Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindenki véleménye érdekel!...

Mindenki véleménye érdekel! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a csúnya beszédről? Ti milyen gyakran szoktatok csúnyán/trágárul beszélni, és mi késztet titeket erre?

Én egyenesen rosszul vagyok tőle, szerintem nagyon undorító, főleg amikor valaki azért beszél így, mert ez menő...14/l


2014. júl. 11. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

attól én is undorodok, aki azért beszél így, mert 'menő' :D


viszont néha jól esik káromkodni


pl ha fáj valamid és káromkodsz, az csökkenti a fájdalmat :D

2014. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én szoktam. Nem gusztustalanul meg sokat, de ki-ki csúszik. Nyilván ha társaságban vagyok, főleg ha felnőttekkel vagy befolyásosabb emberekkel, olyanokkal akiket nem ismerek, vagy tudom, hogy elítélik, akkor visszafogom magam, nem lehetetlen. De őszintén szólva, sosem értettem, miből jön az, hogy egy szó jó vagy rossz. Nyilván a jelentése, meg, hogy milyen célzattal mondjuk, de szerintem ha nem valaki megbántására vagy csúfolására használjuk, akkor nincs velük semmi gond. Megtanítottak a szüleim, mi a szép beszéd, és tartom is ehhez magam, mert vagyok annyira intelligens, de nem mondom, hogy soha nem beszélek csúnyán. Baráti társasággal elengedem magam, mint mindenki körülöttem, de nem hangosan, megbotránkoztatóan, minden második szóként. Viszont pl. múlt héten fesztiválon amikor rám akart mászni egy csávó, nem szépen küldtem el a francba, mert nem érdemelte meg a szememben (fél percen belül köszönt rám és akart lesmárolni, szóval... :D)

16/L

2014. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, azért néha nálam is kicsúszik, de az azért durva, hogy valaki úgy beszél, hogy egy mondatban min.5 csúnya szó található. :D
2014. júl. 11. 13:09
 4/10 Gyémántlány ***** válasza:
72%
Ha dühös vagyok valakire, vagy pl. beverem a kis lábujjam a szekrény sarkába, akkor azért kicsúszik egy-egy káromkodás, de nem minden mondatom végén van ott az a híres B-betűs szó, ami mostanában sok fiatalnál igen.
2014. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
csak ha nagyon ideges vagyok vagy reszegen
2014. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is nagyon gyakran estem bele ebbe a hibába...jó pár éven keresztül az alap szókincsem olyan szavakból állt, amit szerintem még kicsillagozva is megfogna az itteni szűrő...sőt, bármelyik kocsis elbújhatott volna mögöttem...

Aztán leszoktam róla, nagyjából, most már csak véletlenül csusszannak ki belőlem ilyenek - még így is gyakrabban a kelleténél, nem szép a csúnyán beszélő nő...de pasik között szocializálódtam, így teljesen nem sikerült megválnom ezen rossz szokásomtól...:/

2014. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom jó dolognak, sőt, kifejezetten irritáló, mikor valaki feltűnően sok ronda szót használ.

De sajnos én is elég csúnyán beszélek. Régóta próbálok róla leszokni, már javult is a helyzet, de még mindig többet káromkodok, mint amennyit szabadna.

2014. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
sajnos viszonylag sokat beszélek csúnyán, mert a baráti társaságom nagy része idősebb fiúkból áll, de próbálok leszokni róla. Nem azért mert menő, hanem mert körülöttem így beszélnek és akaratlanul is átvettem.
2014. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csúnyán beszélek. Ennyi, nem kell ezt szépítgetni, hogy "jaj, de csak ha bevágom a lábam, vagy ha ideges vagyok...".

Mondjuk nekem ez ilyen beépült szókincs, pici koromtól kezdve hallgattam, ahogy anyu az edényeket, apu a könyvelést, bátyám meg a leckét küldi el a...őő...*trágárságszűrő* anyjába. :)


Ezzel együtt, ha akarok, tudok kulturáltan, választékosan(?) beszélni, tanárok előtt kontrollálni magam, illetve mostanság rászoktam a behelyettesítésre és a szótagok elnyelésére.



14/L. Most jöhet a lepontozás a korom és a nemem miatt...Hajrá! :)



Hoppácska, fennakadtam a trágáságszűrőn...Milyen érdekes. :) A kommentem felét inkább töröltem...

2014. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
itthon szüleim előtt nem beszélek csúnyán,de ha a barátaimmal vagyok akkor észre sem veszem. oké nem ilyen trágár mocskosul de b+ stb
2014. júl. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!