Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy szülőnek hány évesen kell...

Egy szülőnek hány évesen kell felvilágosítani a gyerekét?

Figyelt kérdés
Mert én most lettem 13 és érdekelne hogy hány éves korba normális ez és mikor számitsak rá!?
2010. jan. 20. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, ha eddig nem történt meg, keress rá, megrég volt egy anyuka, aki ugyanezt kérdezte.


Nem tudom hogy a szüleod szándékoznek-e felvilágositást tartani neked, de a legjobb, ha keresel értelmes oldalakat itt vagy egy jó könyvet erröl a témáról - a barátnök meg barátok nem igazán megbizható források.


Viszont fontos, hogy tisztában legyél a saját szervezeted müködésével, a másik nem szervezetével, és a fogamzásgátlással - föként azzal, hogy mi az ami NEM fogamzásgátlás.

2010. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert végülis beszéltünk de csak a mensiről!!!

Most lettem 13 mennyire kellene belemerűlni??

2010. jan. 20. 18:00
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Engem sosem világosítottak fel, és 14 éves koromban vesztettem el a szüzességem. A barátnőimtől mindent megtudtam amit akartam, de akkor még nem volt net. Szerintem mostmár egyszerűbb a dolog, neten mindent megtudhatsz amit csak akarsz :)


Aztán meg a pasitól is sokat tanultam, akivel lefeküdtem. Viszont anyám úgy bepánikolt mikor megtudta hogy a kislánya már nem szűz. Rohantunk egyből nőgyógyászhoz, meg minden, és a pasival többet nem találkozhattam.


Aztán kb 2 évig nem is volt senkim. Majd utána lett egy normálisabb barátom.

2010. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem speciel nem világosítottak fel, csupán ha volt kérdésem, megkérdeztem és arra egyenes választ kaptam. 28/N
2010. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A felvilágosítás, nem egyszeri alkalom kell, hogy legyen. A szüleidnek mindig minden kérdésedre őszintén kellett volna válaszolni, már óvodás korodtól kezdve. Biztos megkérdezted, mi a különbség lányok és fiúk között, miért nincs fütyijük a lányoknak. Akkor őszintén kell beszélni arról, hogy a lányoknak puncijuk van, a fiúknak fütyijük. Tehát a felvilágosítás egy hosszú, több éves folyamat. Mindig a kérdésedre kell válaszolni, csak Neked kérdezni kell.
2010. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 10 körül...legalábbis a lányokat mindenképp a menses miatt...a 11 éves unokahúgomnak pl nemrég jött meg először... és már ha a mensesről felvilágosítást kap, akkor már mindegy, ha minden másról is, hiszen a menses szorosan összefügg a többi dologgal(ugye megtermékenyülés,baba, ebből pedig már következik a szex és a védekezés téma is)
2010. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En egy 14 eves lany vagyok, engem nem vilagositottak fel es megis tudom ezeket a dolgokat.

De azert szerintem is fontos, ez egy szulo feladata.

2010. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Anyumék engem se világositottak fel...amilyen konzervativak..pff...mindigis ha kérdeztem valamit valasz az volt, hogy kicsi vagy meg te ehhez.. ne foglalkoztasson ilyesmi...ez volt 13-14 evesen is xD

soot.. talan meg most is.. (16 evesen :D )de en mondjuk ami erdekelt, azt vagy netrol.... vagy a noveremtol,.. vagy idosebb baratoktol kerdeztem meg...

16/L

2010. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor úgy látja, hogy a gyereke készen áll erre:D

Amúgy engem sose világosítottak fel.

9 évesen megjött, azt sem tudtam hogy miért vérzek.. majd amikor hazajött anyám a munkából, annyit mondott hogy "hát ez a menstruáció átlagba 13 évesen jön meg, neked kicsit hamarabb jött meg és már lehetsz terhes" hát kb ennyi volt.. szerencsére nagyon jó nagynénim és barátnőim vannak, nagynéni elmagyarázott mindent többször is, a barátnőkkel a kérdéseket megbeszéltük:D

2010. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!