Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek nem durva egy...

Szerintetek nem durva egy kilencedikes (15 éves ) lánynak egy pesti gimnázium piercing?

Figyelt kérdés
A fiam osztályába jár és amikor elmondta kicsit kiakadtam véleményeket kérek

2014. okt. 4. 00:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Azon gondolkodtam én is, vajon ama pesti gimnázium hányszoros kicsinyítésben tekinthető meg a kilencedikes lány testén...

Kérdező, tényleg érdekelne, csak a gimnázium épülete van rajta, vagy a kert is?

2014. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 évesen orr piercing-em volt. Hogy miért? Mert épp lázadó korszakomat éltem és nagyon tetszett.

Ettől még nem lettem egy elvetemült gyerek, és nem is siklott ki az életem.

Ami igaz az igaz, a szüleim minél jobban tiltottak valamit ( nagyon szigorúan fogtak ) én annál inkább megcsináltam.


De ez a korszakom is lecsengett. Piercing-emet is kivettem mert meguntam.

Normális értékrenddel bíró felnőtt lett belőlem. Főiskolát vègeztem, lett saját lakásom, családot alapítottam. Stb. Most így 32 évesen 3 gyerkőc anyukájaként mondhatom hogy ha egyszer a gyerekem elém áll 16-17 évesen és megkér had legyen neki is, megengedném neki. Ettől nem lesz kevesebb, nem lesz értéktelen ember. Ha neki tetszik és az iskola szabályzata nem tiltja akkor miért ne. Egyes kultúrákban az a furcsa hogy nálunk azonnal kilyukasztják a lányok fülét pár hónapos korban. Pedig nálunk meg elfogadott,ez számít normálisnak. Megint más kultúrában meg az orr piercing számít normálisnak és elfogadottnak.

Amikor a férjemet megismertem, neki a fülének a pici porcrészében volt egy piercing.

Nyilván már nincs bent, de akkor nagyon jól állt neki.


Tudod kérdező, egy mondás jut eszembe:

" Ne ítélj, hogy ne ítéltess! "

2014. okt. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem durva.
2014. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

téged miért érdekel hogy van pc-je?

saját teste, azt csinál amit akar.. ettől még nem lesz qrva vagy akármi..

de ha már az iskolánál tartunk.. neked sem ártana visszaülni egy-két nyelvtan órára:D

2014. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

1. Könyörögve kérlek, áruld már el mit takar a "pesti gimnázium piercing"? Felteszem azt, hogy a lány pesti gimnáziumba jár, de ezesetben az információ tökéletesen felesleges. Abból hogy kilencedikes, egyértelmű hogy középiskolás, attól hogy szakközepes vagy gimis, pesti vagy mucsaröcsögei nem változik a piercing megítélése.


2. Nem durva, a szülei nyilván megengedték hogy hordja, és ha nem vetetik ki vele akkor nyilván a tanárokat sem zavarja. A piercing nem a züllés és a szexuális élet jele, hanem egy kiegészítő-mint a fülbevaló. Nem ez határozza meg az embert, hanem a viselkedése, tanulmányi eredménye, műveltsége, hobbija és még folytathatnám.


3. Mindenféle sértő szándék nélkül: mi közöd hozzá? Miért zavar téged más gyerekének a külseje? Majd ha a fiad is szeretne pc-t, akkor beleszólhatsz.

2014. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, mi ebben a durva??? Nekem is volt 9-es koromban, 8. osztály második félévében csináltattam. És egy pesti középsuliba járok. Köldökpiercing. Abszolúte semmi rossz nincs benne, nem mutogatom minden szembejövőnek, csak én látom, illetve tesi előtt az öltözőben a lányok.

Amit az első írt, hogy akinek piercingje van, az már szopott... hát mi ez a hülyeség már? 16 vagyok, szűz, sosem csókolóztam, sosem volt még barátom se. Sőt, még csak nem is iszom, nem drogozom, nem vagyok rossz tanuló (inkább közepes). Nagypofájú se vagyok, éppen az ellentéte, egyik hobbim az olvasás és az írás. Akkor meg mik ezek a hülye sztereotípiák már?


Semmi abszurd nincs abban, ha egy 15 éves lánynak piercingje van. Hagyjátok már békén, az ő teste, azt csinál vele, amit akar (egyébként ki lehet venni, és egy pár nap múlva beforr a helye...), ha neki ez tetszik, akkor nehogy már mások miatt ne csináltathassa meg!

2014. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam és senkitől nem azt kèrdeztem hogy őt pártoljátok-e vagy nem hanem normális felnőttek véleményét és nem lázadó tizenévesekét. Tudom nem az én dolgom csak arra voltam kíváncsi hogy ez csak nekem fura vagy nem!
2014. okt. 4. 16:42
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Eszemben sincs itt vitatkozni, de... milyen lázadó tizenévesek? Azért lázadunk, mert van piercingünk? Én direkt felsoroltam, hogy nem iszom, nem drogozom, szűz vagyok, átlagos tanuló. Szóval minden vagyok, csak lázadó nem. Elnézést, de szúrja a szememet ez a fogalomzavar.
2014. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

egészségére.


én nemsoká 15 leszek, nekem is van olyan piercing, ami tetszik, esetleg csináltatok is. a bajok nem itt kezdődnek, bárki befestheti a haját, bárki hordhat piercinget, bárki felvehet bármit, attól még lehet gáz, vagy jó ember.


ha pl. okos, rendes, jóindulatú, stb. akkor mi lenne a baj?

2014. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
hagyjátok boldogtalan szegény kérdező gondolom hiánya is van ezért másokba köt bele mások életét ócsárolja.
2014. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!