszélj meg vele egy időpontot és egy helyet ahol csak kettesbe lehettek. Mond szeretnéd megbeszélni a dolgot mert ez egy nagyon komoly döntés. Aztán meglátod hogy alakul. Emlékeztesd,hogy lesznek még ballagások,esküvők,gyerek születések (itt unokákra gondolok)amikor még találkoznotok kell és békében oldani meg az ügyet még akkor is,ha csakugyan vége ennek a házasságnak.Én nagyon sajnálom amikor szétmennek a családok. A társadalom hullik szét darabokra a szemünk előtt.Gondold át te személy szerint miben hibáztál? Mert sosem egy a hibás gondolom nem haragszol ezért!
2014. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hazassaghoz nem ertek, a gyerekekhez is csak kisiskolas korig valamennyire (tanitono vagyok csak).


Ahhoz pedig, hogy egy kegyetlenul elrontott anya-gyerek viszonyt, hogyan is lehet jova tenni, vegkepp nem. Ugyanis en is rettenetesen megvetem az anyamat. Sosem szerettem, meg oviskoromban sem (hatarozottan emlekszem) es kesobb sem.

Az elso valaszolo volt azt hiszem, aki azt irta, hogy ne csinalj semmit, majd par ev mulva o fog teged keresni es minden szep lesz magatol....Hat ez egy nagy hulyeseg!

Ha te valoban szereted ot, akkor nem hagyod magara evekre, hanem kuzdesz erte es nem varod, hogy majd o fog nyitni feled, hanem te mesz ujra es ujra ezerszer is akar, amig jova nem teszed, amit ellene elkovettel.


En sem mentem oda soha az anyamhoz, pedig mindig rettenetesen fajt, hogy nincs vele jo kapcsolatom, majd pedig eljutottunk oda, hogy mar egyaltalan nincsen vele kapcsolatom, sot mar sok eve azt sem tudom, hogy melyik varosban el...

...de, ha megkeresne es terdencsuszva millioszor bocsanatot kerne es legalabb probalna jova tenni a buneit, akkor...es csak akkor...talan megbocsatanek neki.


Szoval ne vard a sultgalambot es ne o legyen az akinek nyitnia kell feled!

2014. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JnéHN ***** válasza:

Szerintem először is próbálj meg beszélni a férjeddel és a nagyszülőkkel, hogy próbálják meg ők is békességben elfogadni az új helyzetet és a gyereket ne hangolják ellened, mert az nem szép. Egy gyereknek szüksége van a szüleire. Az, hogy ellened hangolják, az visszájára is elsülhet, mert ha valótlan dolgokat mondanak, és erre rájön a gyerek, akkor ott egy világ fog benne összedőlni.

Ezután pedig el kell beszélgetni a fiaddal is. Most kamasz, ami azt jelenti, hogy tombolnak benne a hormonok, saját magát is nehéz elfogadnia, nemcsak ezt az új helyzetet. Keresi, hogy ki lehet a felelős ezért. El kell neki mondani, hogy nagy fiú, és legyen szíves gondolja végig, hogy reális dolgokat mondanak-e rólad a többiek, és hogy ő ilyennek ismert-e meg téged. Mond meg neki, hogy nyugodtan szeretheti a másik nőt is, (mégha ezt szívből nem is érzed) de Te mindig ott leszel neki. Te az apjára, a másik nőre és a nagyszülőkre egy rossz szót se szólj, még véletlenül sem. Azért, mert az csak olaj lenne a tűzre és még jobban lázadna ellened.

2014. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"majd par ev mulva o fog teged keresni es minden szep lesz magatol....Hat ez egy nagy hulyeseg"


Szia, hatos, tanítónő - az egyeske vagyok.

Nem hülyeség - mert a te helyzeted EGÉSZEN más. Te gyűlölöd anyádat talán ő is téged(horror ez).

A kérdező viszont írja, soha nem bántotta: SZERETI a fiát.

Elfelejtetetted, hogy kamasz fiúnak négy felnőtt, anyját ócsárlót kell hallgatnia!!! Telebeszélik a fejét, ahol a kora miatt úgyis elég nagy zavargások lehetnek. Ő talán azért védi és áll apja mellé, mert így érzi magát létbiztonságban.

A Kérdező nehéz helyzetben lehet, elhagyták, és úgy tűnik mindenki ellene fordult. Igenis, biztos vagyok, hogy meg kell várnia, amíg a fiú megérti, mi történt vele, és milyen befolyásolások érték. Ez nem megy gyorsan, sajnos. Ki kell várni. Amúgy is a kamaszkor "elkuszálja" a szülőktől az embert, ahogy Weöres írja:

" A kamaszkor tőled

elkuszált,

szemem a szemedbe

nem talált.


Így tűnődtem: «Mért szült,

mért szeret,

ha örökre élni

nem lehet?


Énmiattam annyi mindent

öl, temet!

mért nem tett a hóba inkább

engemet!»


A kamaszkor tőled

elkuszált,

férfi-szívem ujra

rád-talált,


férfi-szívem a szivedre

rátalált,

megköszön most percet, évet

és halált.


Álmom karjaidba

visszatér,

álmom karjaidba

visszatér..."


[link]

2014. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!