Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minek köszönhető, hogy a...

Minek köszönhető, hogy a 15-20 év közötti fiatalok nagyon jól le tudják mérni egy adott tanórán, hogy ki áll velük szemben? Milyen tanáregyéniség? Honnan vannak nektek ilyen jó antennáitok vagy emberismeretetek?

Figyelt kérdés
Akár szülők is megválaszolhatják. Vajon miért van az, hogy valaki nagyon csendes, szolid és mégis tud fegyelmet tartani. A másik ugyanolyan csendes, szolid, törékenyebb ember nem.
2014. dec. 31. 00:56
 1/5 Magyarmanó ***** válasza:
92%
Elég könnyű, maga a kisugárzása az adott tanárnak illetve a megismerkedés, aki az első órán szigorú és ezt utána 1-2 órán tartja, feleltet, röpdogát írat stb...attól jobban fogunk tartani, jobban forgunk figyelni..ellenben aki kedves és látszik rajta, h túlságosan jó szívű ahhoz, h kiosztjon egy egyest órai munkára vagy feleltessen egy olyat akiről kirí, h nem tanult azzal szemben sokkal jobban eltudjuk magunkat engedni.
2014. dec. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Hát az ember x év alatt, amit az iskolában eltölt azért elég jól ki tudja ismerni a különböző tanár típusokat.

Ez főleg a kisugárzáson múlik. Lehet, hogy az egyik csendes, szolid tanárból süt a bizonytalanság. Alig hallani a hangját, minden dolgozat elhalasztó könyörgésre meghajlik, belezavarodik a mondandójába stb., ebből pedig azt tudja leszűrni a diákság, hogy nem érdemes őt annyira komolyan venni és nem kell annyira fegyelmezetten viselkedni nála. Ha amúgy is egy törékenynek tűnő emberről van szó egy ilyen személyiséggel, hát akkor nagyon nehezen tud érvényesülni általában.

A szintén csendes, szolid tanárnak viszont lehet, hogy olyan a kisugárzása, hogy az emeber tudja róla, hogy vele nem érdmes packázni vagy egyszerűen olyan jó tanár, hogy az ember meg akaraja neki adni a tiszteletet mindenféleképpen.

2014. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Mi régen pont a szigorú tanárral szemétkedtünk, mert gyűlöltük azt a "Na én megmutatom ki vagyok" hozzáállást.

Aki jó fej azt pedig tiszteltük, hogy hál isten vannak ilyen tanárok is.

Akiknél szigorúsággal el lehet érni, hogy figyeljenek akkor, azok tényleg figyelni szeretnének. Én egy szigorú tanárnál kikapcsolom az agyam, és teljesen más dolgokról álmodozom. Egy jófejnek pedig élvezem az óráját, figyelek rá.

2014. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Mi is inkább az ilyen p..cs tanárokkal voltunk tiszteletlenek.
2015. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a kölcsönös tisztelet a kulcsszó. Én úgy figyletem meg, hogy aki minket úgy kezelt diákként, mint egy normális ember a másikat, azzal mi is jófejek voltunk. Aki valamiért lenézett minket, vagy bunkó volt és tudatlan, az nem tudott mit kezdeni velünk. Voltak nagyon gyenge jellem tanáraink is, aki a személyisége miatt volt képtelen rendet tartani, az ilyeneket én mindig sajnáltam. Bár igaz, hogy az ilyen nem való tanári pályára, mert ahhoz kell egy kiállás.
2015. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!